Reklama

Není homeopatie jako homeopatie

V České republice existuje několik homeopatických směrů. Většina z nich není holistických, tj.neléčí se člověk jako celek, jen a pouze jednotlivé příznaky, symptomy jeho nemoci. Většina z těchto směrů je navíc založena na komerčním základě, kdy v pozadí stojí farmaceutické firmy s cílem prodat co nejvíce homeopatických léků.

1) Tzv. Francouzská škola (firma Boiron, bývalý institut Rhodon atd.)

- v pozadí stojí farmaceutická firma, která školí lékaře - pouze cca 4 víkendy, po jejichž absolvování se z nich stávají "homeopaté". V tomto homeopatickém směru se používá hodně homeopatických léků na určitou nemoc, diagnózu, proti něčemu. Jediný rozdíl proti alopatické léčbě je v tom, že klasické chemické léky jsou nahrazeny homeopatickými. Navíc tento homeopatický směr používá při léčbě polykompozitní, vícesložkové léky, např. 5 homeopatických léků spojených dohromady, i když se jejich účinky mohou navzájem rušit (proti bolesti v krku, chraptění - Homeovox, proti kinetózám - Cocculine apod.) a schéma, jak se mají brát - např. každý den ráno, v poledne a večer. Před polykompozitními léky vás chci varovat - nepoužívejte je, nechcete-li se potlačit. Při této léčbě se neléčí člověk jako celek, neléčí se příčina toho, proč člověk onemocněl, proč ho např. bolí v krku, jen jednotlivé příznaky nemoci. Jde o potlačení, zatlačení příčiny nemoci hlouběji do těla.

2) EAV metoda

- pomocí elektroakupunkturního přístroje se stanoví diagnóza pacienta (to je dobré), ale dál opět probíhá symptomatická léčba, tj. opět se neléčí člověk jako celek, ale dávají se homeopatické léky jen a pouze na jednotlivé symptomy, příznaky nemocí - jde opět o potlačení, zatlačení nemoci hlouběji do těla. Navíc: spousta lékařů ale i léčitelů, kteří EAV používají, dnes běžně pacientovi podá najednou 2 a více (velmi často ale i 10, 15) homeopatických léků, nezřídka několikrát denně, s podrobným rozpisem, kdy který lék vzít, a to opakovaně, po dobu několika dnů, týdnů až měsíců. Tomuto se vyhněte obloukem, nechcete-li si totálně rozhodit váš imunitní systém. Takto nebyla nikdy v historii myšlenka homeopatické léčby postavena, na takovýto postup nejsou dělány zkoušky léků atd.

Reklama

Směry 1) a 2) nejsou holistická léčba, pacientovi nepomohou natrvalo, po odstranění jednoho symptomu se nemoc jen přesune jinam, nejedná se o konečné vyléčení nemoci, jde o komerční homeopatické směry, v jejichž pozadí jde především o pacientovo peníze.

Zbývající 2 směry - konstituční homeopatie (Kentova metoda) a klasická homeopatie (Hahnemannova) - jsou holistické systémy, léčí se člověk jako celek, ne jen jeho jednotlivé části těla nebo příznaky nemocí, užívá se pouze jeden vybraný homeopatický lék v jednom čase (nepodává se více léků dohromady, nepoužívají se polykompozitní léky), kromě fyzických symptomů zohledňují oba tyto směry především symptomy mysli. Neléčí se zde nemoc, ale člověk, hledají se příčiny onemocnění a ne důsledek - symptom, protože patologie začíná v mysli a teprve pak pokračuje na fyzických orgánech. Pokud chcete natrvalo vyřešit svůj zdravotní problém, doporučuji vám vybrat si jeden z těchto směrů

3) Konstituční homeopatie, Kentova metoda

- pracuje s myšlenkou, že každý člověk získal okamžikem narození určitou zásobu životní síly, která je dána naší konstitucí - někdo má konstituci silnější, jiný slabší. Onemocníme tehdy, když je naše životní síla oslabena, nemoc přišla na životní sílu zvenčí jako negativní vliv (např. viry, bakterie). Abychom člověka vyléčili, musíme posílit životní sílu člověka, konstituci, podáním konstitučního homeopatického léku. Cílem této léčby pak je, aby člověk procházel životem bez nemocí, byl vitálnější, měl více energie, lépe spal apod. Potom hledáme jeden lék na celý život podle totality symptomů jak mentálních, tak fyzických. Po podání homeopatického léku vybraného podle totality symptomů pocítí pacient příval energie, jeho zdravotní stav se zlepší, lépe spí atd. Tato léčba si navíc klade za cíl nemít po podání homeopatického léku žádné, nebo jen mírné zhoršení zdravotního stavu. Ani touto metodou však nedojde k celkovému a konečnému vyléčení člověka, protože jeden jediný lék, byť podávaný ve stále se zvyšujících potencích, zdaleka nemůže vyřešit všechno to, co jsme v sobě během našeho života (a často i před) nasbírali - naše emoční zranění, traumata, bludy. Léků je potřeba podat postupně víc, a pokrýt s nimi určité úseky našeho života, tam kde jsme se zablokovali - a v těchto místech pootočit naše chybné vnímání reality, homeopatickým lékem vytlačit nemoc ven z těla.

4) Klasická homeopatie, vycházející z díla S.Hahnemanna

- na rozdíl od konstituční homeopatie, Kentovo metody, jde klasická homeopatie při léčbě do daleko větší hloubky. Nevybírá se jen jeden lék pokrývající celý život pacienta, nevybírá se plošný lék na celého člověka, ale je nutné si člověka trochu rozkrýt v prostoru a čase. Důraz se klade na pochopení jádra případu, používá se intuice, cit, důraz je kladen na mentální symptomy, které tvoří základ pro výběr správného léku. Většina lidí se např. něčeho bojí, a my se musíme ptát proč, co stojí za tím strachem a podle toho vybírat homeopatický lék. Pak je samozřejmé, že po podání homeopatického léku může dojít k tím většímu zhoršení, čím více potlačený pacient byl. Účelem léčby není člověka energeticky dobít, ale učinit ho nezávislým. Klasická homeopatie také bere v potaz vývoj člověka, že se v průběhu života nějak mění, a potřebuje tedy pokrýt určité části života různými léky. Klasická homeopatie tak umožňuje člověku prožít si to, před čím utekl, a to zpravidla nebývá příjemné. Proto je důležité, zvolíte-li si tento způsob léčby, abyste věděli, do čeho jdete, a sami se svobodně rozhodli, jestli tím nepříjemným chcete projít a tak si korektně vyřešit to, co jste ve svém životě dosud obcházeli. Tímto způsobem lze léčit i chronické nemoci, u nichž alopatická medicína přiznává, že jsou pro ni neléčitelné. Prostřednictvím této léčby můžete také pracovat na svém osudu, na svém vývoji, na své duchovní cestě, dokonce si můžete skrze různá zhoršení po podání homeopatického léku odmazat leccos ze své minulosti, co jste v životě dělali špatně. Proto za klasickým homeopatem můžete přijít, i pokud zrovna netrpíte žádnou nemocí, jen si chcete něco, co vás v životě trápí, vyřešit (partnerské vztahy, problémy s dětmi, problémy v práci apod.)
Autor: Ing. Bára Mašková - www.osud.cz
homeopaticka poradna: www.osud.cz/homeopatie

Reklama

Komentáře

Zvedavy (Ne, 11. 2. 2007 - 13:02)
Optam se i zde ( pani Maskova totiz evidentne nechce oodpovedet ve sve poradne), jaka je pravni odpovednost homeopata? Lekar neni ( konkretne p. Maskova neni), ani psychologicke poradenstvi nesmi provadet. Na jakem pravnim zaklade tedy p. Maskova provozuje svoji poradnu, kde si nechava docela tucne platit a jakou ma odpovednost za sve rady. Nebo pro ni nejake zakony neplati?
Miki (Po, 12. 2. 2007 - 07:02)
Nejpíš prošla nějakými kurzy a má snad i nějaká osvědčení, ne? Taky si myslím, že tyhle stránky založila ona a ona je ta doktorka, která tady radí (radila ze začátku)....co ?
Zvedavy (Po, 12. 2. 2007 - 08:02)
No je ing.,lekarske vzdelani nema. Ma mozna nejakou tu Homeopatickou akademii, to jsou takove vikendove kursy, cili treba jako kurs drevorezby nebo aranzovani kvetin.. Cili ma asi nejake papiry odtamtud ale lecit nesmi, neni lekar a psychologicke poradenstvi nema, na to jsou zase dost tvrde pozadavky, je to vazana zivnost. Cili cela ta jeji zivnost a pravni odpovednost je totalne na vode. No bude zajimave az se nekdo, komu tyhle rady ublizily nejen od p. Maskove, ozve. Hlavne je to zvlastni, kazdy opravar karmy ci auta musi splnovat tvrde podminky, ale jak jde o lidske zdravi i pscyhicke, tak muze pusobit kazdy amater. Ona neni vubec v databazi RES, takze kdo vi na co ma zivnostak.Asi nema.Tady zadna doktorka neradi, coz je dalsi mystifikace ctenaru, ale snad to nikdo ani neceka.
Zvědavý, (Út, 2. 9. 2008 - 13:09)
asi tě zklame, že se ozývá někdo, komu paní Mašková nejenže neublížila, ale velice pomohla. Oprávnění provozovat praxi samozřejmě má, jako mají všichni absolventi Homeopatické akademie, která se mimochodem s aranžováním květin opravdu nedá porovnávat :-)
Sám bys byl kvůli svému vzteku a závisti ideálním adeptem na homeopatickou léčbu, ale ventilovat je na internetu napadáním nevinného člověka je taky způsob jak to zvládnout, že?
Paní Maškovou všem doporučuji, je to opravdu profesionál a navíc i velice milý a hodný člověk.
Reklama