Překyselení organismu může být příčinou zdravotních problémů

Mezi příznaky související s překyselením organismu (acidózou) patří nespavost, únava, zadržování vody v organismu, migrény, kožní onemocnění, zažívací problémy, záněty kloubů, osteoporóza. Příčinami překyselení je kromě některých metabolických onemocnění kyselinotvorná strava, nadměrná fyzická námaha, drastické hubnutí, sedavý způsob života či negativní emoce.

Onemocnění způsobující překyselení:
Onemocnění ledvin, jater a nadledvinek. Cukrovka. Mentální anorexie. Horečnatá onemocnění. Otravy.

Kyselinotvorné potraviny:
Maso, mléčné výrobky, vejce, cukr, sůl, ocet, zavařeniny, instantní výrobky, limonády, džusy, káva, kakao, alkohol, kečup, obilniny, čočka, růžičková kapusta, chřest.

Nadměrná svalová námaha vytváří kyselinu mléčnou v takovém množství, že ji organismus nestačí odbourávat. Smrt maratonského běžce může nastat následkem překyselení.

Při sedavém zaměstnání v uzavřené místnosti se tělo okyseluje. To je důvodem, proč začneme pociťovat únavu a bolest hlavy. Pohybem na čerstvém vzduchu se krev okysličí a některé kyseliny se přemění na kysličník uhličitý, který se vydýchá.

Rychlé hubnutí:
Při rychlém odbourávání tuků, dochází k tvorbě tzv. ketolátek, které způsobují překyselení organismu.

Kyselinotvorné emoce:

Hněv, závist, zloba, obavy, nenávist, panika a strach.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (15)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Mimo správný výběr potravin má na překyselení organizmu velmi příznivý účinek i správná technika dýchání a dechová cvičení. Tím se organizmus přirozeně zbavuje kyselých látek z krve. Bohužel většina lidí a zejména pak žen špatně dýchá. Dýchání je povrchní, málo hluboké a tím je omezena výměna vzduchu v plicích.

  Bře 25, 2001
 • Obrázek uživatele Bohdana
  Bohdana (anonym)

  Ahoj Petře, jen taková poznámka - nesmíš se nám ženám divit, že většinou neumíme dýchat. Vždyť vy muži přece obdivujete ženy s vyvinutou hrudí (proto napouštíme vzduch pouze do hrudního koše) a se štíhlým pasem (což se zase neslučuje s nádechem do břicha....).

  Dub 06, 2001
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  džusy - pokud jsou z ovoce, které je zásadotvorné, jak může být džus kyselinotvorný ? O jaký džus se zde jedná ?

  Dub 20, 2009
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Problematikou zásaditosti v těle jsem se zabývala z důvodu nemoci docela dlouho. Navštívila jsem spoustu doktorů jak alternativní, tak klasické medicíny. Byly mi doporučovány různé zásadotvorné diety a vymezovány potraviny, které jsou kyselé a zásadité. Z hlediska nemoci mi ale tyto diety moc nepomáhaly. Odpověď jsem pak dostala u jednoho nejmenovaného pana doktora, který mi řekl, že téměř všechny potraviny jsou dnes kyselé. Plodiny vypěstované na polích jsou překyselovány kyselými dešti, ryby umírají díky překyselené vodě atd... no a my na tom nejsme jinak. Zkoušela jsem proto na jeho doporučení různé přírodní preparáty, které pomáhají vytvořit a udržovat v těle zásaditost. Nejvíce mi pomohl a doposud pomáhá produkt dovezený z ameriky - X2o. Je čistě přírodní( z korálu z japonského ostrova obsahujícího 70 důležitých prvků, vitamínu C a 2mg stříbra).Je zformován do malých sáčků(připomínajících čajové pytlíčky), které se vloží do čisté vody a takto pak pijí. Účinky tohoto produktu je možné si ověřit přeměřením pH vody před a po vhození sáčku. Pokud by někdo měl zájem, napište sms na 605247006 nebo mail na aktualniinformace@seznam.cz, ráda se podělím o zkušenosti mé i mých známých a případně dovezu balení i pro vás.

  Bře 30, 2010
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Prekyseleni ne "muze", ale JE pricinou vetsiny nemoci.. Proto jsem sepsala uzitecny seznam vhodnych potravin a jidelnicku pro odkyseleni, Davete na sebe pozor a nechte si poradit. Clanek zde - https://www.detoxikujeme.cz/odkyseleni-organismu/

  Feb 01, 2018
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Co si představujete pod pojmem "překyselení organismu"? V lidském těle existuje spousta homeostatických mechanismů, které udržují pH na správné hodnotě, jinak by chemické reakce nemohly probíhat. "Překyselený" nebo "přezásadovatělý" organismus by okamžitě zanikl. Kromě toho součástí organismu jsou i pevné hmoty (kosti, nehty atd.) a mluvit o jejich pH je čirý nesmysl.

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Co si představujete pod...Jedná se o takzvanou latentní acidózu, kdy se do těla dostávají v nadměrném množství překyselující látky a organismus, aby udržel homeostatickou rovnováhu musí nadměrně využívat pufry - neutralizační látky - např. vápník, který pak chybí třeba v kostech. Nejedná se o skutečnou medicínkou acidózu či alkalózu, která bezprostředně ohrožuje život. Možná správný název by byl překyselování organismu, ale všude je zažito překyselení organismu.

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele Lubor Anglie
  Lubor Anglie (anonym)

  PH krve je 7.45. Při přijmu PRŮMYSLOVĚ VYRÁBĚNÝCH POTRAVIN obsahujících velké množství kyselin dochází k překyselování organismu. Tělo kompenzačními mechanismy vytahuje vápník z kostí a kompenzuje s ním PH krve, takže dochází k řídnutí kostí a v krvi koluje kaše z vápníku, která přispívá k arterioskleroze. Při rozboru krve je nález vápníku výrazně nadlimitní, takže ti lékaři, kteří nechápou příčiny a souvislosti pacientům medikují chemické prostředky na snížení množství vápniku v krvi, tedy další kyseliny.Venku to lékaři chápou, v Čechách mi nikdo za deset let praxe tekovéhle informace neposkytl.

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele Taky pěkná
  Taky pěkná (anonym)

  PH krve je 7.45. Při přijmu...ptákoviba :-)

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele :-)
  :-) (anonym)

  ptákoviba :-)...ptákovina...

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  http://pfyziolklin.upol.cz/?p=3941 viz. ůčinky acidózy na hospodaření s ionty Ca 2+ "vápník společně s HCO3 se vyplavuje z kostí - při chronické acidóze vzniká deficit vápníku a osteoporóźa" toť citace z lékařských materiálů pro lékařskou fakultu v Olomouci Jinak acidóza, kdy je kyselin v organismu přebytek může být kompenzovaná (latentní) - pH krve není ovlivněno, protože nárazníkový systém, ledviny a plíce ho stíhají vyrovnat,

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele Leopardo di Cardio
  Leopardo di Cardio (anonym)

  A to při zásadité stravě zmizí arterioskleroza? Kdy a jak?

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele Kate Winslet
  Kate Winslet (anonym)

  Ach Leo, neříkej, že máš arteriosklerozu?

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele no...
  no... (anonym)

  http://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/ https://invivomagazin.sk/new/prekyslenie-organizmu,-zasadita-strava-a-choroby-je-to-vlastne-naopak,-ako-tvrdia-sarlatani-_563.html

  Feb 02, 2018
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  nevím mě na překyselení...Tak člověk dopadne, když poslechne výmysly samozvaných "odborníků" na "překyselení" organismu a další neexistující choroby.

  Feb 03, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama