Reklama

Přidat komentář

Lucka (Pá, 3. 3. 2006 - 10:03)
Dobrý den,mám k Vám prosbu.Mama byla na vyšetření a nevim co jí múže bejt,neví pořádně sedět,všechno ji zo spodu bolí.Posílam Vám výpis z toho nálezu.

Nález

UZ Horní+dolní poloviny břicha

Játra norm.vel.lehce hyperechogenní,homog.str.cévy do periferie,porta a žlučovody norm šíře,žlučník po jídle evakuován,zmenšen 4x1 cm,bez jasné litiázy,stény tenké,pankreas lehce hyperechog.homog.
slezina podélné 10cm,homog,
P.ledvina podélné kolem 12,5cm norm.tvaru,parenchym přim.šířře a echogenity,nevýrazný můstek,dutý systém bez jasného méstnání a lithiasy,L ledvina se v obvyklé lokalizaci nezobrazuje,je vidét v L mezogastriu mediálné od střední čáry,téméř nasedajíci na břišní aortu,je málo rotovaná,velikosti 9,2x2,5cm,parenchym šíře kolem 10 mm,dutý systém bez jasného městnání alitiázy,
moč.m.středně naplněn,anechogenní stěny tenké,ústí močovodů bez dilatace a litiázy,oboutranně zachycené jety,výraznější vpravo,okolí bez ložiska bez ascitu,střevní kličky orient.normální
Mírná citlivost na tlak sondy v P podbřišku,zde bez jasné patologie,apendis se nezobrazil bez jasného výpočtu nebo lymfadenopatie linerární sondou.
Z. Hepatopatie-počínajíci steatoza jater Dystopická L.ledvina malrotovaná s mírnou redukci parenchymu,mírně zvětšení P. ledviny je nejspíše kompenzatorní.Mírná citlivost na tlak sondy v P podbřišku-zde bez jasné patologie,ostatní sono nález v normě.

Dopředu Vám moc pěkne děkuju za rychlou odpověď.

lucka79"post.cz