Reklama

Roztroušená skleróza

Návštěvník (Pá, 14. 6. 2002 - 22:06)

su prejavy RS aj bolesti hlavy na temene, a navaly tepla po celom tele ktore vznikli nahle,ako atak zatmenie do oci s pocitom na zvracanie a odvtedy pretrvavaju ?

ariana (St, 12. 6. 2002 - 19:06)

P.s2 Borko Víš co neboj není to tak děsný jako když se to ještě nerozpoznávalo a lidi na tom byli zle . Ted se to dá zvládnout

Návštěvník (St, 12. 6. 2002 - 13:06)

Ahoj Arianno, můžeš o sobě napsat něco víc?Jak dlouho máš tuto nemoc.Jaké byly tvé příznaky,jak ti je dnes.Jak se léčíš a jestli se při léčbě tloustne. Díky za info.

ariana (St, 12. 6. 2002 - 12:06)

Milá Sáro . kdo ti řekl že nemůžeš mít děti ? To teda můžeš je fakt že se nejdřív musíš zaléčit ale doby kdy bylo považováno že žena s RS nesmí mít dítě jsou dávno za námi. Mě je 26 let a dítě mít budu ... teda až najdu toho dotyčného který bude hoden této cti :-)) chi chi .Jo pokud chceš bližší info nebo si jen o tom pokecat klidně mi mailni je nás víc co nechápeme tyhle věci tak si infa shromaždujeme a porovnáváme ... mohu tě ujistit že je to zábavné a neboj . .-) pa

Návštěvník (St, 12. 6. 2002 - 09:06)

Ahoj Sáro,můžu se zeptat jaké zdravotní problémy si měla a co tě vedlo k podezření na RS.Mně už je asi 3 měsíce divně, byla jsem na MR a čekám na výsledky.Hrozně se bojím,a nevím vůbec co budu dělat,když se potvrdí stejná diagnóza jako u tebe.Můžu se zeptat kolik ti je?Mně bylo nedávno 28 let.Prosím o odpověď.

Návštěvník (Út, 11. 6. 2002 - 22:06)

Ahoj všichni!Zjistili mi RS po několikaletých zdravotních problémech,kdy jsem si říkala,že to nic není,že stárnu a že jsem vadný výrobek ,mám spoustu problémů v práci a přesto že jsem zdravotní sestra nikdo mě nechápe ,nikoho nezajímám,teď kdy bych potřebovala pro změnu pomoct já a myslet na sebe mi hrozil vyhazov a já si zatím myslela ,jak všem dokážu pomoct.A teď zjistím ještě tohle.Je to konečné s verdiktem,že podle MRI můžu být ráda ,že vypadám zatím takhle,už jsem měla být na vozíku,nejvíc mě děsí,že vám nikdo nic neřekne a to málo informací,které mám zeškoly nestačí,bojím se,ale taky chci něco udělat i pro sebe.Ahlavně chci mít vlastní děti,i když to nejde.Prosím o odpověď.

Návštěvník (Po, 10. 6. 2002 - 13:06)

Ahoj lidicky.S touto nemoci se da bojovat jen psychicky a trochu lekami.Ja jsem uz 4 roky nemocen a ve 22 letech vim snad vse o RS a tez jsem pochopil ze kdo se nomoci poda(vzda souboj o zivot) ma velke problemy.Verte ze vase telo se chce branit a tak mu v tom pomozte i kdyz to je opcas tak tezke.Narodili jste se jeko osobnost a tak i tak jednejte.Preji hodne zdavicka a :o)Ps:Pokud mate velke problemy a neverite svemu doktorovi ani lekum ktere vam maji pomoc tak skuste RS poradnu v Praza( Karerinska 20 Praha 2 tel.0224965546).Jsou to opravdovi odbornici kterzmjde o vase zdravi a ne o cokoliv jineho.Neni to zadna propaganda, ale kdyz jsem byl na dne dali me do kopi a tak to doporucuji i vam.Staci mit je viru,touhu a rika se ze laska vyleci vse i srdce tedy i vas...

Návštěvník (Pá, 31. 5. 2002 - 08:05)

Ahoj Lenko a všichni ostatní.Omlouvám se ,že odpovídám na Tvůj příspěvek z 5.5.až nyní,ale byl jsem zkusit co se nou udělají lázně.Domnívám se,že naše potíže mají hlubší kořeny v našem jednání,neboť teměř všichni máme pohybové potíže,což znamená,že jdeme (v Tvém případě asi už platí čas minulý šli) špatným směrem.Mohla bys prosím napsat co jsi změnila.Že jsi tkz. léky užívala v minimálním množství jsi už psala.Osobně léky taky téměř neužívám,beru vitamíny a potravinové doplňky.Plně souhlasím se závěrem v Tvém příspěvku z 5.5.Ahoj a ať se lepší Tvé i zdraví všech ostatních.Pro všechny pisatelé:uvádějte prosím datum příspěvku na který odpovídáte,při odpovědi po delší době vzniká silné nepřehledno,všichni nemají možnost pravidelnéh přístupu,dík za pochopení.Ahoj Jirka

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 12:05)

Ahoj Martino a Lenko, díky za vaše odpovědi.Taky vás brněly končetiny a cítily jste v nich slabost?Já jo,ale ta slabost je hlavně když vstanu ze sedu a když to rozchodím,tak je to lepší.Teď se mi ještě k tý bolesti v krku přidala bolest uší a uzlin.Ach jo,už mě to nebaví.Už bych se chtěla ráno probudit,cejtit se odpočatá,aby mě nic nebolelo, nebrnělo,ale to bude asi až na hřbitově.Ahoj a mějte se hezky a buďte zdravý.

Návštěvník (Ne, 19. 5. 2002 - 18:05)

Ještě by nebylo od věci podívat se zde na témata deprese a panická porucha. Některé příznaky jsou podobné (i když si člověk myslí, že je psychicky v pořádku a vlastně - to jen tělo blbne).

Návštěvník (Ne, 19. 5. 2002 - 14:05)

Ahoj Borko!Dnes se cítím už lépe.Ale jde to pomalu.Tyhle obtíže jsem měla přes rok.Jako u Lenky řekli chronický únavový syndrom.Pravděpodobně.Já měla z toho dost rozhozenou psychiku,tak se snažím začít z této stránky.Měj se hezky.Martina P.S.Nevím,kolik Ti je,ale asi patří mezi mladé zatížené lidi,jak mi řekli.

Návštěvník (Ne, 19. 5. 2002 - 12:05)

Ahoj, těmito potížemi trpím delší dobu, a když pominu to, že mě původně měli doktoři za blázna, tak teď je diagnóza chronický únavový syndrom.

Návštěvník (Pá, 17. 5. 2002 - 18:05)

Ahoj Martino, díky za odpověď.Takže ty si měla podobné příznaky jako já,a jak zněla doktorská diagnóza?Léčili tě nějak?Jak je to dlouho a jak se cítíš dnes.Ještě jednou díky za odpověď.Borka

Návštěvník (Pá, 17. 5. 2002 - 16:05)

Ahoj Borko!Jako bys popisovala mě samotnou.I minimální změny na MR mohou dělat herpes viry.Já podstoupila i lumbální punkce.Zbytečně.Hraniční borelie jsem zlikvidovala a teď už jen prý únavový syndrom.Dokonce podle léčitele za to mohou střeva.Asi vše souvisí se vším.Podle jednoho mého známého lékaře ve státech lékaři často nevědí a moc pacientů hází do pytle RS.Měj se hezky,držím palce.

Návštěvník (Pá, 17. 5. 2002 - 16:05)

Ještě jednou já.Vzpomněla jsem si na další vyšetření,která jsem podstoupila.Byla jsem na očním,kvůli bolesti hlavy,kterou taky občas trpím.Tam je vše v pořádku.Vidím normálně,tedy s brejlema.Pak jsem byla na neurologii,nález bez ložiskových změn,jenom málo piju, proto mě bolí ta hlava /to je možný,moc toho za den nevypiju/,ale teď se snažím už je to lepší.Jo a taky mám nízkej tlak 90/60.Z toho se mi prý občas motá ta hlava.No už si na nic nevzpomenu.Jenom všechno dlouho trvá a na všechno se dlouho čeká.Ach jo.Snad to dobře dopadne,i když pořád něco ve mně hlodá,a nemůžu na to přestat myslet,takže psychika taky nic moc.

Návštěvník (Pá, 17. 5. 2002 - 15:05)

AHOJ všichni,už víc jak měsíc nejsem ve své kůži.Jsem strašně unavená,je mi nevolno,hrozně mě bolí za krkem a stoupá to vzhůru do hlavy,občas mi jemně lechtá až mravenčí v končetinách,pobolívá mě v krku,někdy cítím slabost v rukách/takovou chvilkovou/jako když vás něco dloube.Už jsem byla na imunologii,tam zjistili, že mám v sobě aktivní herpesvirus, který může prý způsobovat tu únavu a zvýšenou teplotu,kterou taky mívám,spíš na večer,tak 37,1 - 37,5.Taky mám hraniční výsledek boreliozy.Dostala jsem ISOPRINOSINE na zlikvidování toho viru.A za měsíc jdu na kontrolu.Doktorka mi nechala ještě zopakovat tu borelku a nějaký další podrobnější testíky/výsledky však budou až za ten měsíc/.Imunitu prý mám v normálu.Přesto jsem otravovala a jsem na konec května objednaná na MR.Mám strach z RS.Protože tyto stavy, které popisuju výše nemám soustavně všechny naráz, ale někdy tak a někdy jinak.Teď zrovna mě hrozně bolí za tím krkem /až brní/celý den sedím v práci u PC.Jinak s hybností potíže nemám,jenom jsem tak unavená, že se stejně na nic nezmůžu.Ach jo. Co si o tom myslíte.Co na mě útočí je to borelioza,herpetické viry,krční páteř nebo něco horšího?Díky za podporu a za vaše odpovědi.Ahoj a držte palce,ať se z toho už vylížu.

Návštěvník (Ne, 5. 5. 2002 - 20:05)

Ahoj Jirko , máš špatné zkušenosti přímo s RS, že ji lékaři diagnostikují aniž by si byli opravdu 100% jisti? Mě ji diagn. nejprve na základě LP "asi to vypadá na RS" a poté ji diagn. na základě MR. Měla jsem tam jak jsem již uvedla "pár teček". Opravdu dlouhou dobu mi již nic není,dokonce jsem přestala užívat tu zanedbatelnou dávku léků a je mi dobře. Tak nevím. Asi budu věřit vlastnímu tělu a svým pocitům a modlit se ,aby to tak zůstalo!

Ivetta (Po, 29. 4. 2002 - 00:04)

Kateřino, mám to úplně stejně jako ty.Po chůzi se dostaví šílené brnění ve stehnech, které pak pozvola v klidu přejde. Je to normální.(teda u eresky)Je to dáno tím, že jsou již kvůli plakám přerušené určité nerv.dráhy a nervy si našly náhradní vedení na úkor jiných nervových drah-dochází tam tedy jakoby ke zkratu. Někdy mám obdobé, kdy je to lepší, to když nemám bodobí atak a cítím se dobře. A někdy je to k nevydržení a zpravidla se to zhoršuje při atace a ještě dlouho po ní to přetrvává. Úplně to ale neodejde nikdy.Jestli se chceš na něco pozeptat, zamailuj.

ariana (Čt, 25. 4. 2002 - 15:04)

Katko mě brní všechno a pokud se unavim tak je to jasný :-) to se chce na chvíli zastavit protáhnout svaly a je to lepší .

Návštěvník (St, 24. 4. 2002 - 18:04)

Ahoj vsichni,mam dotaz na nekoho z vas...mate nekdo zkusenost s tim,ze vam pri chuzi,podotykam pouze pri chuzi brni vzadu stehna? mam to temer denne a je to chuze na trochu vetsi vzdalenost...napr. 500m,1km.Boli me dost bedra,mam jednu nozku asi o 0,5cm kratsi nez tu druhou...mohlo by to s tim souviset?

Reklama

Přidat komentář