Reklama

Ženy kouří kvůli depresi, muži kvůli dojmu z cigarety

Kuřáci a kuřačky sahají po cigaretě z rozdílných důvodů. Ženy obzvláště často kouří v případě deprese, muži naopak kvůli "pěkné vzpomínce" na cigaretu.
Vyplývá to ze závěrů studie, kterou vypracovali vědci z Univerzitní psychiatrické kliniky Všeobecné nemocnice ve Vídni.

"Výrazně více žen než mužů dychtilo po cigaretě, když 'byly na tom špatně'. Například když se cítily depresivně, hněvaly se anebo měly strach," zní hlavní závěr zkoumání. Něžnější pohlaví se snaží cigaretou potlačit psychické rozladění až deprese.

Naopak kuřáci vyhledávají nikotin hlavně tehdy, když si vzpomenou na "pozitivní zážitek" spojený s tabákem.

Tým vědců pod vedením Inese Hertlinga v rámci projektu sesbíral a analyzoval údaje z psychologických testů od více než 300 kuřáků z celého Rakouska.

Více než pětina žen přiznala, že si cigaretu zapálí až po delší "abstinenci", v případě mužů tak dělá jen každý osmý. Pro zhruba třetinu kuřaček znamená cigareta prostředek ke kontrole vlastní hmotnosti. Kuřáci mají ve větší míře zdravotní problémy se srdcem, krevním oběhem anebo se zažívacím ústrojím než ženy.

Kouření cigaret je v Rakousku rozšířené i mezi mládeží. Od ledna příštího roku by se měly v zemi snížit maximální limity pro obsah nikotinu či dehtu v cigaretách. Nápis s varováním o škodlivých účincích kouření pro zdraví bude muset být na krabičkách zvýrazněn rámečkem.

Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

Tony (Čt, 14. 6. 2007 - 12:06)
Dobrý...takže moje stará a 30 dalších na tom úřadě kde dělá jsou všechny v depresi...asi z toho dvacetitisícovýho platu, co berou za to, že prndaj po netu a občas neochotně něco vyhedají v databázi.To já se na ty samý prachy musím pěkně starat! Nejvíc jim kouří šéfová a ta má tak 200 českých:) Jo,já zapomněl, velkej plat může bejt taky důvod k depresi:)
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
Reklama