Reklama

The Times: syndrom války v Zálivu patrně vyvolalo očkování

Zdravotní potíže postihující britské vojáky po návratu z první války v Perském zálivu z roku 1991, obecně známé pod názvem "syndrom války v Zálivu", byly
patrně skutečně vyvolány očkováním před odjezdem. Této hypotéze se dostalo první oficiální podpory ve zprávě armádního lékaře, o níž dnes podle agentury Reuters informuje britský list The Times.

Zprávu o vlivu očkování vyhotovil podplukovník Graham Howe, klinický ředitel psychiatrické složky zdravotnických služeb britské armády v Německu, po prostudování případu bývalého svobodníka Alexe Izetta. Ten nyní trpí osteoporózou a akutní depresí, jejichž rozvinutí připsal Howe v nepublikované zprávě ze září 2001 "tajným" injekcím, které Izett dostával před plánovaným nasazením v Iráku. Své závěry opírá Howe především o argument, že Izettova jednotka rozmístěná v Německu nakonec nebyla do Perského zálivu vůbec vyslána.

 

The Times v této souvislosti poukazují na skutečnost, že Britská služba pro válečné penze přiznala v červenci 2003 Izettovi padesátiprocentní invalidní důchod a ministerstvo obrany proti tomu neprotestovalo - přestože dosud vytrvale popírá, že by právě očkování mohlo být příčinou pozdějších zdravotních potíží veteránů ze Zálivu.

 

Britské úřady nikdy neuznaly souvislost mezi válkou v Perském zálivu v roce 1991 a syndromem, který se projevuje především bolestí svalů, chronickou únavou, depresemi, ztrátou paměti, nespavostí nebo dýchacími problémy. Jako možné příčiny postižení uvádějí například početná silná očkování, jedovaté plyny nebo užití munice s ochuzeným uranem. Žádná z teorií se dosud vědecky nepotvrdila.

 

Na stejné zdravotní potíže si ovšem začali stěžovat i britští vojáci nasazení při loňské spojenecké vojenské operaci v Iráku. První čtyři z nich už krátce po ukončení hlavních bojů v Iráku loni v květnu oznámili, že chtějí kvůli tomuto syndromu zažalovat britské ministerstvo obrany.


Podle údajů Sdružení veteránů v Zálivu a jejich rodin je syndromem války v Zálivu postiženo 4500 až 5000 britských vojáků nasazených za první války v Perském zálivu.


Zdroj: The Times/ČTK

Reklama

Reklama

Komentáře

Odborník (So, 24. 1. 2004 - 09:01)
Je také známo, že potíže byly podobné stavu který je běžný při onemocnění systémový lupus erythematodes. Problémy s pamětí, kloubní potíže, požkození orgánů a mnohé další.
Předpokládá se, že tyto problémy pocházely ze splodin, které Američané způsobili při vyhazování skladů s neznámým obsahem do vzduchu. Také používali kulky do zbraní, které mají špičku z ochuzeného Uranu pro větší impakt. Má to větší razanci při dopadu a proráží pancíř. V případě zásahu s tankem nebo jinou vojenskou technikou se do prostředí uvolňují mikroskopické částečky radioaktivního materiálu, které vdechují osoby v blízkém okolí nebo jsou i větrem přeneseny na vzdálenější místa, kde jsou lidmi vdechnuty. Také v Iráckých skladech zničených Spojenci, mohly být uloženy některé látky, o kterých neměli přítomní tušení. Také se poté lidem narodily děti, které měly stejné příznaky, jako jejich rodiče, kteří působily v persko-gulfském konfliktu.
Očkování které je uvedeno v článku, na to patrně mohlo mít vliv, protože lupus spouští buďto neznámý environmentální agent nebo vrozené predispozice. Také se může spustit stresem, o kterém nebyla v bojových podmínkách nouze a někteří jedinci k tomu mohli mít již zmíněné zděděné predispozice. Více o lupus na adrese http://home.tiscali.cz/cz228444
Mezi požkozenými tak mohli být i Čeští vojáci, kteří v zálivu tou dobou sloužili a po nějaké době se u nich projevily zdravotní komplikace tohoto druhu jako bolesti kloubů, krajní únava, depresivní stavy, genetické poškození aj. Není dosud plně potvrzeno ani vyvráceno. Americké tajné služby materiály ze Zálivu odtajňují pomalu a až na nátlak rodin a jejich právníků, kterýmžto přinesla valka v Zálivu problémy.
Ls.lucki (Čt, 25. 3. 2010 - 21:03)
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=274&Itemid=156
http://petice.webnode.cz/
jhon (Pá, 24. 5. 2013 - 04:05)
...Allen Dreien Jialian ab jenseits des Bogens fünf Punkte, die jeweils fünf Tore Hit, indem Siechristian louboutin schuhe
christian louboutin
louis vuitton taschen
louis vuitton Online Shop
Jack Wolfskin Sale
Jack Wolfskin outlet
louis vuitton taschen
louis vuitton Online Shop den Ball aus dem Strafraum gefolgt, sondern auch eine Gruppe. Trey beendet hatte, Allen auszog das Training Shirt, begann Guangzhuobangzi üben, dieses Mal nach dem Pick-and-Roll in der Ferne immer wieder Exhumierung, Deckel, offene, fangen, schießen, akribisch.
Reklama