Reklama

Jak snížit riziko mrtvice

Existuje několik způsobů, jak ženy mohou zmírnit riziko vzniku cévní mozkové příhody, říkají odborníci. Mickey Barbe , MD, anesteziolog, akademik a expert na age management, který pracuje především s ženami v oblasti prevence onemocnění srdce a mrtvice, nabízí zejména následující opatření:

- Kontrolujte si krevní tlak. Stejně jako ostatní odborníci, Barber říká, že věří, že udržet krevní tlak pod kontrolou, je velmi důležité.  Mnohé ženy mají tendenci ignorovat hypertenzi. Prvním krokem ke snížení systolického krevního tlaku je v mnoha případech snížení tělesné hmotnosti.

- Sledujte nízkou hladinu kyseliny listové a vitaminu B12.  Tyto hodnoty se projevují vysokými hladinami homocysteinu. To je běžné u žen ve věku nad 45 let, kdy se organismus stal méně efektivní při absorbování B12 ze střeva. Vysoká hladina homocysteinu zvyšuje riziko trombózy (krevní sraženiny), zhoršuje funkci mikrocirkulace a zvýšuje záněty.

- Dieta je jako vždy velmi důležité. Barber doporučuje stravu bohatou na ovoce a zeleninu.  Ta poskytuje dostatečné množství antioxidantů v boji proti oxidačnímu stresu (zánětu).  Jak uvádí Natural News, mezi některé z nejlepších antioxidantů patří plody (nejbohatší jsou tropické Acai bobule, následují borůvky, ostružiny, brusinky, maliny , granátová jablka a jahody), zelenina jako je kapusta,  špenát a brokolice, luštěniny jako jsou fazole, ořechy, obilí a čokoláda  (s mírou) [ http://www.naturalnews.com ] .

- Jezte jako Řekové. Barber doporučuje stravu středomořského stylu, která se skládá z vyššího příjmu olivového oleje, luštěnin, nerafinovaných obilovin, ovoce a zeleniny, stejně jako střední - až - vyšší spotřeby ryb a omezeného množství živočišných tuků. Obezita je velký rizikový faktor pro mrtvici.

Reklama

- Cvičení. Utvořte si čas na intenzivní fyzické cvičení.  Jak stárneme, sedavý způsob života není příznivý pro dlouhý a produktivní život.

- Omezte alkohol a přestaňte kouřit. Některý alkohol - jako červené víno - je prospěšný pro srdce v omezeném množství, ale na kouření není nic dobrého. Kromě toho, že se zvyšuje riziko vzniku rakoviny , kouření je zničující pro vaše srdce a kardiovaskulární systém. A to obvzlášť platí pro ženy.

Reklama

Komentáře

kastel (Po, 14. 4. 2014 - 21:04)
...a přestat koukat na TV
zdl (Út, 15. 4. 2014 - 23:04)
Produkt, který byl vyvinut pro podporu kardiovaskulárního systému má ve svém programu firma Herbalife. Jeho označení je Niteworks. Zde je video s tvůrcem tohoto produktu:
https://www.youtube.com/watch?v=jIULNrUbldc
Markéta (Pá, 4. 7. 2014 - 01:07)
Niteworks je super. Dá se koupit už i u nás na www.alfafit.cz Je skvělé, že si ho člověk může opatřit aniž by si ho musel složitě shánět v cizině. Jediné malé mínus je cena, ale s tím se holt nedá nic dělat.
nv (Po, 22. 9. 2014 - 11:09)
Niteworks je super. Dá se...Pozor na Alfafit, oni vozí výrobky mimo oficiální kanály, takže nejsou garantovány podmínky při převozu. Důkazem je třeba to, že nabízejí Nitework už nyní, přestože bude uveden na náš trh až v listopadu 2014 panem dr. Ignarem. Dále sami na své stránce uvádějí, že garantují dobu do spotřebování minimálně 3 měsíce. Normální doba spotřeby je u certifikovaných distributorů (poradců) výrazně delší. Dále mají pouze záruku vrácení peněz pouze v tom případě, že bude vrácen nerozbalený produkt (stejné jako u jiných eshopů) a to do 14-ti dnů. U oficiálních poradců platí 30-ti denní záruka a to i tehdy, pokud je produkt otevřen a částečně spotřebován. Další nevýhodou u Alfafit je to, že se nemůžete u nich zaregistrovat jako oficiální distributor a třeba si přivydělávat osobním prodejem s možností dosáhnout na ještě nižší ceny.
! (Po, 22. 9. 2014 - 20:09)
To jsem nevěděl, že se některé výrobky k nám vozí kanálama.
nv (Po, 22. 9. 2014 - 23:09)
To jsem nevěděl, že se...Třeba to opravdu vozí kanálama :-)
nv (Čt, 2. 10. 2014 - 15:10)
Niteworks bude uveden na náš trh v listopadu a to přímo panem Ignarrem, jeho tvůrcem.
AlfaFIT (So, 15. 11. 2014 - 17:11)
Niteworks bude uveden na...Děkujeme distributorovi nebo distributorce Herbalife pod označením "nv" za kvalifikovaný výklad o naší firmě. Dovolte, abych rozšířil Vaše obzory, co se výrobku Niteworks týká. Niteworks našemu dovozci schválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR už v květnu 2014. Což si můžete dohledat v Databázi rozhodnutí hlavního hygienika ČR na internetu. Herbalife bude v ČR prodávat Niteworks jen v malém balení a jen v jediné příchuti. V naší nabídce je ekonomicky výhodnější balení 300g v příchutích citron a pomeranč & mango. Co se týká doby spotřeby, tak dovolte další malé poučení: garance trvanlivosti MINIMÁLNĚ 3 měsíce nezanmená, že výrobky, které nabízíme mají trvanlivost jen 3 měsíce. U drtivé většiny výrobků jsou tyto trvanlivosti delší než rok. K dalšímu jako "hazard se zdravím" a "triko z tržnice" už vyjádření netřeba. Jsou to obvyklé pohádky z repertoáru distributorů, které je učí na školeních. Za nás mluví výsledky. O kvalitě naší práce svědčí více než 2300 veskrze pochvalných recenzí ověřených zákazníků na portálu www.heureka.cz Ať si každý udělá svůj vlastní názor.
A co se týká registrace, tak když se u nás člověk zdarma a za pár vteřin zaregistruje, tak si nejen výrobky Herbalife může koupit ještě levněji ;)
! (So, 15. 11. 2014 - 21:11)
Herbáčisti, jděte do prdele!
Reklama