Reklama

Lidské tělo pohledem Caroline Myss

V následujících šesti pokračováních vás seznámíme s teorií čaker a s jejich vlivem na lidské zdraví. Text byl zpracován Slavomírem Květoslavem Kytičkou na podkladě knihy Anatomy of the Spirit a knihy The Creation of Health, kterou napsala Caroline Myss ve spolupráci s harvardským neurochirurgem C. Normanem Shealym.

Caroline Myss je intuitivní lékařkou. Jako novinářka, která odešla z práce, aby dokončila studium teologie, byla jednak skeptická k módním výstřelkům hnutí New Age a jednak zcela nepřipravená na projev jejích vlastních schopností: dojmy ze zdravotního stavu druhých lidí jí začaly spontánně a nevítaně explodovat v hlavě. V následujícím období se učila, jak přijímat a využívat své intuitivní vlohy, aby pomohla lidem porozumět emočním a psychologickým kořenům jejich nemocí a životních krizí. Nyní, o šestnáct let později, se cítí připravena učit ostatní, jak "číst ve svém vlastním těle jako v Bibli". Ve své práci se přibližuje náboženským tradicím, vychází například z hinduistického sytému čaker a jistých buddhistických a křesťanských zásad, aby vysvětlila svůj přístup ke studiu anatomie lidského energetického systému, který dává na stejnou úroveň s anatomií ducha.

 

Caroline Myss je v součastnosti představována jako jeden z "nejžhavějších nových hlasů na poli alternativního přístupu k zdraví, léčení a spiritualitě".

Reklama
Reklama

Komentáře

Myss Afryka (Po, 26. 5. 2008 - 10:05)
Myss Afryka
Reklama