Reklama

Příroda pomáhá k udržení dobré kondice

Být ve styku s přírodou může být pro lidi vhodným prostředkem, jak se udržet v dobré zdravotní kondici a omezit náklady na lékařskou péči. Tvrdí to britští experti, kteří již zahájili kampaň, jejímž cílem je přimět lidi, aby trávili více času venku, v přírodě, v přirozeném prostředí.

Britská společnost Natural England zabývající se ochranou přírody si stanovila jako cíl předcházet zhoršování zdraví, k jehož projevům patří třeba i obezita, aby se nemuselo přistupovat k léčbě.

"Být blízko přírodě může přispět k omezení stresu a zvýšení fyzické aktivity. Přibývá důkazů, že fyzické i duševní zdraví se kontaktem s přírodou zlepšuje," řekl poradce Natural England William Bird. "Přesto lidé mají méně kontaktu s přírodou než kdykoli v minulosti. To se musí změnit," dodal.

Bird uvedl, že například děti s poruchami pozornosti vykázaly zlepšení stavu, když měly kontakt s přírodou. Pacienti, kteří se zotavují po operaci, potřebují méně léků tišících bolest, pokud se dívají hodně do zeleně. Lidé jsou také schopni lépe dodržovat pravidelný cvičební režim, když ho mohou provádět v přírodním prostředí, a ne v tělocvičně.

Cílem kampaně, kterou zahájila Natural England spolu s dalšími partnery, je přimět lidi, aby byli v užším kontaktu s přírodou, aby žili v prostředí, kde je hodně zeleně.

Reklama

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Hanka (Čt, 11. 3. 2021 - 20:03)
Pro mě je chůze do přírody, běh venku, lyžování.. a podobné outdoorové sporty jako nejlepší antidepresivum. Z kupovaných léků dám vždy přednost těm s přírodním složením. Třeba phytoxan nebo jiné
Janča P. (Čt, 17. 6. 2021 - 17:06)
Pokud to není nutné nebrat antidepresivum!! A pokud je to nutné, tak na přírodní bázi..přesně jak píše Hanka.
Reklama