Dle fyzioterapeutů může časté zatahování břicha přetěžovat svaly dna pánevního, způsobit ztuhlost v dolní části zad a kyčlí i zhoršit dýchání.
SMIS – Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků zjistilo větší virovou nálož u symptomatických očkovaných než u neočkovaných. Dle studie publikované v The New England Journal of Medicine (NEJM) imunita proti delta variantě SARS-CoV-2 zeslábla ve všech věkových skupinách několik měsíců po podání druhé dávky vakcíny Pfizer–BioNTech.
Podpora ženských potřeb nebyla nikdy jednodušší, Solgar® MenoPrime obsahuje rovnou dva klinicky zkoumané rostlinné extrakty, u nichž bylo prokázáno, že podporují tělo a mysl během menopauzy.
Negativní fenomén posledních desetiletí představuje tzv. antibiotická rezistence, neboli stále větší odolnost bakterií na účinky antibiotik. Pokud by probíhal ve stejném tempu, bude mít v roce 2050 na svědomí až 10 milionů úmrtí ročně. Na vině je nesprávné nebo nadměrné užívání antibiotik. Proto u nás startuje projekt „Prevence antibiotické rezistence“, jehož cílem je šířit této problematice osvětu.
K častým zubním problémům patří  eroze zubní skloviny. Zubní sklovina patří k nejtvrdším tkáním v těle a „chrání“ naše zuby při každodenním používání. Jedná se o bolestivý problém, který spouští citlivost zubů i náchylnost k zubnímu kazu. Hlavním důvodem eroze skloviny je nahromadění kyselin, které jí ničí. Pozor též na piersing jazyka a skřípání zubů.
Vyživovací sondu do žaludku může mít pacient i mnoho měsíců a může s ní vést normální život. Může také normálně jíst, sondou dostává umělou stravu jako nutriční doplněk. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda České gastroenterologické společnosti Ondřej Urban, který působí ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Příčin, proč ji pacient potřebuje zavést, může být mnoho.  
Společnost Solgar® s hrdostí představuje nejnovější produkt na podporu imunity – Ester-C®, Plus Immune Complex v podobě měkkého gelu, který se snadno polyká. Přináší sedm živin s vědecky potvrzeným účinkem na podporu imunity a byl stvořen tak, aby posiloval funkci imunitního systému po celý rok.
Cirhóza jater (lidově tvrdnutí jater) je závažné onemocnění, při kterém se u pacientů rozvíjí nekróza jater, zvýšená tvorba vaziva a následně uzlovitá přestavba jaterních buněk. Vitální jaterní tkáň se pomalu mění na tuhou, nepotřebnou jizevnatou hmotu.
VZP ČR chce motivovat praktické lékaře k co nejširšímu využití monoklonálních protilátek v boji s covidem-19. „Máme zde účinné látky, které mohou ochránit rizikové pacienty před vážným průběhem nemoci. Z pozice pojišťovny se snažíme dělat maximum, aby se našim klientům této léčby dostalo, pokud patří do indikované skupiny pacientů. Bylo by neomluvitelné, kdybychom dnes nebyli schopni zajistit co nejhladší cestu k využití léčby, která prokazatelně pomáhá,“ říká ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Stránky