Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
Bolest břicha, svědění v ústech, zažívací potíže či výskyt vyrážky po jídle mohou být pro mnoho lidí nepříjemným zážitkem. Někteří však tyto příznaky pociťují pravidelně a nevědí, co je způsobuje. Jednou z možností, kterou je třeba zvážit, je přítomnost tzv. zkřížené alergie.
Močová inkontinence je stav, kdy dochází k samovolnému neovladatelnému úniku moči z důvodu poruchy funkce močového měchýře a/nebo svěrače močového měchýře. Incidence v populaci narůstá s věkem, nicméně může postihovat i mladší pacienty. Častěji močovou inkontinencí trpí ženy. I když inkontinence moči v různé míře ovlivňuje kvalitu života pacientů a zasahuje jim do každodenních aktivit, mnoho lidí se ostýchá tento problém řešit se svým ošetřujícím lékařem nebo specialistou.
V České republice žijí ženy o 6 let déle než muži, v průměru se dožívají 79 let.1) Během této doby stihnou projít dvěma až třemi zásadními hormonálními změnami, které ovlivňují fungování celého těla a mohou způsobit i zdravotní komplikace.
Zubní kaz je poškození tvrdých tkání zubu, které vzniká jako důsledek demineralizace, tedy rozkladu zubní skloviny a dentinu. Vzniká v důsledku působení bakterií na zbytky potravy, které zůstávají na povrchu zubu po jídle.
Lupénka je chronické onemocnění, které v České republice postihuje více než 150 000 lidí. Přestože lék na toto onemocnění zatím není k dispozici, lidé žijící s lupénkou se snaží zvládat její příznaky a znovu získat kontrolu nad svým každodenním životem. Nedávno byla na trh uvedena nová aplikace s názvem SKINSOLUTE® Digital, která nabízí digitální řešení, jež může pomáhat zlepšit kvalitu života pacientů žijících s lupénkou.
Lékař smí pacientovi poskytnout zdravotní služby v případě, že s nimi pacient souhlasí, jedná se o tzv. svobodný a informovaný souhlas. V případě, že pacient s léčbou nesouhlasí, má ze zákona právo ji odmítnout. Výjimku tvoří případy, kdy lze zdravotní služby poskytnout bez souhlasu. Za nezletilého pacienta rozhoduje zákonný zástupce a za pacienta s omezenou svéprávností soudem určená osoba (opatrovník).
Projevů celiakie je mnoho a bývají velmi různorodé, proto bývá celiakie označována jako „nemoc chameleon“. Odhalit ji včas je však pro naše zdraví podstatné. Neléčená celiakie podněcuje a rozvíjí zánětlivé procesy ve střevech a může mít velmi vážné následky.
Rostoucí nedostatek lékařů a zdravotních sester v celé Evropě bude pokračovat, v důsledku čehož se zvýší tlak na poskytování péče. V současné době se v Evropě 1,2 miliardy případů nezávažných onemocnění řeší svépomocí. Jinak by bylo nutné najít dalších 120 000 lékařů. Samoléčba zůstává v našich zdravotnických systémech skrytou a nedostatečně propagovanou silou, která může mít mnoho zdravotně-ekonomických přínosů, pokud bude zavedena plošně. 
V článku se dočtete o 4 očních problémech, které mohou nesprávně nošené kontaktní čočky způsobit a které mohou vést až ke ztrátě zraku. Dále se dozvíte 5 pravidel, jak s kontaktními čočkami bezpěčně zacházet.

Stránky