Reklama

ženská sterilizace

Jana (Ne, 8. 3. 2009 - 11:03)

Ahoj,
prosím o radu před půl rokem jsem porodila 3 císařským řezem a byla mi nabídnuta sterilizace. Já s ní souhlasila. Je možné, že mám po ní silný menzes a ke všemu v polovině cyklu 1až 2 dny špinění a bolest břicha?

miska (Út, 28. 8. 2012 - 10:08)

Chtěla bych se zeptat na...Je to tak, nový zákon platí od dubna 2012. Pochopitelně, že mě gynekolog tvrdil, že to nejde a argumentoval starým zákonem, tak jsem si zavolala přímo do nemocnice a příští týden nastupuji. Věk je nově 21 let a počet dětí není podstatný.

deni (Po, 21. 5. 2012 - 18:05)

Tuším,že od 1.4. tohoto...děkuji vám moc za radu :-) určitě se nenechaám odbýt!

Helena (Po, 21. 5. 2012 - 13:05)

Kdo má zájem, čtěte..Platí to u každého,tedy i muže!

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/262394-radim-uzel-dobrovolna-sterilizace-misto-antikoncepce.html

Helena (Po, 21. 5. 2012 - 13:05)

Tuším,že od 1.4. tohoto roku je to rozhodnutí dobrovolné a nikdo už nesmí zasahovat.Žádná komise a to ani pokud žena je mladičká a nerodila...
Zajít za gynekologem a objednat si zákrok. Nenechte se odbýt, ten zákon opravdu platí !!Není nutné nic,je to na uvážení ženy.

deni (Po, 21. 5. 2012 - 13:05)

dobry den muzete mi prosim dat podrobnejsi informace o sterilizaci?mam dve deti uz sem o to minuli rok zadala ale po porodu tesne mi rekly ze se to dela po 30letech a nebo po 3 detech.mam 2 deti a je mi 29let a dozvedela sem se ze uz je to schvaleno a jde to v pohode:-),jak mam postupovat?mam si zajit za gynekologem a nebo za mym obvodakem?dekuji za odpoved

Helena (Po, 5. 12. 2011 - 18:12)

Co tady čtu je drzost a hrůza. Kde je svobodná vůle člověka? Komise jako za starých dob, je zajímavé,že to dnes je možné.
Snad je vůle ženy, jestli děti chce. Hlavně se potom diví, že existují interupce.
Je vidět, že ve vládě a parlamentu nemají ženy stále zastoupení. Ono chlapa tohle nebere, jenže ta proklamovaná svoboda je tedy kde? Asi je jen pro muže..

Gita (Po, 5. 12. 2011 - 14:12)

Já mám o sterilizaci zažádáno ze zdravotních důvodů.Je mi 32let a mám 3 děti.Čeká mě příšerná komise,kde budou rozhodovat.Jelikož mi neurolog z důvodu operace páteře a jejho poškození napsal doporučení,nečekám nějaké problémy,ale i tak,nechápu proč s tím dělají takové caviky.Děti už mám tak co..je to moje tělo a přijde mi sterilizace morálnější než potraty.Na tom jsem musela být jednou a doživotně nezapomenu.Jen že s potratem nebyl žádnej problém,jen jsem za to zaplatila a druhý den šla domů.Trošku postavené nahlavu.

ALENA (Út, 15. 11. 2011 - 11:11)

Dobrý den jsem týden po...TO BY MĚ TÁKÉ ZAJÍMALO?

marta (Ne, 24. 7. 2011 - 09:07)

dobrý den,je mi 40let a sterilizaci jsem podstoupila ze zdravotních důvodů před třemi dny .mám dvě dospělé děti.lékař mi sterilizaci nabízel už před 10lety!nešla bych do toho kdybych se nerozvedla a nenašla si přítele.není to tak hrozné jak jsem myslela ,jen jsem asi ještě jeden den měla zůstat odpočívat v nemocnici!

michaela25@cent (St, 29. 6. 2011 - 14:06)

je mi 40 a před 3 týdny jsem podstoupila sterilizaci.Ze zdravotních důvodů jsem nemohla brát žádnou antikoncepci,mám 2 skoro dospělé děti a další už neplanují. Vyřízení žádosti trvalo 14 dní než schválili žádost a za dalších 14 dnů jsem zákrok podstoupila laparoskopicky.4 den jsem šla domů,bez problému.Myslím.že je to nejlepší řešení.pokud vám nic jiného ze zdravotních důvodů nevyhovuje.Nezatěžujete organismus hormony a jste v klidu a pohode.

Píťa (St, 27. 4. 2011 - 20:04)

Zjišťuji že se nás tu pod...Mohu se optat-ono se při sterilizaci může mimo jiné žádat i o odstranění dělohy?? Chápu dobře, že poté nebude možné mít menzes, ale vejcovody budou stále produkovat vajíčka, tudíž i hormony?? Děkuji

JARKA (So, 16. 4. 2011 - 12:04)

A seš ve sladkém nebo ve...Zjišťuji že se nás tu pod jménem Jarka sešlo trošku víc a některé dámy si vyloženě dělají srandu z ženských problémů.Já jsem se nebavila o okurkách a nálevu na ně.Už jsem svůj problém vyřešila můj doktor mi sice odstranění vaječníků ani dělohy nedoporučuje, ale domluvili jsme se na injekcích.

Astra (St, 13. 4. 2011 - 12:04)

Neměla jsem žádné návaly ani jiné příznaky. Sterilizace neznamená odnětí vaječníků a dělohy. Je to přerušení vejcovodů-menses je normální až do přechodu. Já jsem byla na gyndě v podělí a v sobotu mi to dělali v nemocnici, v pondělí domů. Bylo to laparoskopicky a ještě mi přitom odsrtanili srůsty na střevu.

Hela (St, 13. 4. 2011 - 11:04)

Ještě by mě zajímalo...Jarko, kdysi jsem si dala udělat ve svých 27 letech sterilizaci..Ono se da vždy něco obejít..Dnes je mi 59 a prožila jsem pohodový život-co se týka obav z otěhotnění. Navíc antikoncepce děla někomu veliké zdravotní potíže.
Ale tebe nechapu?! Podvazaní vejcovodů nema vliv na menzes a proto žadné navaly nejsou. Žiješ dal zcela běžně, jen bez strachu. Navaly budeš mít,až přijde přechod:-))

Vladunka (St, 13. 4. 2011 - 10:04)

tak holky, mám aktuální informace na toto téma: je mi 40 let, dvě dospělé děti a moje doktorka mi napsala na moje přání žádost o sterilizaci ze zdravotních důvodů- vysoký krevní tlak. Teda mám takový hraniční, 145/100, zatím neléčený. Tak jsem dneska šla k Apolináři, aby mi dali termín zákroku..zlatý voči...nejdřív jsem musela na gyn. ambulanci, pak mě hnali zas někam pro indikaci, tam mě vypakovali k nějaký paní, co posílá tyhle žádosti k vyřízení...no, strávila jsem tam 2,5 hodiny a teď budu čekat na telefonát, kde mi sdělí, že žádost je vyřízená. Pak tam půjdu znova pro ten termín (doufám, že to bude ještě letos) a pak na předoperační vyšetření atd. Tak jen abyste věděly, jak to teď chodí, aspoň teda tady v Praze. Tak ať vám všechno dobře dopadne. V.

JARKA (Út, 5. 4. 2011 - 17:04)

Ještě by mě zajímalo jestli i po sterilizaci mají ženy ty své stavy-návaly,pocení a podobně. Je to asi velice nepříjemné, úplně jsem soucítila se svou tchýní.

Astra (Po, 4. 4. 2011 - 12:04)

Nemusíte, stačí zajít za gynekologem, on sepíše krátkou žádost k výkonu a je to. Já jsem podstoupila sterilizaci v 42 kvůli antikoncepci, byla mi dokonce nabídnutá. Zákrok se provádí laparoskopicky, hospitalizace 2 dny, jde o přerušení vecovodů. Teď je mi 60 a od té doby jsem lepší období života nezaznamenala. Žádný stres z nechtěného otěhotnění, což se před klimakteriem stává. Doporučuji. Nic jsem neplatila.

JARKA (Po, 4. 4. 2011 - 12:04)

Dobrý den je mi 45let a chtěla bych už mít pokoj od menzes tak také uvažuji o sterilizaci s odstraněním vaječníků,děti už jsou velké a další opravdu nechci. Ještě by mě zajímalo jestli se s takovou žádostí musí před komisi

Alena (Po, 15. 12. 2008 - 10:12)

Zdravím Vás, chcem sa opýtať, aký je váš názor na sterilizáciu, mám tri deti, 38 rokov a nemám už v úmysle mať ďalšie deti. užívam roky hormonálnu antikoncepciu a už si myslím,že dosť. preto dosť vážne uvažujem o sterilizácii.môj lekár mi vysvetlil,že by to bolo možné nejakou laparoskopickou metódou cez pupok a jedinou nevýhodou je vraj to, že prechod príde skôr ako keby som bola bez sterilizácie. chcem sa opýtať na váš názor,či uvažujem dobre. treba ešte podotknúť, že tento rok mi bola chirurgicky odstránená z lýtka sklerotická k?čová žilka,síce malá,ale bola, na druhej nohe sa mi tiež k?čová žilka robí,takže aj z tohto dôvodu nie je asi vhodné ďalšie užívanie tabletiek.ďakujem

Reklama

Přidat komentář