Reklama

Silný protivirový čaj

Recept podle afrického léčitele z Ghany. Tento čaj lze použít preventivně proti chřipce, ale též při nákaze chřipkou jako prevence nebezpečných bakteriálních komplikací. Dávka vydrží na několik dní. Ingredience jsou běžně k sehnání v supermarketu.

Ingredience:

Zázvor pomáhá stimulovat terapeutické pocení. Studie též ukazují, že pomáhá v boji proti bakteriálním infekcím, které mohou zkomplikovat virózu. Citronová šťáva má ten samý účinek, ochraňuje před sekundární bakteriální nákazou a dodává velké množství vitamínu C. Jablečný mošt (a jablečný ocet) je velmi bohatý na minerály, kvůli čemuž se vyrábí od dávných dob.

1 šálek oloupaného, nařezaného a rozkrájeného čerstvého zázvoru

10 šálků vody

Reklama

Jablečný mošt (půl šálku na každou dávku)

Citronová šťáva 

Postup:

Oloupejte a nakrájejte zázvor. Zvolna vařte zhruba jednu hodinu rozkrájený zázvor v 10 šálcích vody. Přeceďte.

Když máte zázvor hotový, servírujte půl šálku přeceděné zázvorové vody do hrnku společně s půl šálkem jablečného moštu a s dvěma lžičkami citronové šťávy. Ohřejte a podávejte.

Zdroj: Care2

Reklama

Komentáře

daan (Po, 4. 1. 2010 - 10:01)
Jen tak mimochodem pro "znalce" který psal tento článek. Chřipka je virového původu a ne bakteriálního!!!
Znalec (Po, 4. 1. 2010 - 12:01)
Proto je proti chřipce protivirový čaj, který působí i proti častým bakteriálním komplikacím chřipky. Chtělo by to umět číst:)
daan (Po, 4. 1. 2010 - 16:01)
Tak nevím kdo neumí číst?!
"Recept podle afrického léčitele z Ghany. Tento čaj lze použít preventivně proti chřipce, ale též při nákaze chřipkou jako prevence nebezpečných bakteriálních komplikací"
Znalec (Po, 4. 1. 2010 - 18:01)
Ano virové onemocnění chřipka mývá často komplikace způsobené bakteriemi - co na tom nechápeš? Nikde není psáno, že chřipka je bakteriální onemocnění. Třeba často je při chřipce komplikací bakteriální zápal plic, na který se může zemřít.
Crayon (Po, 4. 1. 2010 - 19:01)
Já uvedu příklad sebe - měla jsem chřipku virového původu, ke které se do několika dnů připojila bakteriální komplikace zánět dutin a středouší. Takže jednodušše CHŘIPKA + ZÁNĚT DUTIN = VIROVÉ ONEMOCNĚNÍ + BAKTERIÁLNÍ KOMPLIKACE
Monika (Po, 4. 1. 2010 - 19:01)
Kvůli tomu, že virózy mohou být komplivovány bakteriální infekcí, plno lékařů stále na virózy předepisuje antibiotika, která působí proti bakteriím. Nadměrné preventivní používání antibiotik však vede k rezistenci bakteríí na antibiotika a ty pak při skutečných bakteriálních infekcích nemusí účinkovat.
Milan (Po, 4. 1. 2010 - 20:01)
Vyzkoušel jste někdo ten čajík?
Ne, (Po, 4. 1. 2010 - 21:01)
protože článek vznikl u zeleného stolu.
jíťa (Po, 4. 1. 2010 - 21:01)
Diskuze je ok, pouze ve slově "mývá" je správně mívá.
Andrea (Út, 5. 1. 2010 - 12:01)
Vyzkoušel jste někdo ten...Uvařila jsem si ho na chřipku.Po jednom šálku mě přestalo bolet v krku a celkově čaj dodal energii.Není to zrovna lahůdka,ale člověka to fakt probere:-))Dnes druhý den po chřipce ani památky.Poslala jsem ho i marodící babičce,tak jestli bude mít odvahu ho vypít,napíšu.
Petr (Pá, 22. 12. 2017 - 19:12)
Uvařila jsem si ho na...Vida, taky vyzkouším.
Reklama