Reklama

Jalovcový éterický olej proti otokům

Nedostatek pohybu vede podle názoru lékařů k celé řadě poruch látkové výměny v organismu s velice nepříjemnými průvodními jevy. V teplém prostředí zjistíte v podvečer po celodenní námaze, že vaše nohy jsou oteklé, trávení je zpomaleno a trpíte pocitem přeplněnosti, který je způsoben nadýmáním. Také obličej není zcela v pořádku. Pleť je povadlá a u očí se tvoří otoky.

Vinu na všech těchto potížích má narušená vodní bilance organismu. Takto postižený člověk má silný pocit malátnosti a únavy. Zkušení experti v oboru aromaterapie doporučují při těchto problémech jedinečný přírodní prostředek: jalovcový éterický olej. Tento olej působí proti otokům po celém těle. Také u všech poruch vzniklých narušenou látkovou výměnou jako je zánětlivá kůže (akné), bolesti hlavy, revma, dna a artróza lze tyto potíže jalovcovým olejem odstranit nebo alespoň zmírnit. Tím ovšem léčivé vlastnosti jalovcového éterického oleje zdaleka nekončí. Jeho příznivý vliv lze pozorovat i při aplikování u zažívacích problémů. Ti, kdo jej používali jako podpůrný prostředek při léčbě nadýmání a pálení žáhy, mohou jeho kvality jistě dosvědčit. Známy jsou také jeho dezinfekční a protizánětlivé účinky na močové cesty a detoxikaci organismu, což je v dnešní době zhoršujícího se životního prostředí nesmírně důležité.

Všem, kteří trpí těmito zdravotními poruchami, jistě výborně pomůže jednoměsíční jalovcová kúra. Její praktikování je jednoduché a neklade nároky na volný čas nebo zažité zvyklosti. Stačí po tuto dobu užívat 3x denně 1 kapku jalovcového éterického oleje na kostce cukru, kousku pečiva nebo v mléce. Účinek této kúry je jedinečný. Vlivem jalovcového oleje se zrychluje pohyb lymfázních tekutin a také činnost ledvin. Tímto způsobem je tělo jemně odvodněno.

S vodou odcházejí nejen nadbytečné tělní tekutiny, ale také (což je nesmírně důležité) jsou vyplaveny nežádoucí zplodiny látkové výměny, které jinak v organismu zůstávají delší dobu a jejich působení může být příčinou různých onemocnění. Proto také ten, kdo absolvoval jalovcovou kúru, se po jejím provedení cítí znovu aktivní a zdravý. I stav kůže při pohledu do zrcadla tuto skutečnost potvrdí.

Vzhledem k tomu, že Jalovcový éterický olej 365 je stejně jako ostatní oleje řady 365 silný koncentrát, je nutné jej před použitím (vnitřním i vnějším) ředit vhodným prostředkem. Naprosto nevhodná je obyčejná voda, ve které není olej rozpustný a tvoří koncentrované skvrny na jejím povrchu. Při vnitřní aplikaci se doporučuje například med, jogurt nebo výše uvedené pečivo, cukr a mléko, které olej dobře ředí.

Reklama

Při nanášení na povrch těla je velice vhodné použít k rozředění přírodní rostlinný olej (i kuchyňský) nebo 60% alkohol s obsahem 5% éterického oleje. Nejvýhodnější je samozřejmě k aplikaci éterických olejů použít nosiče právě pro tento účel vyvinuté a určené. Pro vnější použití to jsou například základní krémy Dermal AÓK nebo Naturela AÓK a pro masáže pak Neutrální masážní olej AÓK.

Jalovcový éterický olej 365 a preparáty, ve kterých je obsažen, nelze vnitřně používat při zánětech ledvin a v těhotenství.

Zdroj: Aromaterapie plus

Reklama

Komentáře

Jana (Ne, 19. 8. 2007 - 19:08)
Už jste někdo zkusil tuto kůru? Co si o ní myslíte? Já jsem už začala, ale je to teda síla, i ta 1 kapka na pečivu chutná hrozně..
pro Janu (Pá, 31. 8. 2007 - 19:08)
Jak pokračuje kůra?díky Marie
Michal (Pá, 31. 8. 2007 - 21:08)
Na veškeré otoky je bezkonkurenční jitrocel, neexistuje léčivější bylinka.
iv (Pá, 31. 8. 2007 - 22:08)
muzu potvrdit,kdysi jsem absolvovala kurz aromaterapie a delala jsem maserku,zkusila jsem takovym lidem davat do mas.oleje jalovec a oni mi pak rikali,jak po masazi nekolikrat chodi na malou,ze druhy den zaznamenali mensi otoky,atd.Ja sama jsem ho pouzivala do koupele a taky jsem se vic odvodnovala,bylo to fajn,citila jsem se lehci,jenze mam potize s ledvinami,tak to uz nemuzu.
Cleaa (Pá, 24. 4. 2009 - 10:04)
Tak dneska jsme začala taky tu kúru, no popravdě jsme se včera při kopi oleje paní prodavačky ptala, jak to tedy je, že tu píší i vnitřní užití a na lahvičce ne neužívat vnitřně a ona, že neví, že se mám podívat na stránky doktorka.cz na což jsem jí odpověděla, že právě odtud informaci o vnitřním použití mám..no tak mi moc neporadila..dnes jsem si dala první kapku do mléka, a bylo to, jako bych pila terpentýn..ale to píšou jinde, že to obsahuje monoterpentoly, takže ta terpentýnová "chuť" není až tak od věci..pokud to pomůže od otoků, tak se i přemůžu.
Reklama