Reklama

Ocet a jedlá soda zabíjí patogeny stejně dobře, čistí lépe a stojí méně než toxické komerční čističe.

Jedlá soda a ocet jsou jediné produkty, které kdy budete potřebovat vyčistit téměř od všeho od vaší koupelny, kuchyně, podlahy a okna až po matované matrace. Níže je 5 důvodů, proč už nikdy nebudete chtít utrácet peníze na komerční čisticí prostředky.


 

Jedlá soda a ocet jsou:
1. Netoxické
Komerční čisticí prostředky jsou zatíženy rakovinotvornými, hormony narušujícími, DNA mutujícími chemikáliemi, z nichž mnozí výrobci skrývají pod slovem „vůně“ na etiketě přísad.
Jedlá soda je jednoduchá chemická sloučenina sodíku a bikarbonátu. Je to tak čistá a neškodná látka, že někteří lidé dokonce pijí malé množství, aby uklidnili žaludky.
Destilovaný bílý ocet, vyrobený z fermentovaného zrna, je samozřejmě také přirozený a netoxický.

2. Vyčistí lépe
Jedlá soda a ocet mohou být pro člověka neškodné, ale pokud se skombinují, vytvoří čistící nástroj.
Tato chemická reakce dokáže ve vaší kuchyni a koupelně dělat zázraky, odstranit mastnotu, špínu, plísně a dokonce i ucpaný odpad.
Plus abrazivní, zrnitost jedlé sody vám poskytne extra čistící sílu.

3. Zabíjí také patogenní zárodky.
Jedna studie zjistila, že ocet byl při zabíjení bakterií stejně účinný jako 6 nejlepších komerčních dezinfekčních prostředků - https://www.aciscience.org/docs/Alternative_Hard_Surface_Cleaners.pdf
Další studie ukázala, že ocet byl účinný při ničení virů chřipky - https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0008987
A v poslední době studie ukázala, že ocet byl účinným zabijákem tuberkulózy. Vzhledem k tomu, že tuberkulózu je těžké zabít, vědci tvrdí, že to znamená, že ocet by měl zabít i většinu ostatních bakterií -https://mbio.asm.org/content/5/2/e00013-14.full

4. Levnější
44 uncí koupelnového čističe Lysol s toxickou vůní „jarního vánku“ stojí na Amazonu 17 $.
32-uncová láhev čisticího prostředku Lysol do kuchyně stojí dalších 8 $.
Místo toho si můžete koupit pytel jedlé sody - 13,5 libry za 10 $ a galon destilovaného bílého octa za 10 $, kterým budete čistit celý dům téměř navždy.

Reklama

5. Více šetrné k životnímu prostředí
Chemické látky ve většině komerčních čisticích prostředků jsou běžnými znečišťujícími látkami, které přispívají ke smogu, snižují kvalitu pitné vody a jsou toxické pro zvířata.
Těkavé organické sloučeniny, jako je dusík, fosfor a amoniak, nejsou odstraňovány v čistírnách odpadních vod a přispívají k rozkvětu sinic, vodě ochuzené o kyslík a velkým úhynům vodního života.

Zde je skvělá sada pokynů, jak používat různá kombinace jedlé sody, octa a citronu pro různé úkoly.

 

 

Reklama

Komentáře

Věrka (St, 18. 3. 2020 - 12:03)
NENÍ NAD TAKOVÉ RADY V PRAVÝ ČAS, ale i "napotom". Kéž by to vědělo víc lidí. Oba článečky jsou výborné. Děkujeme.
! (St, 18. 3. 2020 - 18:03)
Bohužel se jedná většinou o hoaxy.
Lena (Po, 13. 4. 2020 - 07:04)
Skvělé. Funguje to.
Roxana (Po, 13. 4. 2020 - 09:04)
Naprosto souhlasim !!!!!
Ztt (Po, 13. 4. 2020 - 14:04)
Kecy
Reklama