Reklama

ženská sterilizace

PORAĎTE prosím (Pá, 7. 11. 2008 - 01:11)

Dobrý den, potřebovala bych zjistit, zda
nevíte o státu, kde by se provádělo podvázání
vaječníků a odstanění dělohy. Kdysi jsem četla,
že to dajně provádějí v Holandsku, kam jezdí
spousta žen = na žádost ženy.

V Čechách to asi ještě možné není...?

Mě není ještě 25 a pokud vím, nemám rakovinu,
nádor, myom... Ale mám velký problém. Takže
pokud víte, kde by mi operaci provedli,
prosím napište,
budu vděčna.

P.S.: DOBROVOLNÁ STERILIZACE

Viktorie

mona (Pá, 22. 2. 2008 - 14:02)

Nevíte někdo prosím , jestli je možné otěhotnět po sterilizaci ? Všude se píše , že je to nevratný zákrok , ale co třeba umělé oplodnení ?

petra (Čt, 31. 1. 2008 - 08:01)

jake vyšetřeni se provadi při nastupu na sterilizaci do nemocnice dekuji za odpoved

ilona (Út, 22. 1. 2008 - 20:01)

pro Pavlu dekuju za odpoved jste moc hodna

Pavla (Út, 22. 1. 2008 - 19:01)

je to jedno,kdy a za jak dlouho,jen jí nemáš zrovna mít.

ilona (Út, 22. 1. 2008 - 10:01)

chtela bych se zeptat kdy se provadi sterilizace jak dlouho po manstruaci nebo je to jedno prosim o odpoved kdo už to ma za sebou dekuji moc

Ww. (Po, 21. 1. 2008 - 11:01)

Stav je nevratný, jedině umělé oplodnění.

annakolarczykov (Po, 21. 1. 2008 - 03:01)

mam dotaz mam podvazane vaječniky 7 let a chtěla bych vědět jestli jde je nějak odvazat a jestli vaječniky odumiraji nebo jestli existuje nějaky zpusob abych mohla ještě otěhotnět?

Návštěvník (Ne, 20. 1. 2008 - 01:01)

Vy myslíte,že jakákoliv laparka jde dělat bez klystýru,vzdělanci?

martina (So, 19. 1. 2008 - 14:01)

souhlasím se sloečnama že když nemaj vztah k dětem a ikdyž jsou mladé a cítí že se to nezmění je lepší si to udělat ten zákrok než porodit a dítě pohodit do popelnice a nechat tam umřít jak prašivýho psa páč a to malé nemluvně ví a cítí že je nechtěné a ví a vnímá že nastala jeho poslední hodinka v tý popelnici proto takovýto přístup vítám a měli by to schvalovat jednou ten cit chybí a už nevznikne místo toho stím dělaj ofrky a pak je plno nechtěných dětí co maj nadosmrti v sobě uložené jsem tu navíc nikdy j sem tu neměl být takže takový přístup je nejlepší maj to v hlavě srovnané a tak je to nejlepší

iva (So, 19. 1. 2008 - 11:01)

taky mi nedávali nálev,dělali mi to před dvěma lety laparoskopicky.ani před tím u porodu mi ho nedávali.

Pavla (So, 19. 1. 2008 - 11:01)

Libuše se vybere sama, komu věřit. A tady o klystýr vůbec nejde,jestli o tom chceš tak moc kecat a tohle téma tě zajímá, musíš jinam, na jiné stránky.

Návštěvník (Pá, 18. 1. 2008 - 23:01)

Kecá,bez klystýru nelze,nežerte ty nesmysly!

vera (Pá, 18. 1. 2008 - 20:01)

No holky to jste se měli mě dělali sterilizaci před 22 lety a bylo to krystýr rozřezané břicho sice dole takže to zarostlo a není to vidět 1 den na pooperačním bylo mi špatně po narkoze , ale jsem šla na to mám 3 děti a kvůli oční vadě dalši jsem mit nemohla ani nechtěla takže je to super doporučuji a dokonce je to fajn v přechodu nemusím se trápit když to nedostanu jestli náhodou nejsem v tom tak čus

Pavla (Pá, 18. 1. 2008 - 18:01)

takže - nekecám,žádný výplach jsem nedostala,ačkoliv jsem na to byla připravená,taky když jsem byla podepisovat asi 14 dnů (tak nějak, už si to nepamatuju) před zákrokem nějaké papíry - souhlas se zákrokem, dostala jsem recept na něco - bohužel název nevím,měla jsem si to vzít s sebou do nemocnice,bylo to na výplach střev,platila jsem si to,nějak kolem 100 Kč,taky už přesně nevím. Odevzdala jsem to ten den před zákrokem sestřičce,ale nic mi nedělali,ani druhé paní,která byla na zákroku hned přede mnou a byly jsme spolu na pokoji.Zákrok je velice krátký, v naší nemocnici to dělají laparoskopicky,ta druhá paní byla taky na noc doma a přišla až ráno na 6 hodinu jako já v den zákroku a druhý den šla domů. Do nemocnice to mám asi 10 km a podepsala jsem jim něco v tom smyslu,že jdu domů a druhý den ráno nastoupím a byla jsem poučena, co smím a nesmím atd,přesně už nevím.

Pro Libuši - jsem velice spokojená,několik let jsem vlastně experimentovala s HA,protože mi žádná nesedla,nejvýše pár týdnů a pak jsem měla problémy,potom jsem měla zavedenou Mirenu, asi 3,5 roku spokojenost a pak rok lítání po doktorech,velké problémy,musela jít ven a jediné řešení v mých 38 letech - používání prezervativu a Pharmatexu. Takže jsem zažádala o sterilizaci,naštěstí mi ji schválili,takže jsem si to OPRAVDU přála a nějaké výčitky nebo pochybnosti,že už potom nebudu mít moct děti,to jsem opravdu neměla,protože jsem 100% věděla,že už mi ty moje dvě stačí. Co se týče té menstruace,už jsem psala,že jí mám silnější než při HA,ale vlastně stejnou jako kdysi před tím,než jsem ji začala brát,nikdy jsem neměla problémy s přesností,takže i teď přesně po 26 dnech a 6 dnů,ale to je můj případ,jak ostatní ženy po zákroku,to nevím. A sex? Pro mě tisíckrát lepší,protože: HA byla kromě jiného totální sexuální brzdič,prostě naprosto bez chuti; Mirena kromě těch 3 pohodových let - milujte se s radostí,když neustále při sexu krvácíte,to už jsem měla zase "brzdu" v hlavě a strach; pak ty asi 2-3 měsíce,než jsem podstoupila zákrok - hrůza,protože ten strach,že otěhotním a co pak,to jsem někdy měla pocit, že radši nic než něco. Takže spokojenost se vším všudy,jak po zdravotní stránce,tak i po psychické i co se týká sexíku. Někde jsem četla,že se zákrok platí,já neplatila nic,kromě toho prostředku na výplach střev,který mi stejně nedělali. Snad jsem na nic důležitého nezapomněla,každopádně se není čeho bát. Každý má asi jiný práh bolestivosti,každý snáší jinak narkozu (ta druhá paní se mnou na pokoji nic moc dobře a zvracela),ale to se dá zvládnout.Jo a asi tak hoďku před zákrokem jsem dostala nějakou oblbovačku,měla jsem hroznej strach,seděly jsme na pokoji,koukaly na sebe a klepaly se strachy,ale po tý injekci (bolela jako čert) pohoda,motala se mi hlava,ale tak nějak mi to bylo jedno.

Návštěvník (Pá, 18. 1. 2008 - 01:01)

Kecá,před jakýmkoliv zákrokem by dostala takovej výplach,že by se po cestě domů tisíckrát podělala a byla by ráda,že může čunit v špitálu.

libuše (Čt, 17. 1. 2008 - 19:01)

pro Pavlu jsem rada že jste nezapomela na moji otazku jste spokojena se zakrokem a jestly je to lepši při milovani ja jdu na zakrok 4 unora tak se vam pak ozvu jak se citim zatim se mejte hezky

pro Libuši - Pa (St, 16. 1. 2008 - 20:01)

poprvé jsem se zapomněla podepsat. Jeden den jsem dojela do nemocnice,sepsali se mnou papíry,klasická prohlídka,pak jsem jela domů s tím, že už nesmím jíst,pít jen málo a mám se vyholit. Zeptali se mě,jestli chci rovnou zůstat v nemocnici nebo ještě domů,mám to kousek,takže jsem raději odjela a přespala doma. Druhý den ráno nástup,dopoledne zákrok a další den ráno jsem jela domů. Zákrok trval chvilku a pak jsem téměř celý zbytek dne prospala,špatně mi nebylo,ale byla jsem unavená, bolelo mě břicho,ale spíš jakoby tahalo,takže z postele jsem lezla přes bok a chodila jsem v předklonu. Ten další den už to bylo v poho,trochu jsem to samozřejmě cítila,ale normálně jsem odešla a odjela domu,potom jsem byla ještě asi 5 dní doma,ale nebylo to nutné,tak ty tři dny by stačily. Po týdnu stehy ven a další týden už naplno spining. Jizvička je jen jedna a mrňavá,druhá je v pupíku.

libuše (Po, 14. 1. 2008 - 21:01)

jak dlouho jste byla po zakroku v nemocnici

pro Libuši (Po, 14. 1. 2008 - 21:01)

mě se po zákroku vrátila menstruace na takovou "úroveň", co jsem měla před braním horm.antikoncepce. Takže opravdu silnější a bohužel i bolestivější. Ale mám jí pravidelně,vždycky stejný počet dní,užívám pupalku a piju různé čaje,řekla bych že tak půl roku po zákroku se mi to zlepšilo (co se týká bolestivosti).Jenže před sterilizací jsem užívala HA a to jsem měla menstruaci "uměle" kratší.

Reklama

Přidat komentář