Reklama

Co se skrývá pod pojmem Křemičitá výživa s pylem ?

Křemičitá výživa je základním doplňkem stravy, který podporuje účinek kosmetických přípravků. Je určena především pro zpevnění podkožního vaziva, posílení vlasů a nehtů. V oblasti pokožky přispívá k udržení pružnosti u zralé pleti a pokožky celého těla, chrání pleť i pokožku před ztrátou vody a zpevňuje i vlasovou pokožku.

Křemík, který v těle působí prostřednictvím kyseliny křemičité, hraje důležitou úlohu již v období těhotenství, kdy se podílí na vytváření tkání a orgánů nově vznikajícího človíčka.

Nejdůležitější vlastností křemíku, obsaženého v uváděném přípravku, je jeho rozpustnost a využitelnost lidským organismem. Zdrojem křemíku jsou lastury ústřic, přeslička a kopřiva, plody anýzu. Vlivem homeopatického zpracování, obsahem vápníku a květního pylu se účinek rozšiřuje i na oblast protialergického působení. Doplňující oblastí účinku je i osteoporóza u žen po klimaktériu.

Možnosti praktického využití:
I. Posílení podkožního vaziva a pojivové tkáně

 • zvýšení napětí - vede mimo jiné k odstranění předčasných vrásek
 • zvýšení obsahu vody - vede ke zředění ukládaných látek a snížení jejich akutní toxicity
 • podpora zdravého utváření struktury - působí proti celulitidě a proti změnám tkání při lymfatickém otoku
 • celkové zpevnění pokožky - vede ke snížení vypadávání vlasů způsobenému narušenou strukturou pokožky
  II. Zlepšení pružnosti a růstu vlasů, nehtů a pokožky
 • snižuje lámavost nehtů, vlasů
 • zlepšuje stav suché pokožky, snižuje šupinatost, tvorbu lupů III. Posílení imunity pod vlivem křemíku se zvyšuje počet obranných buněk (lymfocyty, fagocyty).
  IV. Desensibilizace alergiků (i na pyl !)
  kúra se provádí vždy v zimním období (listopad až únor) a je vhodné ji opakovat každý rok.

Reklama

Křemičitá výživa s pylem obsahuje křemík v homeopatizované formě D4, čímž se zvyšuje biologická aktivita a využitelnost.

Upozornění - tento přípravek není zaměnitelný s přípravky, které obsahují křemík minerálního původu. Minerální křemík působí podobně jako jalovec a při předávkování či zánětech ledvin (i skrytých!) může způsobit "přehřátí" ledvinných klubíček, tzv. glomerulů a poškodit tak ledviny! Také rozpustnost minerálního křemíku je výrazně nižší.

Autor: Alois Komorous, klinický farmaceut

Organický křemík se dá zakoupit na www.001shop.cz

Reklama

Komentáře

Jana (Út, 8. 5. 2007 - 00:05)
Pomohl někomu tento produkt na padání vlasů?Padají mi vlasy zhruba půl roku,jsem unavená apatická ,dělají se mi velké lupy ,svědí mi hlava. Nechalajsem sidělat krevní rozbor.byla jsem i na vyšetření štítné žkázy,nicmi nenašli
milda (Čt, 17. 5. 2007 - 12:05)
ja bych zkusila pit bylinkove caje, bud, preslicku, koprivu, briza, pak pych vyzkousela vceli pyl, denne 2 male lzicky, nechat na jazyku a poradne proslinit, a take je dobra syrovatka, i kefir je velmi dobry

je totiz nutne procistit poradne streva a take bych vzala bazovy prasek, mate prilis moc kyselin v tele
Jana (Po, 28. 4. 2008 - 09:04)
Padání vlasů může mít různé příčiny - většinou to bývají hormony po vysazení HAK, oslabené ledviny či játra. V mém případě to byly právě játra - únava, lupy, málo energie, maštění a padání vlasů, špatná pleť apod. žádné zázračné tablety ani šampony mi vůbec nepomohly. Přestaly padat až po 2 měsíční očistné jaterní kůře (ostropestřec, lecithin apod.) a doplnění přírodních (ne chemických) vitamínů....Takže problém hledejte uvnitř.
majka (Pá, 20. 3. 2009 - 20:03)
Zkuste si v lékárně nebo ve zdravé výživě koupit sirup Ra-vit. Je to moc zdravé a pomáhá to. Užívá se jako sirup do vody.
Reklama