Reklama

První čakra

První čakra je centrem vaší kmenové víry. Tyto postoje byly vytvořeny, aby daly sílu a ochránily skupiny, jejichž cílem bylo fyzické přežití, což pro nás bylo v našem raném vývoji obzvláště důležité. První čakra je také tam, kde vstřebáváme skupinové předsudky a pověry.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - První čakra

Orgány: vyživování těla, kořen páteře, nohy, kosti, chodidla, konečník, imunitní systém.
Mentální a emoční témata: jistota a bezpečí, schopnost poskytnout vše nezbytné pro život, schopnost postavit se za sebe, vědomí domova, emoční podpora.

První čakra je centrem vaší kmenové víry. Tyto postoje byly vytvořeny, aby daly sílu a ochránily skupiny, jejichž cílem bylo fyzické přežití, což pro nás bylo v našem raném vývoji obzvláště důležité. První čakra je také tam, kde vstřebáváme skupinové předsudky a pověry. Čím více si uvědomujeme rozpor, který nám v našich životech některé z těchto přesvědčení způsobuje, tím silnější je únik naší energie.

První čakra řídí imunitní systém, vaše ochranné pole. Jakmile vynakládáte energii na předsudky, pověry či jakékoliv jiné kmenové přesvědčení, může být výsledkem onemocnění. Spojení s ostatními lidmi, jenž náleží první čakře, je založeno na věrnosti, což je další charakteristický rys nezbytný pro fyzické přežití. Skrze svou první čakru podvědomě odhadujeme věrnost ostatních. Ovládnutím této energie se nám pak v rámci společenství může lépe dařit.

Reklama

Typické vzorce strachu a nejistoty, které odpovídají první čakře lidského těla, se týkají materiálního bezpečí. Následující jsou nejobvyklejší:
Strach z neschopnosti zajistit vše nezbytné pro sebe a svou rodinu. Pocit, že vnější svět je hrozivé místo a že nejste schopni se za sebe postavit nebo se ochránit. (To se netýká pouze materiální ochrany, zahrnuje to i pocity strachu a zranitelnosti, které doprovázejí porušování lidských práv, či přetrvávání v situaci, ve které neplatí žádná zákonná práva).
Nejistota pramenící z pocitu, že žádné místo není domovem, že nikam "nepatříte". Strach, který přichází, když věříte, že nejste schopni uskutečnit své cíle. Pocit, že jste na tomto světě zcela sám za sebe, nikým nepodpořený a naprosto osamocen.
Pamatujte si, že základním faktorem v rozvoji nemoci je intenzita strachu. Ačkoliv mnoho lidí prožívá některou z obdob těchto strachů, stává se člověk tělesně zranitelným, když jakýkoliv z těchto strachů převezme kontrolu nad jeho emočním a psychickým zdravím.

Některé z častějších poruch, které mohou vzniknout v důsledku vzorců těchto strachů jsou chronická bolest spodní části zad, ischias, tvoření křečových žil, potíže s konečníkem, tumory a rakoviny v těchto oblastech těla, deprese, poruchy imunity.

Reklama

Komentáře

Hana Chudáčková (Út, 5. 3. 2002 - 13:03)
Vaše články se mi velmi líbí a zjišťuji, že některé věci na mě sedí.Ráda bych se tedy zeptala, jestli zde naleznu kontakty na nějaké léčitele popř.organizace, firmy atd, kde bych si mohla dát prověřit správnou vibraci čaker. Díky
BARBORKA (Ne, 9. 4. 2006 - 17:04)
CETLA SEM VAS CLANEK A MOC ME POUCIL,MOC VAM DEKUJI.
Dana (Čt, 20. 7. 2006 - 21:07)
MOC SE MI LIBI VAS CLANEK,Z NEHOZ MAM POCIT,ZE JE PSAN NA MNE JEN BYCH RADA VEDELA,JAK SE TEDY K TOMU POSTAVIT ABY DOSLO K UZDRAVENI
anmaria (Čt, 30. 11. 2006 - 10:11)
to pasuje na mého přítele,ktery je po operaci a má deprese
Reklama