Reklama

Deprese

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 13:07)

Uz jsem si vzpomel, jasne Ty myslis Anticeny- Bludne balvany:-))) Jo, Groff ziskal broznzovy stejne jako v kategorii druzstev domena www.doktorka.cz za vyuziti internetu pri propagaci psychedelickeho pojeti mediciny a podobnych ved:-)) Vyhral to nejakej clovek za psychotroniku... rozdaval je tusim Grygar. No ja nevim, co by si tak o tom mohl inteligentni clovek myslet,ze....:-))))Roman

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 12:07)

Optimistka Petra nám sice všem prorokuje možnost zničení ledvin i jater, ale já bych si tím hlavu příliš nelámal. K témuž může spolehlivě vést třeba lymská borelióza či hepatitida, a to jsem vyjmenoval jen milióntinu rizik, které v životě hrozí. Prostě beru jen ty prášky, co mám od psychiatra a jenom v těch dávkách, které mi doporučil. Zbytek je na něm - třeba i to, že mi dává jednou za rok dělat krevní obraz.Také moc nekoumám nad tím, proti čemuže jsou vlastně ty léky, co polykám. A to od té doby, co jsem zjistil, že mi velice pomáhá kombinace léků proti epilepsii (Tegretol) a proti stařecké demenci (Buronil). Když jsem si to dal dohromady, tak mi pořád vycházelo, že jsem epileptický starý dement. A já po nich jenom dobře spím a jsem celkem klidný a vyrovnaný. Tak jsem se s tím přestal trápit.Ale u anxioxylityk (či jak tam jdou ty ypsilony) bych přece jenom dost váhal - ty jsou totiž návyková. A dost.ZdravíIvan

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 12:07)

Ahoj Ivane, nejsem fanousek v pravem smyslu, byl jsem ucastnikem HD, a mas pravdu, ze stranky o HD jsou zvlastni, ta druha stranka veci tam publikovana neni. Je to myslim na delsi psani, da se to srovnat s LSD, ale u HD to muzes castecne kontrolovat, taky zalezi, jak moc hodne mas vnitrnich bloku, tedy jestli se "prodychas" ci nikoliv. Co se tyce ceny " Bludny kamen" - presne nevim o co se jedna, ale je-li to od Spolku Sisyfos jenz si za svůj cíl klade "vyvracet" opodstatněnost alternativních věd, tak by me to ani prislis nevzrusovalo. Myslim ze HD je jednou z cest poznavani, a co tak vim, vsichni toho casem nechavaji s tim, ze dal uz dychat nepotrebuji. Rozhodne vim, ze ja ve svem stavu bych dychat ted nesel, a ani bych to nikomu nedoporucil, rekl bych ze na HD musi byt clovek trochu v pohode. Jak psala Ala, nemusi to uskodit, ale jistotu nemas. Mam z HD zajimavy zazitek, ale nevim jestli mi to neco dalo ci vzalo. Mozna jsem ziskal pocit, ze opravdu neco je mimo normalni vnimani, ale co to je a kde to je nevim....Roman

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 09:07)

Ahoj všem.Vždy jsem toužil po tom poznat nějaké holotropistické fanoušky (nebo jenom účastníky?), teď mám tu čest dokonce s dvěmi z nich. Takže mohu mít informace z první ruky. Stránky HD mi totiž připadají poněkud tendenční a zkreslené, alespoň co se týká zážitků účastníků - jednostranný pozitivistický výběr. Álo a Romane, můžete napsat, co vám to dalo? A co vzalo? A jak to působí na vaši psýché? A jaký je váš dnešní postoj k této zkušenosti? A co vás k tomu přivedlo? A zabývali jste se i někdy předtím introspekcí vlastního nitra? A může to nějak souviset s depresí?Mimochodem, co si myslíte o tom, že spolek Sysifos udělil prof. Grófovi cenu Bludný balvan?Romane, Ty jsi z nejhoršího venku, lepší to teď už asi nebude. Pusť se do řešení osobních problémů. Postupně, nepřetěžuj si psychiku.ZdravíIvan

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 09:07)

Romane, po dlouhodobem uzivani antidepresiv, ale spis anxiolytik (Xanax, Diazepam - ten zvlast, Oxazepam) ... ti to mozna znici ledviny, vis ? Tak je prolevej preventivne vodou bez bublin a ledvinovym cajem, protoze ledviny boli mene, nez deprese, i kdyz i to je dost neprijemne. No a jestli budes ztezovat jatra a ledviny jste k tomu alkoholem, pripadne dalimi drogami, bude to o to horsi. Antidepresiva se nemusi (ale mohou) brat cel zivot, cetla jsem, ze po prvni depce se berou 2 roky po odezneni, po druhe 5 let...

Návštěvník (St, 11. 7. 2001 - 15:07)

Ivane,diky za tip, no po pravde, na poprve mi to hlava nebrala, je to dost odborne, ale po tretim precteni tomu jakztakz rozumim. Je to dost zajimave, jeste se nad tim musim zamyslet. Ale koukam, ze s tema depkama to bude asi na furt, tedy uzivat leky porad. Ach jo. Co to udela s ledvinama a jatrama, vi se vubec jaky vliv maj na jine organy pri dlouhodobem uzivani?Roman

Návštěvník (St, 11. 7. 2001 - 07:07)

Aldi, kvalitní iformace o tomto onemocnění najdeš na http://cfs.dolios.cz/

Návštěvník (Út, 10. 7. 2001 - 12:07)

Čau Romane, tak ty taky jsi zkusil HD? No to mě teda podrž:-)))No, mě to neublížilo, ale trochu mi to pomohlo, to asi jo.Ale spíše ve vztahu k mému otci a potažmo k druhému pohlaví. Ale taky jsem z toho byla pokaždý celkem hotová:-)))Nicméně já jsem s tím ještě uplně neskončila, akorát to už nepraktikuji tak často jako dřív...Jinak teď mám období, kdy se vážně cítím dobře a je mi dobře.Na rozdíl od minulého léta, fuj..

Návštěvník (Út, 10. 7. 2001 - 10:07)

Romane, prosím, podívej se na první příspěvek Přemka z 20.4.2001 na těchto stránkáchIvan

Návštěvník (Út, 10. 7. 2001 - 09:07)

Alo, naprosto souhlasim,opatrne, hlavne s temito zmenenymi stavy vedomi... i me kroky sveho casu zavitaly k panu Grofovi a nasledne holotropnimu dychani...ehm:-))) Koukam, ze to miva podobny prubeh:-) No ja z toho mel tenkrat oci navrch hlavy, nemuzu rict, ze by mi to ublizilo, ale ani nepomohlo. Spis jsem mel dalsi namety na hluboke filosoficke uvahy, coz v depresknim stavu neni zrovna idelani...Cloveka pak napadaj neuveritelne veci...:-(((

Návštěvník (Út, 10. 7. 2001 - 08:07)

Ahojky všichni,Romane, to s tím probuzením,jak píšeš, bude asi ještě chvíli trvat, ale jednou to přijde, to je přece jasný.Píšete tady o duchovnu. No, i já jsem na tom trochu "ulítla", a když mi prášky začly trochu zabírat, vrhla jsem se rovnou na holotropní dýchání:-)) Tady můžu jasně říct, že se závislot dá vypěstovat.Ale asi spíše jaksi psychická,na těch lidech, na té atmosféře a i na dýchání samozřejmě. Takže ze začátku jsem se zůčastnila každé seance, co byla.Dnes už to tak není, nicméně jsem to nijak nezavrhla, jen už to beru jinak. TAkže s tim duchovnem pozor. Aspoň z vlastní zkušenosti vim,že jsem si tenkrát myslela, že tohleto mi zaručeně pomůže.Ale nepomohlo.Všechno jsem si musela vytrpět.A až teprve pak ! jsem byla schopna se zamilovat, jít na holotropní dýchání, aniž bych od toho cokoliv očekávala, atd.

Návštěvník (Po, 9. 7. 2001 - 18:07)

Ahoj, uz jsem si vzpomel moje znama trpi EB virozou, v tom spatnem tretim stadiu. Tak jestli myslis, ze by Te to zjimalo, dej vedet. Roman

Návštěvník (Po, 9. 7. 2001 - 18:07)

Ahoj Ivane, ( ostatnim taky)diky za uznani...s myslenim a teoriemi jsem problemy nikdy nemel, nekdy si myslim, ze kdybych mel uplne vylizanou hlavu, nikdy bych depresemi netrpel abylo by mi lip...Rekl bych ze to bude obecne problem nas vsech tady, urcite Vas vsechny v blizkem okoli pratel povazuji za vysoce inteligentni lidi, chodi si k vam pro rady... vsem ostatnim bychom pomoct umeli, ale sobe uz ne. No, abych rekl pravdu moc jsi me neuklidnil, kdyz pises, ze psychicka zavislost muze trvat vecne:-( Tak nejak v koutku duse snim o tom, ze se jednou rano vzbudim, a budu zase ten veselej a bezstarostnej kluk, kteremu zase pujde na co sahne:-)))(delam si legraci)O serotoninu si to najdu a prectu, abych tady neplacal nesmysly, ale uz ted je mi jasne, ze ho jako kapky v lekarne asi nekoupim...:-) No nekoho zavisleho na meditaci jsem fakt nevidel, a asi mas pravdu, ze kdyz uz je pozde, zadna duchovni ani jina cviceni uz Te z toho nejspis nevytahnou, paklize je to vec, ktera se da ziskat pouze z leku. Duchovni cesta... ja si myslim to co Ty, ze je dobra, ale az zvladnes urcitou uroven. Jinak se totiz stane to co se stalo me, ze ziskas nove pohledy na veci, tim mas pocit ze rostes, ziskavas sebeduveru, a stare zazite spatne navyky, modely jednani opoustis... Jenze pak prijdou ty rany, ktere Te srazi dolu, a Ty bys to chtel resit po novu, jenze to stare zazite Ti v tom brani, a Ty se v tom zacnes motat, a nejsi schopen pouzit ani jedno, a o to je Ti pak jeste hur. ( zhruba a v kostce)Co se tyce meho zlepseni stavu...ja bych to tak optimisticky nevidel, staci kdyz od "ted" a "tady" zapremyslim o blizke budoucnosti...a chmury jsou tu zpatky, ale snazim se to nedelat. Souvisi to i s tim, jak prerusit ten kruh, coz mozna bude alfou a omegou meho stavu. Zatim taky nevim jak z nej ven. Zatim se citim relativne lip, nastal jakysi status quo do doby, nez budu muset resit neprijemne veci, ktere me cekaji. Mam strach, ze se to zase zhorsi driv, nez se se dam castecne dohromady. Uvidime:-) Tak zatim ahoj, ostatni take zdravim, Roman

Návštěvník (Po, 9. 7. 2001 - 17:07)

Ahoj Aldi, nech tu prosim na sebe e-mail, moje kamaradka s tim ma velke zkusenosti. Na jmeno choroby si ted nevzpomenu (mam ho na jazyku - Ivane to je ztrata te kratkodobe pameti pod vlivem antidepresiv...:-) ze?) ale jde take o ztratu imunity organismu, ma to spojitost s krvinkama a ledvinami myslim. Kazdopadne u ni, obe nemoci, propukly nezavisle na sobe. Tedy jedna nebyla pricinou druhe. Ale o vztahu techto dvou chorob, kdy jedna zhorsuje druhou, a jake s tim ma zkusenosti by Ti asi mohla neco napsat, kdyz ji pozadas.

Návštěvník (Po, 9. 7. 2001 - 17:07)

Pro Lucii: Myslím, že jsem Tě pochopil správně, jen jsem si dovolil trochu odlehčit diskusi malým vtipem. Mám dojem, že v poslední době se v tomto diskusním fóru pohybujeme v obrovsky vážných sférách.Já jsem si nijak nevšiml, že by se mi paměť nějak extra zhoršovala (třeba jsem jen zapomněl, že ji mám horší:-)). Zato na poslední manický záchvat jsem fantasticky vyzrál tím, že jsem se v jeho průběhu učil německá slovíčka (mluvím anglicky, němčinu jsem zkoušel jako další jazyk). Byl jsem jich schopen zvládnout cca 150 - 200 denně, takže slušný výkon. Vydalo mi to skoro na 1000 slovíček. A neměl jsem čas dělat nějaké vylomeniny.Pro Aldi: Lituji, s chronickým únavovým syndromem nemám žádné zkušenosti. Samotná deprese však obrovsky vyčerpává (mánie také).

Návštěvník (Po, 9. 7. 2001 - 12:07)

Ahoj, Romane.Myslí Ti to obdivuhodně, udeřil jsi hřebík přímo na hlavičku. U každé závislosti vždy existují dvě složky: fyzická a psychická. Po vysazení budícího agens odeznívá nejdříve fyzická (řádově dny až týdny podle látky), psychická závislost však trvá léta nebo je dokonce celoživotní.Ty sis hlubokou závislost nevytvořil, ale psychika se dožaduje stejného způsobu řešení, jakého se jí už několikrát dostalo (ona si to mrcha pamatuje, že tehdy přišla úleva prakticky ihned). Ty jí to odmítáš, takže ona řve a protestuje - svým způsobem. Tento psychický absťák Ti depresi prohlubuje.Ve svém posledním příspěvku jsem se zmínil o kruhu, ve kterém se pohybuješ - deprese Ti zvětšuje stres a na zvětšené dávce stresu se pro změnu deprese přiživuje. Tento jev Ti depresi prodlužuje. Jenom mne zatím nenapadá, jak ten kolotoč přerušit.Situace se serotoninem byla na těchto stránkách už několikrát vysvětlena v některých starších příspěvcích i v povídání Doktorky k nemoci deprese na hlavní straně. Jestli budeš mít čas, tak se na to podívej.Duchovní cesta je bezvadná a získané zkušenosti v budoucnosti výborně využiješ. Vždyť i psychoterapie je duchovní cesta. Jen Ti přitom musí organismus pracovat normálně, což v Tvém případě splněno nebylo. Duchovní cesta je pak výborná jako prevence epizod, jestliže se však dostaví nějaká nová, musíš opět sáhnout po prášcích, duchovno-neduchovno. Já třeba po první velké depresi beru předepsané prášky soustavně už dva roky (v rámci prevence) a na kontroly k psychiatrovi chodím každé dva měsíce. A necítím se špatně. Je to prostě nemoc. Antidepresiva Ti neovlivňují náladu, jenom trpělivě střádají a ukládají serotonin v mozku. Když jej nastřádají dost na to, aby se deficit vyrovnal, tak je po depresi. Trochu jsem to zjednodušil, ale nějak tak to funguje.Že si mozek v krizi spíše vzpomene na alkohol a drogy než na duchovní cvičení? No bodejť, vždyť alkohol i drogy jsou návykové. Nebo jsi už slyšel o někom, kdo si vytvořil návyk na jógu, dechová cvičení, šírvasánu nebo meditaci?Myslím, že zlepšení Tvého stavu je teď už skutečně otázkou několika málo dní, možná dokonce hodin.ZdravíIvan

Návštěvník (Po, 9. 7. 2001 - 12:07)

Ahoj vsem, dovoluji si Vas upozornit na zajimavou adresu, kde najdete spoustu zajimavych uvah, pribehu, testu vsechno v kategorii o ktere se tu bavime, mozna nekomu z Vas zprijemni par chvil jako me. Jsou tam odkazy vsude mozne, ale za chvili se zorientujete. A nenechte se zmast nazvem! Tady je link: http://www.volny.cz/homeopatie/index.htm

Návštěvník (Pá, 6. 7. 2001 - 06:07)

Ivane díky za odpověď, ale obávám se, že jsi mě špatně pochopil. Mám pocit, že paměť se mi zhoršuje hlavně díky dlouhodobému užívání antidepresiv (možná je to věkem :o)). Nekteré léky tohoto typu mají v příbalu podobná upozornění - tak nevím... Četla jsem se zájmem všechny příspěvky v této rubrice. Jsem taky bipolární, přesně znám to, co jsi někdy dříve popisoval : stav kdy zažíváš skutečné doteky šílenství. Teď mám dobré období, ale bojím se kdy to zase přijde. M)ěj se hezky a hodně sil do boje s tou příšerou :o

Návštěvník (St, 4. 7. 2001 - 19:07)

Ma prosim někdo zkušenosti s depresí, která souvisí s chronickým únavovým syndromem či únavov. syndrom souvisejicí s depresí. Imunolog mne poslal k psychiatrovi, beru antidepresiva, ale únava neustupuje.Díky

Návštěvník (St, 4. 7. 2001 - 13:07)

Romane, to máš pravdu.Když jsem se to dozvěděla s tím serotoninem, bylo mi náhle jasný, že při sebenejlepší vůli nešlo nic. Také jsem zkoušela jógu a všechno možný, moje útěky byly strašlivý.Zkusila jsem skutečně kde co. Včetně podání inzerátu.Dnes vidím, čeho všeho je člověk schopen jen aby se zachránil a bylo mu lépe. Nicméně když mi bylo strašně, (než jsem se vlastně dostala na psychiatrii) jsem také celkem často holdovala vínu...neb jsem už nevěděla co mám prostě dělat a po vínu se aspoň lépe usíná. Vím že je to špatně,ale člověk není robot.Těšim se na mail od tebe a drž se.Jsem si jistá, že za pár dnů to už pocítíš.

Reklama

Přidat komentář