V momentě, kdy jste se přes noc moc nevyspali, ať už je na vině práce, nahromaděný stres, zdravotní problémy nebo prohýřená noc, můžete pociťovat únavu, podrážděnost i nesoustředěnost. Pokud ale na nedostatek spánku trpíte dlouhodobě, zakládáte si na řadu zdravotních problémů.
Aby mohla být fyzioterapeutická péče hrazená zdravotní pojišťovnou, musí být pacientovi indikována a předepsána ošetřujícím lékařem. Rehabilitaci mohou předepisovat jak praktičtí lékaři, tak ambulantní specialisté. Fyzioterapeutická léčba může být předepsána pouze na dokladu „Poukaz na vyšetření/ošetření FT“. Zdravotní služby v odbornosti fyzioterapie poskytují odborní zdravotničtí pracovníci – fyzioterapeuti.
Játra jsou orgán, který je schopen se obnovit, ale pokud je závažně a dlouhodobě poškozen ,může to vést k vážným zdravotním problémům. Proto je důležité dodržovat zdravý životní styl, včetně pravidelného cvičení a vyvážené stravy, aby se játra udržela v co nejlepší kondici. Dle čínské medicíny je jaro ideální období pro posilňování a regeneraci jater.
Neustále se zvyšuje počet lidí trpících nějakou formou alergie. Celosvětově jde o zhruba třetinu populace, v rámci Česka se dokonce hovoří až o 40 % obyvatel (1). Zdaleka nejde jen o sezónní záležitost, přesto se s nastupujícím jarem četnost a intenzita alergických reakcí přirozeně zvyšuje. Nejčastějšími alergeny jsou v tomto období pyly větrem opylovaných rostlin, které u postižených jedinců následně vyvolávají různě silnou alergickou reakci.
Ženy často zažívají trávicí problémy při menstruaci, jako například nadýmání, zácpu, průjem, nebo pocit plnosti v břiše. Tyto problémy mohou být způsobeny dietním chováním, nemocí nebo stresem a obvykle odezní po několika dnech, po začátku menstruace nebo po odstranění příčiny.
V posledních letech se do popředí médií stále více dostává problematika tzv. antibiotické rezistence, neboli ztráty léčivých účinků antibiotik. Studie prozrazují, že v roce 2050 by tento fenomén mohl zabíjet více lidí než rakovina. Na možnost vývoje nových antibiotik či jejich alternativ jsme se zeptali MUDr. Jana Strojila, Ph.D.  
Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle, které plní mnoho klíčových funkcí. Patří mezi ně například detoxikace organismu, vylučování žluči a regulace metabolismu. Nicméně, mnoho faktorů, jako například nezdravá strava, alkohol, kouření nebo léky, může způsobit poškození jater a ovlivnit jejich schopnost regenerace.
V poslední době se díky onemocnění herce Bruce Willise začalo na veřejnosti více skloňovat jméno získané poruchy porozumění mluvené řeči – afázie. Jedná se o vážnou poruchu, která může lidem způsobit velké problémy s komunikací a celkovou kvalitou života. V ČR se týká desetitisíců lidí. Jak se projevuje nejčastěji? Dá se jí přecházet? A jak probíhá léčba?
Šilhání, dvoubarevné oči, tik v oku, popraskané žilky, kruhy pod očima nebo povislá víčka – vady na kráse, které ale mohou signalizovat závažnější onemocnění. Co je ještě v mezích normálu a kdy navštívit lékaře?

Stránky