Reklama

ženská sterilizace

libuše (Po, 14. 1. 2008 - 19:01)

chtěla bych se zeptat jestli po sterilizaci je vždy menstuace silnějši a bolestivějši nebo je to u každe ženy jinači děkuji za odpověd

Návštěvník (Pá, 9. 3. 2007 - 22:03)

TO JSEM ČETLA NĚKDE TADY V DISKUZI,ALE,MYSLÍM,ŽE JEN TAK TAM ZAVOLAT A ZAPLATIT SI STERILIZACI,TO ASI NEPŮJDE....JÁ JSEM ZATÍM NIKDE NEUSPĚLA....

Návštěvník (Pá, 9. 3. 2007 - 10:03)

Někde jsem zaslechla, že v Č.Budějovicích existuje možnost na vlastní náklady, ale podrobnosti nevím.

Návštěvník (Pá, 2. 3. 2007 - 23:03)

Tak takovou doktorku bych chtěla mít!!!3 děti nemám a nikdy mít nebudu,je mi 35 a nikdo mi nechce dát ke sterilizaci doporučení.

iv (Pá, 2. 3. 2007 - 16:03)

kamarádka má 38let ale už 3děti takže jí to udělali ale doktorka jí řekla že tet už na věku a dětech nezáleží.

iv (Ne, 25. 2. 2007 - 22:02)

ja jsem po dvou detech ve 24letech chtela sterilizaci,psal se rok 1988,meli mi delat laparoskopii pro nejake bolesti a pri te prilezitosti jsem to chtela provest.Muj doktor mi to ze znamosti napsal,stalo me to 2l slivovice,ja byla fakt presvedcena,ze uz v zivote deti nechci.No ale pred narkozou jsem si to rozmyslela,takze se provedla jen laparosk. a zjistili mi endometriozu a ze ta mi zabrani v otehotneni.Opravdu jsem pak 15let nebrala antikoncepci a nijak se nechranila.Ale priroda to zaridila,ve 40ti jsem otehotnela a dnes jsem maximalne stastna a dekuju Bohu,ze to takhle vsechno dopadlo.Urcite bych na takovej zakrok nespechala,na to je vzdycky casu dost,nikdy nevite,co se vam v zivote prihodi.

Jana (So, 24. 2. 2007 - 23:02)

Poradte prosím,jak mam postupovat-chci si nechat udělat sterilizaci,ale není mi ještě 40,dítě mám a další v žádném případě nechci a nemůžu si dovolit.Z jakého důvodu se můžu pokusit o sterilizaci požádat?Máte některá tu zkušenost?Díky.

Simi (Út, 30. 1. 2007 - 16:01)

Naprosto Tě chápu a doufám,že budeš mít větší štěstí,než já!Udělej ted pro to maximum,mně ten-opravdový-strach z těhotenství zničil život a cítím se,jak troska,nicméně mi nikdy nebyl vystaven posudek tak příznivý,aby mi ta sterilizace byla provedena,musí Tě vyšetřit psychiatr,poté Ti to musí schválit soudní znalec a následně komise ve špitále,kde by ti to prováděli,hlavně bud při tom hooodně zkroušená a poddajná,já jsem možná udělala tu chybu,že jsem vůči tomu nesmyslnýmu zákonu vystupovala příliš bojovně a tím se asi zakrylo jakým opravdovým utrpením procházím,tak dej vědět,jak si uspěla!!!

eva (Út, 30. 1. 2007 - 11:01)

Je mi 21 a chci se nechat sterilizovat. Vim, ze si asi reknete, ze jsem mlada a neco takoveho bych jeste nemela resit, ale je pravda, ze deti opravdu mit nechci. Pokud se mi podari presvedcit psychologa ze mam napriklad panickou hruzu z otehotneni, bude operace pro mne mozna? Pro ne-otehotneni nevaham zajit i do extremu.

AB (Pá, 31. 3. 2006 - 20:03)

Sexuolog Radim Uzel před časem v rádiu říkal, že sterilizaci u žen je možné provést jen 1. po několika dětech nebo 2. na potvrzení o vážných zdravotních důvodech, (jsou na to tabulky jako u posudkových lékařů). Platí je za to 3000,- (stejně jako za interupci).

Hannah (Pá, 20. 5. 2005 - 15:05)

sterilizace se provádí buď po 2císařském řžezu, nebo po třetím dítěti na vyžádání ženy, nebo (ale to nevím jistě) po 40 roce věku ženy, ještě se na to přeptejte. Laparoskopicky provádí specializovaná centra, na internetu či ve zlatých stránkách je adres dostatek - spíš se ptejte po známých, jak byli či nebyli v tom zařízení spokojeni, pokud jim dobře provedli jiný laparoskopický zákrok, bude i tento v pořádku. POkud Vám to pro 2 děti a chybějící rok do čtyřicítky nedovolí, je zde ještě možnost navštívit psychologa, ten vám třeba napíše, že máte panickou hrůzu z otěhotnění nebo něco podobného a na toto doporučení by už zákrok měli udělat bez problémů. Můj známý má 4 děti a rozhodl se pro sterilizaci, u mužů je to ambulantní zákrok, jenže mu to nikdo nechtěl provést, že se to nesmí či co. Tak si nechal právě u psychologa napsat takovéto "dobrozdání" a zákrok udělali.

Jana (Út, 10. 6. 2003 - 13:06)

Chtěla bych se zeptat na možnost laparoskopické sterilizace. Je mi 39 let, mám 2 velké děti, jsem rozvedená, žádné další děti již nechci mít. Nitroděložní tělísko nemohu ze zdravotních důvodů mít, po anikoncepci /Logest, Regulon/ přibírám. Zajímalo by mě, zda se ve svém věku mohu této operaci podrobit a jakou finnční částku tento zákrok obnáší. Moc děkuji.

Reklama

Přidat komentář