Reklama

Jak komplexně podpořit funkce jater?

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle, které plní mnoho klíčových funkcí. Patří mezi ně například detoxikace organismu, vylučování žluči a regulace metabolismu. Nicméně, mnoho faktorů, jako například nezdravá strava, alkohol, kouření nebo léky, může způsobit poškození jater a ovlivnit jejich schopnost regenerace.

Proto je důležité dbát na to, abychom podporovali zdraví jater a chránili je před negativními vlivy. V tomto článku se podíváme na to, jakými způsoby můžeme podpořit funkce jater pomocí komplexního doplňku stravy obsahujících bylinky, vitamíny, minerály, antioxidanty, aminokyseliny, léčivé houby a lipotropní faktory.

Zde je několik důvodů, proč je pro podporu jater lepší užívat komplexní doplněk stravy namísto pouhého užívání jedné byliny:

 1. Synergetický efekt: Komplexní doplněk stravy obsahuje kombinaci různých složek, které společně pracují pro podporu zdraví jater. Tyto složky mohou mít synergetický efekt, což znamená, že jejich kombinace může být účinnější než jednotlivé složky samy o sobě.

 • Rozmanitost složek: Komplexní doplněk stravy obsahuje různé složky, které se liší v tom, jakým způsobem podporují zdraví jater. Například bylinky mohou pomoci chránit játra před toxiny, zatímco vitamíny a minerály mohou pomoci při detoxikaci a obnově jaterních buněk.

 • Reklama
 • Komplexnost problému: Problémy s játry mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou toxiny v potravě a životním prostředí, špatné stravovací návyky, stres a genetické faktory. Komplexní doplněk stravy může být účinnější při podpoře zdraví jater, protože se zaměřuje na různé faktory a poskytuje celkovou podporu jaternímu zdraví.

 • Lepší vstřebávání: Některé složky komplexního doplňku stravy mohou být lépe vstřebávány než jiné, což znamená, že jejich účinnost je zvýšena. Například některé vitamíny a minerály mohou být lépe vstřebávány, pokud jsou kombinovány s jinými složkami, jako jsou aminokyseliny nebo antioxidanty.

 • Doplněk stravy Formule pro zdraví jater od britské firmy G&G Vitamins je určen k podpoře normální funkce jater a obsahuje kombinaci různých složek, jako jsou vitamíny, minerály, bylinné extrakty, léčivé houby, antioxidanty, lipotropní faktory a aminokyseliny.

  Složky mají následující podpůrné účinky na játra.

  Lipotropní látky:

  Cholin bitartrát je přírodní látka, která podporuje funkci jater a pomáhá při detoxikaci těla.

  Lecitin obsahuje fosfatidylcholin, což je fosfolipid, který je důležitý pro tvorbu buněčných membrán a podporu metabolismu tuků.

  Inositol je vitaminu podobná látka, která podporuje správnou funkci jater a pomáhá udržovat zdravou hladinu cholesterolu v krvi.

  Antioxidanty:

  Superoxiddismutáza (SOD) je enzym, který chrání buňky před poškozením volnými radikály, které jsou přirozeným produktem metabolismu v těle.

  L-glutathion je důležitý antioxidant, který pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály a podporuje funkci jater.

  Kyselina alfa-lipoová je antioxidant, který chrání buňky před poškozením volnými radikály, podporuje správnou funkci jater a pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi.

  Kvercetin je antioxidant, který chrání buňky před poškozením volnými radikály a podporuje správnou funkci jater.

  Bylinné extrakty:

  Extrakt z listů artyčoku (5:1) je bohatý na látky, které podporují detoxikaci a správnou funkci jater. Artyčok také podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

  Extrakt z plodů schisandry (9% schisandrinů) je bylinný extrakt, který podporuje funkci jater a pomáhá při detoxikaci těla.

  Kořen lopuchu (Arctium lappa,) podporuje funkci jater a pomáhá při detoxikaci těla.

  Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale, list) je bylinný extrakt, který pod podporuje zdraví jater, protože obsahuje mnoho antioxidantů a detoxikačních látek.

  Medicinální houby:

  Houba Maitake (Grifola frondosa,) je bylinný extrakt, který podporuje funkci jater a pomáhá při detoxikaci těla.

  Houba Reishi (Ganoderma lucidum, 20% polysacharidů) je bylinný extrakt, který podporuje imunitní systém a pomáhá při detoxikaci těla.

  Extrakt z houby Shitake (10% polysacharidů) je bylinný extrakt, který podporuje imunitní systém a pomáhá při detoxikaci těla.

  Aminokyseliny:

  L-cystein je aminokyselina, která se účastní tvorby antioxidantu glutathionu.

  L-arginin je další aminokyselina, která může podporovat zdraví jater tím, že podporuje krevní oběh a vazodilataci.

  L-methionin je esenciální aminokyselina, která se účastní tvorby antioxidantů a detoxikačních látek.

  Minerály:

  Zinek je minerál, který má důležitou roli v mnoha enzymatických procesech v těle, včetně metabolismu toxinů.

  Chrom (pikolinát): podporuje metabolismus cukru v těle a pomáhá udržovat zdravou hladinu glukózy v krvi.

  Vitamíny:

  B- vitamíny jsou důležité při detoxikaci jater, pro energetický metabolismus. Dostatek B vitamínů může zvrátit mnoho symptomů v raných fázích, jaterních onemocnění. Naopak jaterní onemocnění mohou zpsobovat nedostatek vitamínu B1, B6 a B12.

  Vitamin B1 (thiamin HCl): podporuje energetický metabolismus a pomáhá při detoxikaci jater.

  Vitamin B5 (pantothenát vápenatý): je důležitý pro tvorbu koenzymu A, který podporuje metabolismus v játrech a detoxikaci jater.

  Vitamin B2 (riboflavin): je důležitý pro detoxikaci jater.

  Vitamin B3 (nikotinamid): je důležitý pro tvorbu nikotinamidadenindinukleotidu (NAD), který pomáhá při detoxikaci jater.

  Vitamin B6 (pyridoxal-5-fosfát): podporuje tvorbu glutationu, což je antioxidant, který pomáhá chránit játra před poškozením.

  Folát (L-5-metyltetrahydrofolát): podporuje tvorbu glutationu, což pomáhá chránit játra před poškozením.

  Vitamin B12 (methylkobalamin): je důležitý pro tvorbu červených krvinek a podporuje zdravou funkci nervového systému, což může pomoci snížit riziko poškození jater způsobeného neurologickými problémy.

  Vitamin K (MK-7, vitamin K2): je důležitý pro tvorbu proteinů, které podporují koagulaci krve, a také podporuje tvorbu osteokalcinu, který je důležitý pro zdraví kostí. Při jaterních onemocněních může být jeho produkce narušena.

  MK

  Reklama

  Komentáře

  Matěj (Čt, 16. 3. 2023 - 11:03)
  Jak dlouho mohu brát Formuli pro zdraví jater?
  Návštěvník (Út, 18. 4. 2023 - 20:04)
  Není marné u takové otázky, použít kouzelné slůvko: prosím.
  doktorka (Út, 18. 4. 2023 - 19:04)
  Formule na podporu jater od G&G Vitamins obsahuje přírodní složky, vitaminy a minerály, které podporují zdraví jater. Pokud je užívána v souladu s pokyny výrobce, může být užívána dlouhou dobu bez rizika nežádoucích účinků. Nicméně, v případě jakýchkoli vážnějších zdravotních problémů nebo užívání dalších léků, byste se měl poradit se svým lékařem,
  Reklama