Reklama

Druhá čakra

Druhá čakra je centrem, kde sídlí síla vašich vztahů ­ vztahů k penězům, sexu, moci a vztahů s ostatními lidmi. Jeden z nejrychlejších způsobů, jak ztratit energii z této čakry, je, když cítíme potřebu ovládat někoho jiného.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Druhá čakra

Orgány: pohlavní orgány, tlusté střevo, nižší obratle, pánev, slepé střevo, močový měchýř, oblast kyčlí.
Mentální a emoční témata: obviňování a pocit viny, peníze a sex, moc a ovládání, tvořivost, etika a čest ve vztazích.

Druhá čakra je centrem, kde sídlí síla vašich vztahů ­ vztahů k penězům, sexu, moci a vztahů s ostatními lidmi. Jeden z nejrychlejších způsobů, jak ztratit energii z této čakry, je, když cítíme potřebu ovládat někoho jiného. V tom okamžiku začneme o energii z tohoto centra přicházet a stejně tak o ní přichází i ten druhý. Tento pokus o "kontrolu" je prožíván jako rušivý zásah do našeho teritoria, ať už je osobní, peněžní či tělesný. Jestliže si myslíte, že do svého teritoria nevkládáte žádnou energii, všimněte si, co to s vámi udělá, až přijdete do práce a uvědomíte si, že někdo něco dělal na vašem stole.

Druhá čakra je také tam, kde ztrácíte energii na závislostech, na těch emočních a materiálních berličkách, o kterých si myslíme, že nás podporují, ale ony nás ve skutečnosti vysávají. Další důležitá energie, které byste si měli býti u druhé čakry vědomi, je pocit zrady a zklamání. Jedná se o únik energie, který se objevuje, když cítíme, že jsme byli "pomluveni za našimi zády". A naopak, když jsme schopni využít energii druhé čakry, můžeme dát sílu lidem v našich životech okolo nás, kteří procházejícím krizemi, aniž bychom ztratili svou vlastní energii.

Reklama

Vzorce strachu a nejistoty, které jsou spojovány s rozvojem druhé čakry, jsou následující:
Pocit, že nemáte sílu ve smyslu toho, co se vám přihodí sexuálně. Sem patří i zkušenost sexuálního zneužívání a zkušenost setrvávání ve zvláště manipulujících a ovládajících vztazích.
Pocit nepřiměřené sexuality nebo nechuť k sexuální aktivitě. Sem patří napětí, které přichází s pocity nelibosti ze sexuální autority vašeho partnera nebo obecně opačného pohlaví. Také sem patří pocity odporu či viny, které se týkají vaší vlastní sexuality a sexuálních preferencí.
Strach z narození dítěte nebo pocity viny, které se týkají způsobu, jakým jste se stali rodiči svého dítěte, nebo svých dětí.
Pocit nedostatečného sebeohodnocení, který se objevuje, když má člověk minimální finanční sílu. Sem patří prožívání pocitů nelibosti nad tím, že jste finančně ovládáni druhými.
Nelibost vyplývající ze skutečnosti, že jste manipulováni druhými lidmi. Sem patří i pocit, že jste se stali obětí okolností, jakými jsou rasa, barva pleti či pohlaví.
Pocit tak velké osobní nejistoty, že potřebujete manipulovat jinými lidmi, abyste si zajistili kontrolu nad svým životem.
Podílení se na jakékoliv nepoctivosti ve vašich finančních, sexuálních či jiných mezilidských vztazích.
Strach, že nikdy nebudete mít dostatek, který zahrnuje strach z chudoby. Některé z častějších dysfunkcí, které vyplývají z těchto jednotlivých napětí, jsou, pro ženy ­ všechny ženské dysfunkce jako premenstruační syndrom, neplodnost, vaginální infekce, cysty na vaječníkách, záněty dělohy, nádory a rakovina ženských orgánů, pro muže impotence a potíže s prostatou včetně rakoviny (tyto dysfunkce jsou konkrétně spojovány se ztrátou finanční či politické autority). Časté dysfunkce, které jsou společné mužům i ženám, zahrnují pánevní bolesti a bolesti spodní části zad, opary a všechny další pohlavní nemoci, potíže s ploténkami, všechny pohlavní problémy, potíže s močovým měchýřem a močovými cestami.

Reklama

Komentáře

Karin (Čt, 29. 11. 2001 - 00:11)
To co jste zde napsali by se na me hodilo.Bohuzel nemam vubec poneti co to je druha cakra a jak se tyto symptomy daji lecit.Potrbovala buch v tomhle smeru pomoct,ale nevim na koho se mam obratit.
Doktorka (St, 12. 12. 2001 - 23:12)
Co jsou to čakry se dovíte v článku na adrese http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-art.asp?id=97 a na http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-art.asp?id=97 . Dále bych vám doporučila zakoupit nějakou základní knihu o čakrách, kde naleznete i cvičení a návody, jak s čakrami pracovat a vyrovnávat jejich energie.
PETRA (Po, 24. 10. 2005 - 11:10)
V 17.letech jsem byla na laparoskopickem zakroku,po kterem jsem otehotnela.Zarok se mi narodil syn.Pote jsem uzivala hormonalni atikoncepci CILEST,TRI-regol.Ve 25.letech mi potvrdily STEIN-LEVENTHAL SYNDROM a nasadily mi DIANE-35.PO biopsii jater mam zakazano uzivat antikoncepci.Nikdy jsem nedostala menses bez hormonalni lecby.Mam bolest pri pohlavnim styku.
Prosim o radu dekuji
Návštěvník (Út, 1. 8. 2006 - 16:08)
ten pocit,že jsme byli pomluveni za našimi zády a ,nebo ,když zjistíme že o nás někdo rozhodl v náš neprospěch ,znám,ale jak to zpracovat,nevíte někdo?
Jana (Po, 28. 8. 2006 - 22:08)
Prý ze mě čišila síla a radost.Po komplikovaném porodu dcery mi v nemocnici říkaly sestřičky, že si mě tam nechají jako reklamu na dobrou náladu pro ostatní pacientky. Pak přišla nemoc dcera a manželova nevěra, která trvá. Síla druhé čakry u mě přestala pracovat úplně....
Hanka (So, 30. 6. 2007 - 14:06)
Ahoj,během pár let / cca 7 let / u sebe pozoruji, že při momomanželském sexu krvácím, sice jen mírně,ale je to divné.
Tento měcíc se mi nedostavila menstruace. Koupila jsem si těhotenský test, ten byl negativní. Posléze jsem měla křečovité bolesti v podbřišku, teploty a časté močení, řezavé bolesti při močení a pocity častého močení cca každých 15.minut, přitom jsem vymočila snad jen pár kapek. Zašla jsem na gynekologii, tam mi zjistili ultrazvukem, že nejde o těhotenství, pro
jistotu mi vzali i krev, z výsledků mi potvrdili, že nejsem těhotná. Ale menstruace se stále nedostavila. Během tohoto napětí jsem měla pohlavní styk jedenkrát týdně a po chvilce jsem krvácela a za chvilku zase nic, myslela jsem si , že se už dostavila menstruace a zase to přešlo. Už si nevím rady, mám to oznámit své gynekoložce? Připadám si jako blázen.
Jiřka (Út, 18. 9. 2007 - 08:09)
Hodně si člověk může vyřešit v dobré psychoterapii. Pak se může ulevit na duši i na těle, protože tělo a duše jedno jsou. Mám letité potíže s krkem-zlepšují se s tím jak se já učím projevovat, být sponntánní, křičet...." Potíže se žlučníkem-učím se vztekat a už se vztekám, ale neuměla jsem, všechno bylo ve mně a pak se to projevilo na tomto orgánu. Gynekologické obtíže-mykózy mě trápí už přes rok, zatím se to zlepšilo pouze po vysazení bílého cukru, ale ne úplně.Má to také souvislosti opět v mentálních pochodech-jako všechno- vztah k sexu, mužům...ale člověk si takto řeší celý život něco, pokud tedy chce.A stojí to za tu námahu!
cvetaca (St, 2. 1. 2008 - 14:01)
Strach co bude ? Peníze ,bydlení ,partner , práce .Poslední dobou mě ovládá jen nejistota a strach .Pocit viny , dobře ho znám .Při jedné nehodě jsem ublížila člověku .Dnes je v pořádku , ale mě stále budí ze spaní , ten hrozný pocit .A zdravotní potíže na sebe nenachaly dlouho čekat .Zánět močového měchýře na který už mám 2 léky .Nepomáhají,přez dva měsíce je beru .Bolesti v podbříšku , šíleně bolestivá menstruace , cisty , výtoky a čeká mě možná laparoskopie ,protože se neví proč mě to břicho teroryzuje .Jsem sportovkyně ,veselá povaha a teď !!!Je ze mě hotová troska , která skučí na gauči .Peskuju celou rodinu a nejvíc svého partnera ,který se chudák tak snaží , ale i kdyby se na hlavu postavil mě se nezavděčí .I když si stokrát řeknu , že se k němu budu chovat lépe ,nejde mi to ,je to vždy jen dočasné a přetvářka .To co se tu píše o druhé čakře , zdá se sedí na mě jako ulité .Jenže co stím ? Je hrozivě těžké ovládat emoce a strach .Když se nedaří a přes cestu jsou samé překážky a člověk neví kudy kam a když zahlédne světýlko ,sotva k němu z posledních sil doleze ,zhasne .Nemám už sílu ,rvát se dál a tak jen bezmocně čekám .Možná mi to docvakne až přítel odejde , příjdu o spodek a hrom mi bací do hlavy .Ráda bych pozdravila paní Janu ,to je přesně ono .Člověk je veselý ,rozdává a pak jedna rána za druhou a hůř a hůř .Věřím Jani ,že zase vyjde sluníčko a usměje se na nás ,přeji hooooodně štěstí a zdravý pro vás a vaši dcerku .Paní Jiřinky bych se ráda zeptala ke komu chodí a ráda bych to táké skusila , ale jen tak k někomu nemám důvěru .Děkuji a držte se ,zvládnem to .
terina (St, 2. 1. 2008 - 15:01)
najděte si na netu nějaká cvičení na čištění a harmonizaci čaker, nebo si kupte knížky a cvičte podle nich. Není to zas tak těžké. Můžete začít s Pěti tibeťany, jsou výborní i na záda. Je prima, že si chcete pomoci sami - je to ta nejlepší cesta. Držím palce.
slunce (Pá, 18. 1. 2008 - 20:01)
paní Cvetaca: já bych spíše poradila dobrého psychologa než čakry, ty neodstraní příčinu ale následek, příčina je ve Vašich emocích, pocitech, které si sama neumíte zpracovat a srovnat se s nimi.
Vím o čem mluvím, protože to mám sama také. Nevyřešené problémy, emoce, s nimiž jsem se nevyrovnala, mohou způsobit nejen potíže v 2. čakře, ale celkovou nerovnováhu prostě všeho v energetickém i fyzickém či emočním těle. Přesně tak to cítím u sebe, je to částečně 2. částečně 1. částečně 6. čakra, ale pomoci může jen to vyrovnání se s psychickými traumaty, a to je právě to složité, a to bych neviděla jen v nějakých čakrách či kamíncích, to je spíše věc celková. A já také nevím, jak ty emoce zpracovávat.
Co se týče kamínků. pro paní Cvetacu měsíční kámen, na jakékoli záněty je super jantar, a paní Jiřce (moje dcerka má stejný problém) jednoznačně akvamarín či tyrkys, na hlasivky jantar, nošené těsně na krku. Ten akvamarín Vám skvěle propojí energii hlavy a těla, čímž vám umožní uvědomovat si své emoce, což právě má na starosti ta 5. čakra- a zkuste si najít "vrbu" na poslouchání.....
Má někdo radu na vyrovnání se s traumaty v minulosti, které mi způsobují všechny mé potíže?
slunce (Pá, 18. 1. 2008 - 20:01)
paní Terina: toto bych do rukou laiků moc nesvěřovala, můžou si ublížit.
evička 007 (Út, 29. 1. 2008 - 23:01)
mám pět let Endometriozu.dokáže mi prosím,někdo poradit nebo pomoci?děkuji
michna (Pá, 7. 5. 2010 - 14:05)
paní Cvetaca: já bych...Meditace odpuštění. Blíže v knihách A.Svijaše
silvionasa (Ne, 16. 5. 2010 - 22:05)
paní Cvetaca: já bych...Slunce, mohu jedině doporučit etikoterapii. Je to velmi účinná metoda, ve které se tyto nezpracované emoce snažíte zpracovat na základě uvědomění si příčin jejich vzniku.
megera (Ne, 27. 5. 2012 - 21:05)
Strach co bude ? Peníze...měla jsem spoustu "drobných" trablů, které mi komplikovaly život.. pak jsem našla paní, která umí rozmotat ta zacuchaná klubíčka... zkuste jí oslovit, zcela jistě najde cestu, jak Vám pomoci
http://faster-eft.cz/kontakty/praktici-v-cechach/romana-kvapilova/
Žaneta (Pá, 14. 8. 2020 - 18:08)
Zajímalo by mě, jak si své čakry odblokovat? Čím dál více vidím souvislost s duševní vyrovnaností a spojitostí se zdravotním stavem. Mám po rozvodu a jsem z toho duševně velice vyčerpaná. Chtěla bych své duchovno vyčistit, máte někdo zkušenosti?
Iveta (Ne, 16. 8. 2020 - 10:08)
Mohu poradit, jak si nechat odblokovat své čakry pomocí krystalů, které jsou speciálně vybroušeny a na základě pronikání světla dokáží čakry odblokovat.
Žaneta (Út, 18. 8. 2020 - 23:08)
Máte na to nějaké speciální kameny?
Iveta (St, 19. 8. 2020 - 11:08)
Chodím na proceduru křišťálové postele k kristalovapostel .cz v Hradci Králové. Doporučuji se podívat na stránky, kde mají vše pěkně popsáno. Za sebe jsem moc spokojená.
Rei (St, 9. 2. 2022 - 12:02)
Dobry den, posledni 3 roky po neblahe partnerske zkusenosti me vzdy kdyz me zklame osoba blizka, nebo je nejaky emocni zazitek, boli stredova cara v podbrisku. Staci mi i koukat na video kde nekdo hodne upadl,zranil se a boli me tato oblast. Nemuzete mi prosim nekdo poradit co s tim? Ta bolest je opravdu velka. Diky rei
Hanka (Út, 15. 2. 2022 - 16:02)
Chce to odblokovat tu spouštěcí neblahou zkušenost - kineziologie, homeopatie by mohly pomoci. Nezpracovaná nepříjemná zkušenost na esebe nabaluje další nepříjemné zážitky - ty negativní nergie se pak z emočního těla dostávají do fyzického a způsobují problémy - nejprve jen funkční, ale časem organické. Chce to řešit.
Reklama