Reklama

Slina léčí aneb Autopatie

Na jaře 2002 přišel do mojí léčitelské poradny Václav, pětatřicetiletý štíhlý muž se strupovitou tváří, pokrytou velkými rudými a místy mokvajícími fleky. Stejnou vyrážku odhalil i na prsou, na celých rukách, ramenech a zádech. Atopický ekzém svědil a nutil ke škrabání, občas se z těch intenzivních nepříjemných, bolestných a nikdy nepřecházejících pocitů vyvinula zimnice s třesem. Řekl mi, že se to zhoršuje jakýmkoliv, i drobným psychickým stresem. Lékaře s touto potíží navštěvoval od útlého dětství. Po pubertě zažil několik let bez atopického ekzému, zato však se zhoršenou sennou rýmou. Ale od sedmadvaceti byl opět nucen stát se klientem kožní kliniky.

K tomu se v posledních letech přidružily bolesti v pravém podžebří - lékaři mu zjistili špatnou funkci žlučníku. Žlučník bolí stále častěji, zejména po česneku, tučné stravě nebo po přejedení. Mívá i velké záchvaty, které jej vyřazují na čas z běžného života. Jeden proběhl tři dny před návštěvou u mne. Při záchvatech má křeče v břiše, bolest kolem celého žaludku, nadýmání a průjem a k tomu zvýšenou teplotu, posledně to bylo 37,6 0C.

Václav měl vážnou obavu, že pokud se jeho zdravotní stav bude horšit stejným tempem jako dosud, mohlo by to skončit špatně. Proto se rozhodl zkusit celostní přístup k léčbě, před třemi měsíci se u mě objednal a nyní je tu a očekává, že trumfnu pokud možno hladce a rychle všechny méně úspěšné předchůdce.

Pro homeopatickou léčbu mi jeho případ nepřipadal příliš vhodný. Tehdy jsem s autopatií teprve začínal, měl jsem v péči touto novou metodou jen několik případů chronicky nemocných lidí. Takže jsem trochu zaváhal - ale pak jsem mu autopatii přece jen nabídl. Řekl jsem mu, že v homeopatii, kterou praktikuji dvacet dva let, hledáme takovou přírodní substanci, která by mohla rezonovat s celou jeho osobností, a byla schopna ladit jeho organismus do stavu zdraví. Tato substance musí být vždy silně zředěná speciálním homeopatickým způsobem, a to až na nehmotně malá "množství". Pro někoho to může být kočičí mléko (Lac felinum), pro jiného rozetřená včelí královna (Apis mellifica), jiný rezonuje s hadím jedem (Lachesis) a další zase s lidským hnisem (Medorrhinum, Psorinum), samozřejmě do nehmotna naředěným a tedy neškodným, s rostlinou Lycopodiem, plavuní, nebo s minerálem, například sírou nebo fosforem. Toto hledání je někdy složité a odborně velmi náročné. Čím je substance pacientovi podobnější, tím je rezonance výraznější, léčba tudíž efektivnější, účinek léku hlubší a dlouhodobější. Snaha je, dostat se lékem k pacientovi co nejblíže. V homeopatii hledáme substanci co nejpodobněji naladěnou, jako je pacient (tzv. similimum).

V autopatii však nepoužívám substance odebrané z okolní přírody, z rostlin nebo z těl zvířat či lidí. Místo toho doporučuji užít substanci z vlastního těla - slinu. Substanci stejně naladěnou, jako je pacient. Samozřejmě ne v tom stavu, v jakém je v ústech. Je naředěna vodou na jemnohmotnou (z materialistického hlediska nehmotnou) úroveň obdobným způsobem, jaký používáme v homeopatii, a pak jednorázově užita. Nekonečně zředěná slina nese celou informaci o organismu, jeho vibrační otisk, a zaručí plnou rezonanci jemnohmotného organizačního principu, jaký má v sobě každý člověk a jehož porucha způsobuje nemoci. Podal jsem Václavovi krabici s Autopatickou lahvičkou, nástrojem k potencování vlastní sliny a návod, jak ji použít. Řekl jsem mu: "Když to mám zjednodušit, tak plivnete do skleněné lahvičky, prolijete to pěti litry běžné destilované vody a na konci ředění si kápnete pár kapek na jazyk. Lahvičku pak hodíte do smetí a přijdete za pár týdnů na kontrolu." Načež jsem se s jen těžko skrývanou zvědavostí zahleděl do jeho inteligentního a utrápeného obličeje a čekal, jak na tento návrh spadající do oblasti fantastické literatury (či detektivní, pokud by šlo o podvod) zareaguje. Kupodivu ani nehnul brvou.

Reklama

Za čtrnáct dní mi zatelefonoval. Uvedl, že žlučník stále cítí, ale neměl žádný záchvat, ani vyslovenou bolest. V prvním týdnu po užití autopatického preparátu se ekzém poněkud zhoršil, v dalším týdnu začal z obličeje mizet. Nyní, čtrnáct dní po užití, již na obličeji skoro nic není.

Tři měsíce poté, co požil jednorázově autopatický preparát, jsme se opět setkali. Referoval, že ekzém zmizel všude, s výjimkou mírného výskytu v jamkách loketních kloubů. S ním zmizely i všechny ty bolestné pocity. Tohoto stavu dosáhl v průběhu pouhých prvních šesti neděl po podání autopatického preparátu. Žlučník je výrazně zlepšen, nebolí. Neměl žádnou žlučníkovou krizi za celé to období. Jen když udělá dietní chybu, ještě o žlučníku "ví". Cítí se celkově velmi dobře, zdravý, což je pro něj zcela nový životní pocit. Rozešli jsme se s tím, že pokud by se projevily nějaké potíže, ozve se. Další dva roky sledování prožil bez ekzému a bez žlučníkových potíží, i když už nedržel dietu. Vrátilo se mu dávno zapomenuté zdraví pod vlivem dvou podání autopatického preparátu.

Je to jen jeden z mých mnoha případů tzv. "nevyléčitelných" (předtím neúspěšně léčených) chronických nemocí, zvládnutých s pomocí autopatie, této nejnovější a neobyčejně úspěšné celostní metody zlepšování zdraví, vhodné (mezi jiným díky její jednoduchosti) zejména pro samoléčbu a léčení v rodině.

Autopatickou lahvičkuHarmonie můžete zakoupit zde nebo v prodejně 001shop.cz - Krakovská 22, Praha 1 Po-Pá od 10 do 19 hod. a v So mezi 10.-19.hodinou.

Jiří Čehovský

Reklama

Komentáře

Franta (Út, 4. 2. 2014 - 14:02)
Autopatie je podvod.
nikdo (St, 12. 2. 2014 - 19:02)
Autopatie je podvod.všechno jsou podvody. hlavně že je co kritizovat, co?
u televize je daleko lip
! (St, 12. 2. 2014 - 23:02)
Kdyby to nebyl podvod a fungovalo to, nemusela by na to být reklama. Dobré zboží ji nepotřebuje.
Reklama