Reklama

Přírodní prostředky, které vám mohou zachránit život: Jablka

Jedním z dobře prokázaných účinků konzumace jablek je snížení rizika rakoviny tlustého střeva. Čím více jablek budete jíst, tím méně pravděpodobněji se u vás rozvine toto potenciálně smrtelné onemocnění. 5 studií potvrzuje tento vztah, zároveň se v databázi Greenmedinfo nalézá více než 50 dalších zdravotních účinků konzumace jablek a produktů z jablek (např. jablečný ocet).

Užitek z konzumace jablek a jablečných produktů byl zaznamenám při následujících zdravotních potížích:

Stárnutí organismu

Alergie

Alopecie (padání vlasů)

Reklama

Průjem

Inzulinová rezistence

Rakovina jater

Onemocnění způsobené radiací

Stafylokoková infekce

Zdroj: Greenmedinfo.com

Reklama

Komentáře

Karla (St, 9. 1. 2013 - 07:01)
Můj tatínek konzumoval jablka v kilech denně, přesto měl těžkou cukrovku II. typu a zemřel na rakovinu tlustého střeva...takže opět nepodložené tvrzení o účincích jablek.
. (St, 9. 1. 2013 - 09:01)
A to jste si všimli, jak jsou jablka v obchodech nepřirozeně lesklý? To dřív nebývalo, taky dlouho vydrží, byly doby, kdy po pár dnech byly jablka celý scvrklý a teď vydrží třeba měsíc, nepřirozeně se lesknou, jako kdyby byly nastříkaný nějakým chemickým sajrajtem. FUJ. Ono se řekne ovoce, ale je to ještě škodlivější, než cokoli jinýho.
Jindra (St, 9. 1. 2013 - 10:01)
Japka v obchoďácích bývají navoskovaná a vyleštěná, na každý kus ještě samolepka, je z toho pak průmyslový produkt, než zdravá přírodní záležitost. Naštěstí máme plný sklep vlastních.
Třinečák (St, 9. 1. 2013 - 14:01)
Karlo, tvého taťky je mi líto. Můj taky jedl hodně jabka, hlavně večer. Taky měl diabetes 2.typu ale jabka mu hodně zlepšovaly trávení - peristaltiku. Ono je potřeba mít stravu vyváženou, a nejíst maso 3x denně... i když dnes nikdo neví, co kde z čeho dostane nebo chytne. Vím, že můj táta to jedl, protože svého času měl velké problémy se střevama, nakonec se z toho dostal. Ale infarkt mu jabka nezachránily, žel.
jiří-jablka (Čt, 10. 1. 2013 - 13:01)
Japka v obchoďácích...vy jste taky dobrý jaPko.
Reklama