Reklama

Břicho - skládka nebezpečného odpadu?

Patrně si myslíte, že víte, co tiše sedí ve vašich střevech - oběd, snídaně, nanejvýš včerejší večeře. Ono je tam toho ale daleko víc, jídlo se může naším zažívacím traktem sunout hodně dlouho a mezím se měnit na docela jedovaté látky. Radši o tom ani nechcete vědět? Pozor, právě takový přístup vás může i zabít.

Žijeme ve stresu, jíme v chvatu, v bistru, před ledničkou nebo mikrovlnou troubou. A co jíme? Nejrůznější "hotovky", "čertsvé" loupáky s dvouletou lhůtou spotřeby, kvanta uzenin, sladkostí? Pak si jen pohladíme nafouklé bříško a zadoufáme, že do rána se to snad nějak spraví. Jednou, dvakrát ano, ale trvale si naše zažívání s tou nepěknou směsí barviv, konzervantů, sladidel a ochucovadel poradit nedokáže. V záhybech tlustého střeva se pak začnou pomalounku hromadit zahnívající zbytky jídla, které se tam zachytí jako kolomaz. Nad užitečnými střevními bakteriemi začnou převažovat ty, které podporují vznik nemocí. Tělo pak už ze střeva nedostane dostatek potřebných živin, vitaminů a minerálů, oslabená střevní sliznice navíc nedokáže zabránit pronikání jedovatých zplodin látkové přeměny do krve a celé tělo se postupně zevnitř intoxikuje. Zvýšená náchylnost k nemocím a únava jsou pak důsledkem. Pokud se nerozhodneme s tím něco dělat, může být i hůř.

Naše země je první na světě ve výskytu rakoviny tlustého střeva

Karcinomem tlustého střeva a konečníku u nás za rok nově onemocní asi 7500 lidí, z nichž přibližně 5000 na tuto nemoc zemře. Špatný životní styl není jediným důvodem vzniku onemocnění, svou roli tu hraje třeba i dědičnost a další faktory. Přesto právě nezdravá strava, alkohol a cigarety jsou důležité milníky na cestě k nemoci. Dobře to dokumentuje příklad přistěhovalců z Asie či Hawaie do USA. Jakmile se totiž jejich jídelníček přizpůsobil americkému, přizpůsobil se v jejich populaci i výskyt rakoviny střeva celkovému průměru v zemi.

Prevence, prevence, prevence

Reklama

Jak se chránit před nemocí? V prvé řadě změnou stravování. Omezování sladkostí, tučných jídel a alkoholu může být postupné, měli bychom však myslet na to, že je opravdu důležité. Méně zvěřiny, hovězího masa, více ryb a drůbeže. Méně buchet a více zeleniny. Místo sádla rostlinný olej, nejlépe za studena lisovaný. To jsou rady, které můžete zaslechnout od všech specialistů na onkologická onemocnění. Velký význam má dostatečné množství vlákniny, která je obsažena v zelenině, ovoci a celozrnných výrobcích z obilovin. Ta totiž zajišťuje přiměřeně rychlý průchod trávené stravy střevem a zároveň podporuje střevní peristaltiku (pravidelný pohyb svalstva ve střevní stěně). Navíc je důležité nejen to, co jíme, ale také kolik toho jíme. Přejídání prostě není zdravé. V žádném směru.

Pomoci může i očista

I když začneme jíst jinak, naše střeva to nemusí hned zaznamenat. Kalové zátky ve střevních záhybech mohou být po letech na svých místech usazeny velmi pevně. A je potřeba je tam odtud dostat, aby se mohlo střevo a následně celý organismus uzdravit. Jednou z nejjednodušších očistných metod je dlouhodobější hladovka, půst. Celé tělo se během něho zbavuje jedů, ale i zánětlivých ložisek a nemocných tkání. Ne každý ho však zvládne, zpočátku to není jednoduché: pachuť a zápach v ústech, nevolnost, slinění, někdy i kolísavý srdeční puls. Po několika dnech tyto příznaky mizí, ale propracovat se těmi dny? Navíc je lépe půst držet pod lékařským dohledem.


Dalším klasickým způsobem očištění střev i těla je klyzma, klystýr. Praktikuje se již tisíce let téměř beze změny. Celkem nedávno však byl poněkud odsunut do pozadí zcela novou metodou výplachu střev - colonhydroterapií. Oč jde?
Colonhydroterapie (CHT) je čistá a uvolňující procedura, během níž jemný proud filtrované vody, střídavě teplé a chladné, jemně cirkuluje tlustým střevem. Voda je do střeva přiváděna hadičkou na jedno použití ze speciálního přístroje. Na vše dohlíží terapeut. který cílenou masáží vyhledává problematické zóny střeva a umožňuje tak důkladné vymytí střevních stěn. Systém je uzavřený, takže hygienický a bez zápachu. Střevní obsah je však do odpadu veden průhlednou trubicí, takže lze popatřit na vše co z těla odchází. Po vymytí běžné stolice je to chvíli jen čistá voda, pak se však začnou vyplavovat úsady, které byly pevně nalepené na stěně střeva. Aby došlo k opravdu důkladnému pročištění, doporučuje se opakovat alespoň tři procedury v týdenním rozestupu. Toxická skládka se tak postupně odplaví.
Pokud má někdo o tuto terapii zájem, musí si uvědomit, zda netrpí tuberkulózou střev, rakovinou střev, vrozenou deformací střev. Proceduru by neměly podstupovat ani těhotné ženy.

Nejste si jistí, zda již nejste nemocní?

Víte jaké jsou nejčastější příznaky nádoru tlustého střeva? Může to být průjem nebo zácpa, změna pravidelnosti stolice, přítomnost krve ve stolici, nadýmání, pocit plnosti, křeče, častý, bolestivý odchod větrů, pocit nedokonalého vyprázdnění střeva, neúmyslná ztráta hmotnosti, zvýšená únavnost. Tyto stavy mohou signalizovat i jiná onemocnění, co to je, to byl měl zjistit lékař. Nemusíte mít ani podezření, o test krve ve stolici můžete požádat ve své ordinaci kdykoli, pokud je vám více než padesát let, hradí ho navíc pojišťovna v rámci preventivních programů. Ono je vždy lepší vědět.


Colonhydroterapie

Cherubín - Andělské lázně

Školská 36, Praha 1

tel.: 222 230 045

tel.: 602 771 733

tel.: 603 969 170

e-mail: [email protected]
 

Reklama

Komentáře

jan Buka (Pá, 25. 2. 2005 - 19:02)
Velmi působivý a přesně vystihující článek o této problematice... Škoda, že tato osvěta probíhá tak pomalu a naráží na ignoraci právě všech těch, kteří tuto terapi potřebují nejvíce... Nu, škoda, zase jich pár tisíc letos zemře zbytečně...
Já si dávám klystýrel už 2 roky a těším se na CHT u nás v Teplicích... Vím o čem mluvím...
Jan Buka Teplice
ajvn (Čt, 28. 10. 2004 - 10:10)
ocistu traviciho traktu si muze kazdy provest "sam doma" je to pomerne jednoducha joginska technika krije, spociva v postupnem piti slane vlazne vody, naslednem cviceni a "vypousteni vody konecnikem" Dobre je popsana v Lysbethove Joze. Mohu jen doporucit :-)
Pája (Út, 2. 11. 2004 - 11:11)
Pití slané vlažné vody by mě opravdu rychle vyčistilo. Ale opačnou stranou,než píšeš.
Tonda (St, 20. 10. 2004 - 14:10)
Hezký článek. Všemu zde uvedenému věřím. Jen by nemělo být napsáno ČLÁNEK ale REKLAMA ,ŽE? Protože toto je opravdu jen reklama s trochou té omáčky.
Pája (Pá, 22. 10. 2004 - 11:10)
ale problém je,že konzervanty jsou pomalu v každé potravině,na které spočine váš zrak,a zmiňovaná drůbež a ryby bývají krmeny granulemi nabušenými buď hormony, nebo jiným sajrajtem,jen aby rychle rostly a přibývaly na váze!Nezbývá,než si zřídit vlastní pole a chovná zařízení,a vyrábět si potravu vlastními silami. Bohužel,ani to nezaručí nezávadnost produktů.
Lucka (Pá, 3. 3. 2006 - 10:03)
Dobrý den,mám k Vám prosbu.Mama byla na vyšetření a nevim co jí múže bejt,neví pořádně sedět,všechno ji zo spodu bolí.Posílam Vám výpis z toho nálezu.

Nález

UZ Horní+dolní poloviny břicha

Játra norm.vel.lehce hyperechogenní,homog.str.cévy do periferie,porta a žlučovody norm šíře,žlučník po jídle evakuován,zmenšen 4x1 cm,bez jasné litiázy,stény tenké,pankreas lehce hyperechog.homog.
slezina podélné 10cm,homog,
P.ledvina podélné kolem 12,5cm norm.tvaru,parenchym přim.šířře a echogenity,nevýrazný můstek,dutý systém bez jasného méstnání a lithiasy,L ledvina se v obvyklé lokalizaci nezobrazuje,je vidét v L mezogastriu mediálné od střední čáry,téméř nasedajíci na břišní aortu,je málo rotovaná,velikosti 9,2x2,5cm,parenchym šíře kolem 10 mm,dutý systém bez jasného městnání alitiázy,
moč.m.středně naplněn,anechogenní stěny tenké,ústí močovodů bez dilatace a litiázy,oboutranně zachycené jety,výraznější vpravo,okolí bez ložiska bez ascitu,střevní kličky orient.normální
Mírná citlivost na tlak sondy v P podbřišku,zde bez jasné patologie,apendis se nezobrazil bez jasného výpočtu nebo lymfadenopatie linerární sondou.
Z. Hepatopatie-počínajíci steatoza jater Dystopická L.ledvina malrotovaná s mírnou redukci parenchymu,mírně zvětšení P. ledviny je nejspíše kompenzatorní.Mírná citlivost na tlak sondy v P podbřišku-zde bez jasné patologie,ostatní sono nález v normě.

Dopředu Vám moc pěkne děkuju za rychlou odpověď.

lucka79"post.cz
marie (Ne, 5. 3. 2006 - 19:03)
Jane můžeš mi prosím popsat postup toho klystýru.Mě to tam nějak neteče.mám u toho sedět,ležet na levém nebo pravém boku?
Jan Buka (Po, 2. 10. 2006 - 02:10)
Milá Maruško,
postup při provádění klystýru je vcelku jednouduchý... je třeba si zavést rektální rourku do konečníku, stačí opravdu jen kousek (pár cm... 3 - 10 cm) a uvolnit ventil na hadičce tak, aby se nálev přemístil do střeva... já osobně někdy musím hadičku jenom lehce povytáhnout, aby se nálev "rozjel"... jinak je pouze důležité mít "Klystýrku" (též Irigátor) zavěšenou asi metr nad úrovní konečníku. Já si tuto operaci provádím v sedě v koupelně na okraji vany... je to velmi jednoduché a jde to samo... :) Doufám, že jsem ti pomohl, jinak si myslím, že je i tady na doktorce veliká diskuze na toto téma... :)
Měj se moc fajn at se dílo podaří... :)

Honza Buka
Teplice
jira (Pá, 23. 2. 2007 - 20:02)
Ahoj Maruško. Při klystýru je zapotřebí aby jsi byla uvolněná buď klečela, nebo ležela na pravém boku s pokrčenou levou nohou.Vše další si můžeš prohlédnout na www.KlysmaX. klystýr je dobrá věc a slouží k očistě těla od toxických látek která jsou ve střevách.Napiš mě prosím. Díky.
Lucky (Út, 12. 6. 2007 - 20:06)
Větší kravinu už jsem dlouho nečetl. Blahopřeji. Střeva čistá, hlava jako kompost.
Reklama