Reklama

Nepřipusťte ochuzování vašich kostí o potřebný vápník

Šumivé nealkoholické nápoje připravované umělým způsobem mohou vaše kosti poměrně snadno ochuzovat o vápník, který tolik potřebujete. Máte-li tedy žízeň, sáhněte raději po sklenici vody, která podporuje rovnovážný stav živin v organizmu.

"Uměle vyráběné nealkoholické nápoje obsahují kyselinu fosforečnou, která vyplavuje vápník z kostního aparátu," upozorňuje Angela Stenglerová. Mnohé jejich druhy obsahují rovněž kofein a cukr, což jsou další dvě látky, které také vápník z organizmu odbourávají.

Je proto lepší, abyste žízeň mírnila spíše než těmito šumivými lákadly raději sklenicí vody. Pro tuto volbu hovoří řada předností včetně nulového obsahu jak kalorií, tak i tuku.

K dalším přínosům vody pro váš organizmus je zapotřebí připočítat i tu skutečnost, že zvláčňuje kloubní maz, takže vlastně "promazává klouby", podporuje také úroveň celkové energie a chrání organizmus před dehydratací.

Pomáhá mu též udržovat správnou rovnováhu tělních tekutin, a ta zase podporuje transport živin a dalších substancí (včetně vápníku) krevním řečištěm z jedné části těla do druhé.

Reklama

Autor: Angela Stenglerová, N.D., lékařka zabývající se přírodní léčbou z Oceanside v Kalifornii, spoluautorka publikace Build Strong Bones: Prevent Osteoporosis and Enhance Bone Health Naturally

Zdroj: Mějte zdravé a silné kosti, nakladatelství Pragma

Reklama

Komentáře

Bohumil (Út, 27. 5. 2008 - 18:05)
Kloubům je také třeba dodat pro jech dobrou funkci-hydrolizát želatiny,kyselinu křemičitou,vitamín C pantothenát vápenatý,oxid zinečnatý,L-cystin, kyselinu boritou,thiamin mononitrát...a další vitamíny a minerály, jakož i aminokyseliny jako...Však koho to více zajímá, napíše si na adresu:bjaeger"tiscali.cz
Laura (So, 27. 9. 2008 - 13:09)
Vápník se z mléka vstřebává velmi špatně, ale dobře se vstřebává z rostlin! Zkuste kopřivový nápoj - dodává vápník. Romixujte kopřivy ve vodě (můžete přidat mojíčky, letelové listy) nechte ustát a přecedit. Vydrží 3 dny v ledničce. Popíjet 3x denně 1dcl. Pít 3 dny. Tuto kůru je dobré ablovovat 1 - 2x za měsíc. Pomáhá proti kazivosti zubů a jiným obtížím z nedostatku vápníku. Vápník se dobře vstřebává také z luštěnin, salátu, květáku, melasy.
Návštěvník (So, 27. 9. 2008 - 14:09)
100 gramu syra obsahuje denn
Reklama