Reklama

Třetí Tibeťan - půlměsíc

Při třetím Tibeťanovi protahujeme trup, páteř, hrudní koš, ra­mena a krk.

Po druhém Tibeťanovi se potřebujeme dostat z lehu do kleku, ale raději se přitom nezhoupneme, nýbrž se skulíme na rameno a zvedneme se pomocí paží.

Reklama

I v kleku si nejprve zkontrolujeme polohu: postavte chodidla na špičky, kolena položte od sebe na šířku pánve a vzpřimte trup tak, aby tvořil s podlahou pravý úhel. Pánev a páteř jsou rovné, ramena uvolněná, krk protáhlý.

Aby se nám natažení trupu podařilo, musíme si pořádně zpev­nit pánevní oblast. Položíme dlaně na hýždové svaly, abychom podrželi kříž, který nese páteř.

Cvik začněte skloněním hlavy na hrudní kost, pak ji pomalu zaklánějte. Zároveň začněte celý trup pomalu protahovat do­zadu - začněte dole v kříži a postupujte nahoru od obratle k ob­ratli. Stáhněte hýždové svaly a držte je oběma rukama. Při zaklá­nění otevřete ústa, aby se hlasivky a štítná žláza příliš nenamáhaly.

Ani při půlměsíci se dlouho nezdržujte v konečné poloze, se­trvejte v ní jen velmi krátce a pak se vracejte do výchozí pozice. Opět vzpřimte trup a předklánějte hlavu až na hrudník.

Když hlava klesá na hrud, nezapomeňte silně vydechnout. Cvik začínáme nádechem, který trvá stejně tak dlouho jako za­klánění, a výdech trvá tak dlouho, dokud se trup napřimuje a hlava klesá dolů.

Takže i při půlměsíci vdechujeme při napětí a vydechujeme při uvolnění.

Reklama

Komentáře

Reklama