Jak může poškodit zrak modré světlo resp. dlouhé koukání do monitoru?

Největší vývoj krátkozrakosti probíhá do patnácti let věku, v této době je ono zaostřování okem do blízka – zevlování do počítače – mimořádně rizikové a nebezpečné.

Nedostatek přirozeného světla nemá na oči až tak zásadní vliv. Monitor je horší, než skutečnost, že po večerech svítíme a díváme se z větší dálky na televizi.

Stačí se více dívat do dálky a nejlépe v zeleni. Už tím, jak svaly pohybují okem, které se dívá různými směry a na odlišné vzdálenosti, jej zároveň masírují, prokrvují a stimulují  látkovou výměnu.

V zemích, kde mají velmi složité písmo – v asijských zemích a učí se jej již od útlého dětství mnoho hodin denně je výskyt silné krátkozrakosti mnohonásobně vyšší, což napovídá, že tato činnost zřejmě opravdu negativně ovlivňuje vývoj lidského zraku.

MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  a jen několik málo produktů na trhu obsahuje patentované formy Luteinu a zeaxantinu a dostatek 3-omega mastných kyselin...je to škoda...protože jsou velké zahraniční studie, které prokázali takové složení jako nejúčinnější a nejefektivnější v boji s únavou očí, vlivem modrého světla a hlavně kladným vlivem na makulu oka !!! A rozhodně to nejsou ty z velkých reklam..

  Čer 10, 2019
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  "A rozhodně to nejsou ty z velkých reklam" Znamená to, že to budou ty, co někdo další čistě náhodou pod tvým příspěvkem začne propagovat ?!

  Čer 12, 2019
 • Obrázek uživatele Asi
  Asi (anonym)

  proto jsem si koupila vitaminy na oči optivizin blue, aby mě oči nebolely a neměla jsem písek v očích

  Bře 02, 2022
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Optivizin odstraňuje z očí písek? A nebylo by lepší se tomu písku preventivně vyhýbat?

  Bře 03, 2022
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Nemáte zkušenost s brýlemi co jsou proti modrému světlu ? Myslíte, že to fakt pomáhá ?

  Bře 19, 2022
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Bavila jsem se o tom se švagrovou co dělá v optice a prý to lidi hodně kupují, takže si je budu pořizovat taky, ale spíš si je budu objednávat z luxbryle.cz protože ty brýle nějak vypadají, kdežto to, co jsem viděla a zkoušela v optice, tak ty mi bohužel vůbec neslušely.

  Bře 22, 2022
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Ooo tak tam mají moc hezké kousky teda. Tak to je fajn, čekala jsem, že to bude něco nevzhledného, když to má být zdraví prospěšné, ale jsem velmi mile překvapená a vybrala jsem si hned dvoje :)

  Bře 26, 2022
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  No v týdnu by mi měli přijít, tak jsem na ně zvědavá :) objednala jsem si rovnou i sluneční ať je pak nemusím shánět na poslední chvíli

  Bře 28, 2022
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Jaké sis vybrala ? Já mám jedny doma a tady ty mám v práci https://luxbryle.cz/cs/proti-modremu-svetlu/528-1750-damske-bryle-na-pocitac-bonita-8593588895165.html#/11-barva-cerna

  Dub 10, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama