Reklama

Oslabení ledvin

Ledviny odstraňují toxické látky z krve a přes močovod, močový měchýř a močovou trubice je vyvádějí z organismu. Jedná se především o močové kyseliny, přebytečnou vodu a minerály. Oslabení ledvin se projevuje nejvíce v zimních měsících. Pokud jsou ledviny málo výkonné, lze pozorovat následující poruchy:

Ukládání toxických látek:
V krevním oběhu. To je příčina vysokého krevního tlaku, zvápenatění tepen, bolesti hlavy, křečových žil a hemorhoidů.
Ve svalech a v pojivové tkáni. To je příčinou revmatismu.
V kloubech. To vede k zánětům kloubů (artritída) a k chronickým degenerativním změnám v kloubech (artróza).
V očích.
V kůži. To je příčinou mnoha ekzémů a lupénky, předčasného šedivění a vypadávání vlasů.
V ledvinách. Vznikají usazeniny písku a ledvinové kameny.

Zadržování vody v těle:
Otoky víček, váčky pod očima, vlhké ruce a nohy, otoky kotníků.

Narušení psychiky:
S oslabením energie ledvin souvisí strach a obavy iracionální povahy, které lze jen těžko definovat. Též nedostatečná odvaha ke konání a ostýchavost. Potíže s učením. Strach ze selhání. Deprese.

Snížení životní energie:
Únava, ztráta libida, neplodnost, pocit chladu, letargie.

Reklama

Oslabení ledvin způsobují:
Strava s vysokým množství živočišných bílkovin a soli.
Nedostatečný pitný režim.
Konzumace rafinovaných cukrů a kyselinotvorných potravin.
Těžké kovy.
Infekční choroby.
Dlouhodobé užívání léku proti bolesti jako je ibuprofen.
Psychické vlivy a stres.
Nadměrná konzumace alkoholu a kávy.
Nadměrné pití minerálních vod.
Časté pobývání v geopatogenních zónách.
Nedostatek vitamínů a minerálních látek.
Chlad.

Jak posilnit ledviny:
Zvýšit příjem zásadotvorných potravin, snížit příjem kyselinotvorných.
Dostatečně pít čistou, přiměřeně teplou vodu.
V zimě se chránit teplým oblečením.
Dopřát si prohřívací koupel celého těla nebo alespoň nohou.
V zimě jíst převážně luštěniny, pohanku, rýži, ječmen a proso, ořechy a kořenovou zeleninu (celer a petržel je vynikající pro močové cesty).
Užívat prohřívací koření - zázvor a skořici.
Sůl nahradit Tamari sójovou omačkou.
Jako náhražku kávy užívat kořen čekanky (Karo) nebo ajurvédské kafe.

Potravinové doplňky pro podporu funkce ledvin:

Diocel - bioinformační přípravek pro podporu funkce levin a močového měchýře na bázi alkoholu
Brusinky - působí proti infekcím močových cest

UT plus - směs pro močové cesty - UT Plus je veganská směs pro močové cesty s pouze rostlinnými složkami. Obsahuje D-manózu pro ledviny a brusinku bohatou na benzoáty pro odstranění špatných bakterií z močových cest.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Eva Marie Šámalová (Ne, 25. 1. 2009 - 22:01)
Za svou devítiletou praxi pulzové diagnostiky jsem zjistila v české populaci v Praze a ve Středočeském kraji velmi slabý stav energie právě v ledvinách, které mají nést základ našeho celoživotního zdraví.
Oslabené ledviny znamenají zdravotní potíže pro celý tělní systém. Jsou pro každého člověka zdrojem životní vitality, síly a plodnosti.
Zdraví fyzické i duševní je souhrnem tří základních vkladů. Jeden nám věnovali rodíče a je to náš konstituční základ, který odráží zdraví celé generace předků a jsou zde uloženy i genetické dispozice pro určitá onemocnění. Druhou podstatou je naše vlastní originalita a životaschopnost reagovat na vnější podněty a třetí je naše odpovědnost , kázeň a vůle snížit možná rizika onemocnění na minimum.
Ledvinám nesvědčí z vnějších faktorů, které můžeme ovlivnit, např.chlad, studená voda, průvan, studené nohy, nedostatečné obutí, oblečení, nezakrývající břicho, boky a bedra. Někdy stačí jedno delší prochladnutí, a můžete nést následky po mnoho let. Také nedostatek slunečního světla a stálý hluk je velmi zatěžujícím faktorem pro naše zdraví. V posledních letech se stalo módní záležitostí pouštět hudbu v obchodech, na pracovištích, i do telefonu. Hudbu, která je většinou dynamická a ještě hodně hlasitá. Všechny impulsy, které k nám přicházejí skrze naše smysly ovlivňují i zdraví našich orgánů. Stálá hlasitá hudba zatěžuje náš jemný ušní kanál a také vyčerpává naše ledviny, protože uši jsou smyslovým orgánem ledvin. Stálá dynamická hudba je také principu Jang a nutí naše nadledvinky k produkování stresového hormonu. Stálý hluk a pohyb, nedostatek klidu pro možnost soustředění, svou zpětnou vazbou podstatně vyčerpává lidský organizmus. Jak často si lidé stěžují na únavu! Není divu, když tělo ani mysl nemá zdroje, z kterých by se mohly občerstvit. Je nutné, abychom si prostředí ve kterém žijeme a pracujeme, nezanášeli ještě dalšími nepříznivými faktory pro naše zdraví. Na závěr připojuji soukromý recept, na účinný domácí olej pro léčení ledvin a močových cest. Tento léčivý olejíček si vyrábíme společně s mým mužem a už se hojně osvědčuje i mimo naši rodinu.Celík zlatobýl, nať s krásným žlutým květem natrháte a pokrájíte do čisté a vyvařené sklenice se šroubovacím víkem, tak do 3/4. Zalijete kvalitním olivovým olejem, aby rostliny byly ponořené. Ve sklenici musí pod víkem zůstat ještě trochu prostoru. Pak uzavřenou sklenici s bylinkou a olejem postavte tak, aby na ni přes okno co nejvíce svítilo slunce na tři týdny. Po třech týdnech scedíte olej přes plátýnko do menších tmavých lahviček s víčkem a máte zásobu na celou zimu. Uchováte je dobře v chladnu, nebo v lednici. Tímto olejem si potíráte, důkladně vmasírováváte, oblast těla, kterou potřebujete léčit. Většinou staší 1x až 2x denně po určitou dobu. Oblast ledvin na zádech, celou spodní část zad,hyždě, podbřišek, oblast močového měchýře,oblast prostaty, varlata. Budete překvapeni léčivou silou tohoto oleje. Přeji vám s ním brzké uzdravení.
Věra H. (St, 29. 4. 2009 - 14:04)
Dobrý den, s velkým zájmem jsem di přečetla článek pí Šáamlové. Zmíněnou rostlinu znám jen z knihy. Ráda bych bylinku koupila nebo hotový olejíček zaplatila. S manželem máme ledvinové problémy. Děkuji Věra H.
Pavel (Ne, 2. 3. 2014 - 16:03)
Velmi dobrý článek, děkuji.
Andilek (Čt, 16. 8. 2018 - 22:08)
Za svou devítiletou praxi...Blbost
Honza (Čt, 16. 8. 2018 - 22:08)
Hezký článek.
Reklama