Reklama

10 ZÁKLADNÍCH HYGIENICKÝCH ZÁSAD v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

1. Často a důkladně si myjte ruce mýdlem. Pokud si nemůžete ruce umýt, použijte účinný dezinfekční gel. S výběrem vám poradí lékárník.

2.  Pravidelně otírejte dezinfekčními ubrousky také vlastní předměty, kterých se často dotýkáte – mobilní telefon, tablet, notebook, klávesnici aj.

3.  Kašlejte a kýchejte do rukávu, šály nebo kapesníku, ne do ruky.

4.  Používejte jednorázové kapesníky a po použití je vyhoďte.

Reklama

5.  Snažte se vyhýbat velkým kolektivům.

6.  Bezpečný odstup ve společnosti jsou asi 2 metry.

7.  Zůstaňte doma, pokud se necítíte dobře.

8.  Pokud to nevyžaduje váš zdravotní stav, odložte plánovanou návštěvu lékaře. Eliminujete tak kontakt s nemocnými pacienty v čekárně.

9.  Zdravého jedince rouška před infekcí koronavirem neochrání, k tomu je nutný respirátor s třídou FFP3. Roušky jsou vhodné pro nemocné a nakažené, aby infekci dále nešířili.  

10.  Nepropadejte zbytečné panice a dodržujte základní hygienická pravidla. V případě nejasností se poraďte s vaším lékárníkem.

Zdroj: Česká lékárenská komora

Reklama

Komentáře

Věrka (Po, 16. 3. 2020 - 16:03)
Je pěkné, že nemáme propadat panice. I ten psychicky nejodolnější člověk s tím má co dělat, když nikde 24 hodin denně neslyšíme nic jiného než KORONAVIRUS. Co se plánuje - neplánuje,co by se mělo - nemělo, co udělají - nebo ne, nebo radši jo...víme o každém jednom dalším případu, jak se komu vede, kdo umře, kdo umřel, málem jmenovitě ...donekonečna!!! Nevíme, čemu a komu věřit, když je všecko každou chvíli jinak! Máme dělat to a to, nosit to a to, přitom to není k sehnání a nikde nikdo neví, kdy co k sehnání bude. Proč se do toho montuje Babiš, tomu rozumět nemůže, proč se k tomu nepostaví čelem ti, co tomu rozumějí, co takové případy dokonce mají v popisu práce? Proč ti skutečně kompetentní mlčí? Proč všichni jen tak plácají do větru, když je situace údajnětak vážná, že už je zavřeno skoro VŠUDE? Jak nemají "panikařit" zejména starší a staří lidé, kteří žijí sami a třeba mají rodinu daleko? Kdo jim dá léky, a JAKÉ (TO JSEM SE DOPOSUD NIKDE NEDOZVĚDĚLA), aby se koronavirové nemoci zbavili? Kdo jim co doveze, když hlavně v malých obcích TEĎ UŽ VŮBECnemáme přehled, kde je v blízkém městě co otevřeno a kdy? Všecko je teď jinak, a vzhůru nohama!!! A pořád nás straší a straší - jak máme tedy nepanikařit!
Proč se všichni ti kompetentní nesejdou, nedomluví napřed mezi sebou a národu neoznámí jasnou strategii? Proč přemýšlejí (a blbě) pořád NAHLAS, PŘED CELÝM NÁRODEM, PŘES MÉDIA, OD RÁNA DO NOCI? Proč nás aspoň trochu nešetří? Pravdu co a jak je nám stejně neřeknou, možná ani sami všichni pořádně neví, co se komu kde vymklo z kontroly. Jak máme v současné době někomu věřit a být v pohodě, když pořád pořád panikaří vláda a všecka média? Kdyby nepanikařili (a nepřenášeli to na nás), možná by někoho napadlo, že klidný člověk je i odolnější a třeba by někoho napadlo, že by nás třeba mohli informovat pravdivěji, ale hlavně S ROZMYSLEM A JASNĚ a třeba jenom v určitou hodinu na určitém kanálu, kdo z nás chce, ať to pilně sleduje třeba opakovaně, někomu stačí občas chvilka. Člověk už se bojí pustit rádio, televizi, počítač...
Bohužel pořád jsem se ale ještě odnikud ale nedozvěděla, jak si my starší, co máme navíc i všude daleko, můžeme pomoct sami, kdyby bylo třeba? Jakých pár tabletek, kapek, mazání...si pro nejhorší první pomoc opatřit? Stačí třeba jen Paralen? Nevím, jestli na tuto nemoc působí léky a léčení jako na chřipku, nebo je něco speciálního?
Osvěta selhala úplně. A co nám radí - roušky, respirátory, dezinfekce - tak to nikde k sehnání není a kdy bude, se neví...

Až nás někdo bude informovat, jak má, když seženeme, co potřebujem, a až vláda a media přestanou zmatkovat a panikařit, A BUDEME JIM MOCT VĚŘIT, CO ŘÍKAJÍ, nikdo nemusí radit ani nám, abychom "nepanikařili".
Bohužel i tady jen tak "všeobecné" rady, co se píšou pořád dokola na všecko.
Reklama