Reklama

Jak nahradit klasické protizánětlivé léky a analgetika přírodními prostředky

U více než sedmdesáti procent pacientů, kteří déle než tři měsíce užívají léky proti bolesti, jako je například ibuprofen, vzniká poškození tenkého střeva. Oznámili to v těchto dnech američtí vědci. Další negativní účinky jsou známy již delší dobu.

Už předchozí americké studie dospěly k závěru, že ještě pokročilejší přípravky pro léčbu artritidy a úlevu od bolesti, jimž se říká COX-2 inhibitory, mohou zvyšovat riziko úmrtí v důsledku poškození srdce.

"Vědělo se, že NSAIDS (nesteroidní antirevmatika, mezi které patří ibuprofen) mohou způsobovat vážné komplikace v oblasti žaludku, avšak zjištěný rozsah účinku na tenké střevo dosud znám nebyl," uvedl Grahamův tým v nejnovějším vydání odborného časopisu Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Dosavadní nedostatek informací o vlivu těchto léků na tenké střevo vysvětluje přední český gastroenterolog Milan Lukáš z pražské Všeobecné fakultní nemocnice tím, že tenké střevo je špatně přístupné vyšetření.

"Máme několik pacientů, které po NSAIDS postihlo proděravění tenkého střeva, zúžení nebo vředy. Jak moc častá je to v populaci komplikace, ale těžko říci," řekl Lukáš ČTK.

Reklama

Pacientům se totiž obvykle specializované vyšetření tenkého střeva nedělá. Na poškození střevního traktu se usuzuje z příznaků, jako je například chudokrevnost; obvykle se dělá jen vyšetření tlustého střeva a žaludku.

Bolesti, které jsou spojeny s artritidou, tedy se zánětlivým onemocněním kloubů, nelze podle klasické medicíny vyléčit. Je však možno je mírnit řadou léků. K nim patří přípravky ze skupiny NSAIDS, například ibuprofen nebo aspirin, dále to je acetaminofen či novější přípravky COX-2 inhibitory.

Přírodní medicína se zaměřuje na řešení příčin chronických zánětlivých onemocnění kloubů a dalších bolestivých stavů. Vždy je třeba:

5) Posilnit funkční okruh ledvin a močového měchýře, který má spojitost s páteří a klouby. Též posilnění energetického okruhu orgánu, jehož meridián prochází postiženým kloubem je vhodné.
Oslabení ledvin
Máte oslabený element vody?
V zimě je třeba chránit ledviny
Bolí vás klouby?

6) Při revmatických potížích pátrat po chronických infekčních ložiscích v organismu.
Chronická infekční ložiska v organismu a revmatismus

7) Pro mírnění přetrvávajících zánětů a bolestí existují přírodní prostředky bez vedlejších negativních účinků.

DL-PA - fenylalanin - Aminokyselina potlačující chronické bolesti a depresi.
Lecitin - Působí proti bolestem kloubů.
Omega 3 mastné kyseliny - Rybí tuk s protizánětlivým působením.
Shallaki - Boswellia - Bylina, jenž odstraňuje ranní ztuhlost a bolestivost kloubů a páteře. Přispívá k uvolnění svalového napětí.
Kůra bílé vrby - Přírodní aspirin. Zmírňuje bolesti a snižuje horečku.
Artrin - Bioinformační širokospektrální regenerační krém s vyváženým bylinným komplexem a vysokým obsahem termální vody z vřídla Podhájská. Lze využít při bolestech a zánětlivých stavech, degeneraci a otocích kloubů, revmatismu, dně, bolestech v kříži, páteře a krčního svalstva, poruchách lymfatického systému, nebo po obrnách.

Laktoferin - přírodní látka nacházející se v slzách, slinnách a nosním sekretu, která más silné protibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Působí proti zánětům v těle. V poslední době je předmětem různých vědeckých studií.

Palmitoylethanolamid (PEA) - Protože PEA je látka tělu vlastní, tento doplněk stravy se dobře vstřebává. V posledních letech se stala předmětem výzkumu pro své potenciální protizánětlivé, analgetické, neuroprotektivní, antioxidační a imunomodulační účinky.

Tyto postupy a prostředky se dají mezi sebou účinně kombinovat. Výhodou je, že dochází k celkovému ozdravení organismu a nejsou zatěžovány žádné orgány.

Zdroj: ČTK/m.k.

Reklama

Komentáře

Gertruda (Pá, 7. 1. 2005 - 12:01)
Velmi zajímavý poznatek.Já již odpočátku se léčím,nebo si pomáhám potravinovými doplňky.Jde to sice pomalu,ale bez vedlejších problémů.
Rejpal (So, 17. 1. 2009 - 18:01)
Autor evidentně rozumí farmakologii jako koza petrželi (např. ta snaha o senzační sdělení elementárních informací je skutečně trapná).
Eli (Út, 8. 11. 2011 - 21:11)
Vsechny pro me dulezite odkazy v clanku nefunguji, cili pro me je takovy clanek k nicemu. Pro Rejpala: jelikoz je majitelka obou domen shodna lekarka a cili osoba, je logicke ze si bude propagovat vlastni reklamu :)) Nicmene Solg*ar je kvalita a pokud bych nevolila pripravky zadnych z m*l*m firem, volila bych Solg*ar.
bonz (Út, 8. 11. 2011 - 22:11)
Vsechny pro me dulezite...Nechte to dalších 7roků spát a pak se to proklepne --- kapišto ju :)))))
Romana Krejčová (So, 23. 11. 2013 - 20:11)
Dobrý večer,
na veškeré zdravotní potíže, na zlepšení a posílení imunity doporučuji výrobky české firmy OKG. Jsou 100% přírodní a zcela bez chemie a chemické stabilizace a z bylinek. Mám s nimi ohromné zkušenosti. Zkuste se podívat na webové stránky www.okg-fit.cz/krejcova, je tam uveden telefon i email na mě, takže pokud Vás to zaujme, dejte vědět. Krásný večer!
Ráďa (So, 26. 4. 2014 - 15:04)
Chcete poradit jak vyřešit Vaše zdravotní potíže přírodní cestou?
Nabízím Vám bezplatnou konzultaci Vašich zdravotních potíží.
Mám úspěch s vyřešením např. atop.ekzému, hemeroidů, padání vlasů, omdléváním, zánětů moč. cest, bolestí zad, nadváhy, posílení imunity, cholesterolu, tlaku, štítné žlázy, atd.
Pro bezplatnou konzulataci mě kontaktujte na [email protected]
Jox (So, 26. 4. 2014 - 16:04)
Chcete poradit jak vyřešit...Bierhanzlova mast, na lysinu past! Huso! :-DDD
pro Radku (So, 26. 4. 2014 - 17:04)
Chcete poradit jak vyřešit...Proč tady neuvedeš s jakými produkty pracuješ. Ty se stydíš? To jsi stejná verbež jako ta pakáž herbalajfstcká a okg-sračková.
Lenka (Ne, 17. 2. 2019 - 11:02)
Myslíte si, že po operaci kolene budu muset brát prášky od bolesti? nebo že bych to mohla vydržet i bez nich?
Marek (Po, 18. 2. 2019 - 11:02)
Proč by jste to chtěla vydržet bez prášků od bolesti?
Lenka (Út, 19. 2. 2019 - 10:02)
Protože zrovna kojím a chtěla bych normálně kojit dál, ale mám strach, že když začnu užívat analgetika, že se dostanou do mléka...
Petra (St, 20. 2. 2019 - 15:02)
Jestli musíte jít na operaci a kojíte, tak já jsem to vyřešila pomocí pumpičky s analgetikem, která mi vedla přes katetr analgetikum přímo do rány, takže to působí pouze lokálně. Pak můžete dál normálně kojit.
Lenka (Po, 9. 11. 2020 - 19:11)
Zkuste phytoxan. Je to přírodní antibiotikum a díky němu už jsem několik let nemusela sáhnout po klasických lécích.
Zdena (St, 11. 11. 2020 - 21:11)
Ten jsem zkoušela a opravdu jsem byla příjemně překvapena, jak byl účinný. Nečekala jsem to od přírodní alternativy léčiva.
Míša (Po, 28. 12. 2020 - 14:12)
Phytoxan? To neznám, ale teď jsem se koukala na net a vypadá to zajímavě. Říkate, že to tedy funguje? Tak uvidíme :D
Petra (Ne, 23. 5. 2021 - 15:05)
Na phytoxan nedám dopustit, už jsem 3 roky nemusela mít klasické léky. Stačí mi zatím tohle jakožto přírodní antibiotikum.
Hanka (Pá, 8. 1. 2021 - 21:01)
Já s ním mám také dobré zkušenosti. Taknějak se stal nedílnou součástí moji lékarničky :)
Katrin (So, 22. 5. 2021 - 16:05)
Já mám dobré zkušenosti s Phytoxanem
Default User Image
Monika (St, 1. 11. 2023 - 12:11)

Velmi slibnou latkou, ktera je nyni hodne zkoumana je lactoferin - telu prirozena latka- ma antibakterialni, protivirove a protizanetlive ucinky. Dokonce jsou studie, kde lactoferin brzdi rust nadoru. Dalsi nove pouzivanou latkou s protizanetlivymi ucinky je palmitoylethanolamid (PEA).

Default User Image
Hanka (So, 18. 11. 2023 - 10:11)

Ano protizánětlivě působí laktoferin, kurkumin, PEA, trávící enzymy. Též zvýšení pH - alkalizující strava pomůže překonat zánět. V močových cestách ale naopak snížení ph třeba vitamínem C - kyselinou askorbovou.

Reklama