Reklama

První příznaky vážného onemocnění

Někdy i nepatrné příznaky jako např. noční pocení, rozpraskané ústní koutky, křeče, bolesti v podbřišku atd. mohou být prvními známkami závažného onemocnění. Vždy je proto žádoucí věnovat jim pozornost a navštívit včas lékaře. V následujícím článku ukážeme některé možné příčiny některých zdravotních potíží.

Rozpraskané ústní koutky 

Většinou se jedná o nedostatek vitamínů B, železa či zinku. Pokud by se nevěnovala tomuto nedostatečnému zásobení organismu potřebnými živinami pozornost, mohlo by dojít k poruchám zraku, poškození nervů či k chudokrevnosti.

Další příčinou rozpraskaných ústních koutků může být rozmnožení plísní a kvasinek v organismu (např. chronická candidóza). Pokud není toto onemocnění komplexně léčeno, plísně mohou napadnout a poškodit dokonce i nervový systém.

 

Píchání u srdce

Píchání u srdce bývá způsobeno poruchou prokrvení. Příčinou může být srdeční vada, zánět, onemocnění cév či poškození srdeční svaloviny. Pokud bolesti vystřelují do levé paže, hrozí riziko srdečního infarktu a je vhodné navštívit co nejdříve lékaře.

 

Noční pocení

Častou příčinou bývá zvýšená funkce štítné žlázy z důvodu jejího zánětu či autoimunitního onemocnění (Basedowova choroba).

 

Bolesti v podbřišku

Pokud ženy trpí pocitem tlaku na močový měchýř, střeva či vystřelujícími bolestmi v oblasti pochvy může to být známkou cyst na vaječnících.

 

Reklama

Nepřirozený výtok z pochvy

Znamená bakteriální či plísňové onemocnění.

 

Nepravidelné menstruační krvácení

Může být známkou nádorového onemocnění a mělo by být důvodem pro návštěvu gynekologa.

 

Křeče v lýtkách

Mají mnoho příčin: nedostatek hořčíku, onemocnění cév, dehydrataci organismu, nadměrnou sportovní zátěž, zborcenou klenbu nožní, cukrovku či nádory v oblasti páteře. V těhotenství je nejčastější příčinou křečí nedostatek vápníku a hořčíku.

 

Žluté oči

Žluté zabarvení očí poukazuje na žloutenku. Příčinou bývá onemocnění jater, žlučníku či krve.

 

Poruchy zraku

Kdo vidí záblesky světla či černé body, měl by co nejrychleji vyhledat očního lékaře - často hrozí odtržení sítnice. 

 

Chrapot
Ačkoliv většinou jde o nezávažný symptom, je potřeba brát chrapot vážně pokud přetrvává delší čas, může jít o chronický zánět hrtanu či dokonce nádor. Na nádor dále poukazují ušní bolesti při polykání. Návštěva lékaře je velmi žádoucí, protože nádory v ranném stádiu se dají dnes velmi dobře léčit. 

 

Pálení žáhy
Pokud potíže trvají dále než tři týdny, jedná se s velkou pravděpodobností o tzv. refluxní nemoc jícnu. Žaludeční šťávy se vracejí ze žaludku zpět do jícnu. Kyseliny mohou narušit citlivou sliznici jícnu a způsobit zánět, vředy, v horším případě rakovinu.


Autor: mk

Reklama

Komentáře

Dita Hrušecká (Čt, 24. 8. 2006 - 17:08)
Noční pocení /a dále neinfekční teploty a úbytek tělesné hmotnosti/ je také hlavní příčinou MALIGNÍHO ONEMOCNĚNÍ LYMFATICKÝCH UZLIN ! Ráda bych, abyste tuto důležitou informaci u vašeho pojmu "noční pocení" zveřejnili, protože u spousty lidí je to příznak, který většinou jakkoliv odborný lékař /vč. hematoonkologa/ nebere v úvahu a lidé potom nevědí, kam se s tímto nemizícím problémem mají obratit!!! Předem Vám velice děkuji!
Martina (So, 2. 7. 2011 - 16:07)
Dobry den.potrebovala bych se...Ahoj, měla bys jít určitě k lékaři. Pošle tě na EKG, když tam bude vše v pořádku, asi by to mohlo být od páteře. Pocit, že se člověk nemůže nadýchnout, je většinou od páteře.
Ale nehledej radu tady, jdi určitě k lékaři.
zkažená stolička (St, 11. 1. 2012 - 23:01)
Noční pocení /a dále...To je fakt!!!!
gtziuoáiááíáiukjzhth (Pá, 21. 3. 2014 - 09:03)
PROBOHA PROČ LIDI STRAŠÍTE? TO JE DĚS.SAMÁ RAKOVINA, DALŠÍ NEMOCE, MANIPULUJETE S LIDMA!!!!!! KDYŽ S S PROMINUTÍM POSERU ŽE JSEM NEMOCNÁ TAK MĚ TO DOSTANE . NESTRAŠTE LIDI STAČÍ STRESY VE KTERYCH ŽIJEME. PROTOŽE LIDI NEVĚDÍ KDE VZÍT NA CHLEBA.
Analytik (St, 5. 6. 2019 - 12:06)
Lidi, co vám to pomůže? Stresy, děs,, samá rakovina, to máte pravdu. A co se týče ženských rakovin, tak tam je to hrozné. Jenže, málokterý, snad žádný gynekolog, si neuvědomuje, že rakovina děložního čípku úzce souvisí s oslabením jater a žlučníku. Krev v děloze řídí játra. Pokud jsou oslabená játra, hromadí se krev v děloze. Nebezpečné je silné a nezastavitelné krvácení. Tam je potom návštěva lékaře-gynekologa, přímo nutná! Ale, varujte se vnucování syntetických hormonů-gestagenů, protože ty celý problém mnohem více zhorší! Ženy, nenechte si také odstraňovat dělohu a vaječníky!!! Tím vás doktoři úplně zabijí!!! Někdy jsou ovšem syntetické hormony nutné, ale pouze k jednorázovému zastavení krvácení. Nikoliv dlouhodobá léčba. Někdy může být nutná kyretáž, ovšem léčebná, nikoliv diagnostická. Po odstranění orgánů vám udělají vývod, zničí vám kompletně zdraví a celý následný život. Ne nadarmo se říká, že doktoři jsou vrazi v bílých pláštích. Lékaři jsou dobří na řešení akutních problémů - úrazy, nezvladatelná krvácení, tlumení silných bolestí, těžkých infekcí. Ale s chronickými onemocněními, autoimunitou, rakovinou, ani nehnou! Tomu věřte.
Lusi93 (So, 2. 7. 2011 - 16:07)
Dobry den.potrebovala bych se zeptat na neco co me trapi uz 2roky.kazdy den me picha u srdce,vzdy to trva par minut,mam casto zatmeni pred ocima,nekdy bolest v leve paži.vcera vecer me probudila ukrutna bolest na srdci,nemohla jsem se nadychnout,otocit,zvednout nic proste.tohle me probudilo z tvrdeho spanku.trvalo to pres 5minut.nedavno mi bylo 18let.jsem nekuracka.u doktorky na vysetreni jsem zatim nebyla.nevim cim je toto pichani na srdci zpusobene muzete mi nekdo poradit?predem dekuji
Reklama