Amyotrofická laterální skleróza (ALS), známá také jako Lou Gehrigova choroba, je progresivní neurodegenerativní onemocnění, které postihuje nervové buňky v mozku a míše. V současné době neexistuje kauzální léčba ALS, ale existují léčebné postupy, které pomáhají zvládat příznaky a zpomalují progresi onemocnění.
Ženy jsou díky hormonům před infarktem chráněny a tak jim většinou hrozí až po 70.roce. Není to však stoprocentní. Navíc u žen jsou jiné příznaky než u mužů a tak může být infarkt zpočátku podceněn. Čas přitom hraje velkou roli v prognóze uzdravení.
Vědci ze tří fakult Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) s kolegy z Technické vysoké školy Deggendorf dokončili výzkumný projekt na výrobu protézy ruky metodou 3D tisku.
Studené prsty na nohou a na rukou nejsou v zimě ničím neobvyklým a mnohdy stačí vzít si teplé ponožky a rukavice. Pokud ale máte ruce a nohy jako z ledu i ve vytopené místnosti nebo při ležení v posteli, může jít o příznak problémů s cévami. Jak můžete prokrvování končetin zlepšit?
Většina příznaků takzvaného dlouhého covidu u lidí, kteří prodělali mírnou formu nákazy, zmizí do jednoho roku. Vyplynulo to z rozsáhlé izraelské studie, o které informovala agentura AFP. 
Na záčátku nového roku mnoho lidí rekapituluje svůj život a dává si nová předsevzetí. Pokud patříte do rizikové skupiny trpící vysokým krevním tlakem nebo vysokou hladinou cholesterolu, jsou pro vás správně zvolená a dodržovaná novoroční předsevzetí  důležitá. Proto se na chvíli zastavte a zamyslete nad tím, co můžete pro své srdce  udělat.
Kašel máme většinou spojený s nachlazením a víme, že v takovém případě se jej při troše péče zbavíme celkem rychle. Kromě toho ale může mít ještě další příčiny, které není radno podceňovat – zvlášť, pokud kašel přetrvává.
Zima může vašim očím připravit větší nástrahy než letní měsíce plné slunce. I zde je proto vhodnější zaměřit se na prevenci než pak řešit nepříjemné následky. Jak se v zimě vyhnout pálení, podráždění, únavě očí a slzení?

Stránky