Němečtí vědci publikovali další závažná varování k dlouhodobému nošení roušek a respirátorů

Tým výzkumníků zhodnotil 109 studií  a článků ohledně masek a výsledky publikoval v renomovaném Mezinárodním časopise environmentálního výzkumu a veřejného zdraví (IJERPH). Kromě mnoha negativních zdravotních účinků upozornili na potlačování imunitního systému a možnou podporu vývoje nádorů. Vědci také odvozují únavový syndrom vyvolaný maskou – zkráceně MIES.

Dlouhodobé nošení masky má drastické účinky na zdraví. Akné, bolesti hlavy, úzkost, deprese, oslabení imunitního systému a dokonce i nádory jsou možné důsledky dlouhodobého zakrývání dýchacích cest.

Nošením masky FFP2 se téměř zdvojnásobuje objem mrtvého prostoru, tj. množství vzduchu, které se při vdechování a výdechu pouze houpe tam a zpět a dýchací odpor je téměř o 130% vyšší. Méně kyslíku (O2) lze vstřebat do krve a méně oxidu uhličitého (CO2) může být vyloučeno. V důsledku toho se obsah těchto plynů v krvi mění.

Zvýšený CO2 v krvi má podle lékaře, vědce a spoluautora studie dr. Kisielinského negativní účinky na vnitřní orgány a centrální nervový systém. Bylo zjištěno, že v mozku dochází k dilatace krevních cév, což může vést k bolestem hlavy, ale také k panickým reakcím a úzkosti. Krevní tlak může být také zvýšen při příliš vysoké hladině CO2 v krvi. Masky však mohou také ovlivnit metabolismus buněk tak, že imunitní systém je oslaben a může docházet k rozvoji nádorových onemocnění.

Únavový syndrom vyvolaný maskou (MIES), který může způsobit příznaky, jako je porucha koncentrace, myšlení a dokonce i poruchy řeči. Bylo prokázáno, že pokles kyslíku v krvi koreluje se příznakem vyčerpání. Při dlouhodobém nošení masky se zvyšuje srdeční a dechová frekvence, přičemž hloubka dýchání klesá.

Neustále zvýšená "dechová práce" způsobuje poškození krve a koronárních cév a zvýšený srdeční tep může způsobit neurologické a srdeční onemocnění.

Celá studie k přečtění na IJERPH | Bezplatné fulltextové | Je maska, která pokrývá ústa a nos, bez nežádoucích vedlejších účinků při každodenním používání a bez potenciálních rizik? | HTML (mdpi.com)

Zdroj: Výzkumný tým nutí lidi, aby se posadili a všimli si: Masky nejsou užitečné – je vám špatně (wochenblick.at)

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (43)

 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Článek pro pro pana Vojtěcha. Děkuji.

  Srp 18, 2021
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Chudaci chirurgove a tvurci umelych nehtu, jak to jen muzou prezit...

  Srp 18, 2021
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Doufám, že článek není reklama na očkování. Naši mocipáni nám beztrestně násilím ničili zdraví plukovnickým rozkazem dusit se s hadrem na obličeji (a jinými trestuhodnými nesmysly). Další přišlo na řadu očkování, které na rozdíl od roušek a respirátorů není si (zatím) nám nedovolili dát befelem. Ale: "odmítači" jsou jako černé ovce stavěni mimo společnost, osočování, pronásledováni, očkovanci - ovce poslušné jsou zvýhodňováni. Můžem volit - "dobrovolně" se očkovat nebo se dál dusit hadry + nechat se testovat, trasovat...už si můžem svobodně vybrat, máme přece demokracii? Ani demokracii, ani svobodu, ani pravdu. Jenom té "lásky" je na všech stranách nějak příliš.

  Srp 19, 2021
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Oprava...které na rozdíl od roušek a respirátorů si nám (zatím) nedovolili dát befelem.

  Srp 19, 2021
 • Obrázek uživatele zdenda
  zdenda (anonym)

  Ano, vše v větším a delším působením škodí, opravdu vše, ovšem otázka je , co je v dané konkrétní době menší zlo. Každý si různé situace hodnotí svým způsobem. Odborníci by měli pomoci najít kompromis a cestu menšího zla.

  Srp 20, 2021
 • Obrázek uživatele Vítězslav Slavík
  Vítězslav Slavík (anonym)

  Tak to vypadá, že budou chtít svalit vedlejší účinky vakcinace na nošení roušek.

  Srp 25, 2021
 • Obrázek uživatele agnes jurikova
  agnes jurikova (anonym)

  prosiv proc pan vojteh zravornici to nezrusej ty rousky nicej deti neockovane deti to musej mit ve skole pan vojtech na festivale ji na puse nemel co to ma znamenat dekuji

  Srp 25, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ono je na světě vždycky něco na úkor něčeho . Jde jen o to volit menší zlo !

  Srp 25, 2021
 • Obrázek uživatele K zamyšlení
  K zamyšlení (anonym)

  Na chirurgové jsou nadlidi, když roušky používají denně několik hodin podle náročnosti operace? Horníci, dělníci v těžkém průmyslu jsou také nadlidi, když při své práci používají denně několik hodin respirátor? Ano, používání ústenky mě obtěžuje, tvoří se mi akné, ale ostatní popsané? Některé profese používají ochranu dýchacích cest roky.

  Srp 26, 2021
 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  Chirutgovia sú dospelí ľudia s vyvinutou imunitou, na rozdiel od detí, za ďalšie si pravidelne menia rúško, ktoré nekupujú za vlastné, za nové suché rúško a pracujú v takmer sterilnom prostredí s ďalšími dospelými ľuďmi v maximálnej hygiene. Deti v škole sa ale pridusujú vo vlhkých rúškach, ktoré už nemajú po 20 minútach žiadny pozitívny efekt. Ale niektorých mudrcov ani 150 štúdií nepresvedčí, nuž noste si to a chráňte sa a ostatným dajte pokoj.

  Srp 26, 2021
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Ano v plno profesich se nosi pomucky, ale nikdo nikoho tam nenuti pracovat. Pokud nekdo praci v rousce, respiratoru nezvlada, tak si proste najde jine zamestnani. Ono delat spickoveho chirurga, ktery dokaze operovat klidne i 20 hodin v rousce, nemuze jen tak nekdo. Jsou to borci s vynikajici kondici a jsou za to nalezite financne ohodnoceni. Bezni chirurgove delaji vetsinou kratke operace a mezi operacemi rousky nenosi - rozhodne ne 8 az 12 hodin v kuse den co den. Nyni se chce po obycejnych prodavackach aby meli najednou kondici spickovych chirurgu. To, ze i deti s vyvijejicim organismem byly nuceny nosit rousky treba i 8 hodin, je zlocinne.

  Srp 26, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Oni své zamêstnání dělají dobrovolně ale ve smlouvě není psáno że po dobu zaměstnání musí mít za každou cenu na sobě náhubek a tím si poškozovat zdraví které jim samozřejmě nikdo nezaplatí,počínaje M.Zdravotnictvi.Teoreticky může přijít pandemie na rakovinu plic,za několik let.

  Srp 26, 2021
 • Obrázek uživatele Danuse Skatkova
  Danuse Skatkova (anonym)

  Nikdo a ničím mne nedonuti, abych pouzila roušku na obličej. Od prvopočátku toho šílenství s Covidem, vůbec roušku nepouzivam - jsem stále " cekatel na covid" Je mi 76let, nenechávala jsem se nikdy Ockovat.viry jsou a budou a jsou naší soucasti Vojtěch ať se nechá vysetrit u zverolekare Lekari pro lidi nejsou pro něho. On mezk lidi nepatří

  Srp 26, 2021
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Respirátory a roušky jsou výnosným kšeftem. Proto je nutno lůzu přinutit k jejich povinnému nošení, aby si výrobci, překupníci, poradci a ostatní papaláši pořádně namastili kapsy.

  Srp 26, 2021
 • Obrázek uživatele asf
  asf (anonym)

  V té studii není o rakovině způsobené nošením respirátorů ani slovo. Je to svinstvo. Myslím, že si tento web zaslouží ocenění za šíření dezinformací.

  Srp 27, 2021
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  To ví každý kdo absolvoval aspoň střední vzdělání.

  Srp 27, 2021
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Neni pravda, ze lekari, kteri nosi dlouhodobeji masku, s tim nemaji problemy. Lekari byvaji nejvice nemocni lide, kdo pracuje na ORL casto miva chripky ad, pracovala jsem tam chvilku a utekla prave kdyz jsem zjistila, ze je tam diky pacientum permanentni stav epidemie a ze vsichni bezne chodi pr s chripkou,angynou do prace, berou to jako nemoc z povolani. Co se tyce lidi na salech, tak ti maji prave i casto dychaci problemy, ale ti znalejsi to resi. Existuje mereni kyslikove saturace, kdyz poklesne kyslik v tele, davaji si kyslikovou masku, aby zase meli zdrave prostredi v tele.Navic primo i na operacnim sale je silnejsi okyslicovani.

  Srp 28, 2021
 • Obrázek uživatele Reakce
  Reakce (anonym)

  Chirurgove používají chvíli, operační sály musí mit lepší cirkulaci vzduchu, sestry jim roušky i mění. Práce hornika není moc pro zdraví prospěšná, ostatní profese také ne a zase - při problémech mají sundat, dále tu práci nebude dělat někdo komu zpusubuje nošení zdravitni problémy. Tady se naridi všem a nikdo si nemůže zvolit

  Srp 28, 2021
 • Obrázek uživatele Aleš Vanka
  Aleš Vanka (anonym)

  Souhlasím.

  Říj 11, 2021
 • Obrázek uživatele Zuki
  Zuki (anonym)

  Holot,jsme v p....i!

  Říj 18, 2021
 • Obrázek uživatele Prokop Bubenicek
  Prokop Bubenicek (anonym)

  Ve Svejkistanu je sranda... Narod sobe...

  Říj 28, 2021
 • Obrázek uživatele jarnýr
  jarnýr (anonym)

  ano, chirurg nosí sterilní roušku ve sterilním prostředí a jen po dobu operace, ale říkat to očkovanému oxidem grafenu je zbytečné-gratulujeme k další dávce inteligence!

  Říj 29, 2021
 • Obrázek uživatele Dobrý člověk
  Dobrý člověk (anonym)

  Chirurgové ani horníci nejsou nadlidi. V přísně sterilním prostředí operačního sálu rouškou zabraňují bakteriím a patogenům ze svých plic, aby se šířily prostředím a nemohly v otevřené ráně pacienta způsobit infekci. I přesto se často stává, že zejména starší pacienti při operaci nějakou infekci utrpí. Horníci zase nosí respirátor proto, že jinak by vdechovali humus z uhelných sazí a zanášeli si plíce, to by jim pak do konce života zbývalo jen pár let. Ale to jsou přeci logické a zcela jasné věci. Aby však nosili všichni lidi povinně respirátor všude možně je naprostý nesmysl.

  Lis 11, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  To psychopaty propagující bolševicko-fašistický covidteror nezajímá .

  Lis 17, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  co je za krávovinu *** bolševicko-fašistický covidteror *** ? Když už tak kapitalistický teror.

  Lis 17, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  kapitalistický covidteror

  Lis 17, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ty si zažil v nějakém kapitalistickém zřízení omezování svobody ?tyhle manýry se obšlehly od bolševiků a fašounů.Taky je zajímavý že tyhle extra šikany jsou pávě ve státech kde buď fašismus nebo bolševismus byl už zakořeněný viz.Rakousko,Německo,Slovensko,Itálie,Česko...

  Lis 17, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jo takhle přesně nastupoval v 30.letech fašismus .Pomalu a plíživě to trvalo nějakých 5-6 let a nabíralo to na síle a všichni kdo mají základ.školu ví jak to dopadlo.Pak se ještě začalo selektovat za bolševika a pak naposled v JAR v 80.letech pod názvem apartheid.

  Lis 17, 2021
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Já ten nesmyls na obličeji nenosím už od loňského léta,ani v obchodě ne a MHD jsem přestala jezdit už dávno.

  Lis 17, 2021
 • Obrázek uživatele dotaz
  dotaz (anonym)

  Vládní systém v souborech městských států v Itálii námořní republiky- signorie - uvádí se, že do Evropy vnesly kapitalismus. A právě Itálie začala blbnout s covidem. Lidé v Itálii žalují stát, že neprovedl dostatečná opatření.

  Lis 17, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama