Mnoho žen trápí únava či přibírání na váze, ale nespojují si to s možným onemocněním štítné žlázy, protože se domnívají, že jde o následek jejich životního stylu. MUDr. Libuše Schreibová z oddělení endokrinologie EUC Kliniky České Budějovice upozorňuje: „Nemoci štítné žlázy je třeba začít léčit co nejdříve, aby se předešlo komplikacím, například problémům s otěhotněním.“
Britský recenzovaný medicínský časopis The Lancet zveřejnil 18. listopadu článek „Covid19: Stigmatizace neočkovaných není přijatelná.“ Poukazuje na rostoucí počet důkazů, že i vakcinovaní hrají významnou roli při šíření infekce a ohrazuje se proti tvrzení mnohých úředníků v USA a Německu, že by „šlo o epidemii nenaočkovaných“. Diskriminaci neočkovaných a nucení k povinnému očkování zakázala již v lednu 2021 Rada Evropy(CoE). I v ČR se ozývají hlasy proti plošnému a povinnému očkování. Důvodem je i to, že studie bezpečnosti a účinnosti neustále pokračují a budou vyhodnoceny nejdříve za dva roky.
Stresové situace mohou útočit na různé orgány a systémy. Nepříjemné je, když stres míří na srdeční a cévní systém. U těchto, často disponovaných, osob dochází zejména vlivem sympatického autonomního nervového systému při emocích k zužování cév nejen periferních, ale i věnčitých v srdci.
Zvýšená teplota je signálem, že tělo bojuje s nežádoucím virem nebo bakterií.  Náš organismus chytře zvyšuje naši teplotu jako obranou reakci. Bakteriím a virům se totiž nejlépe daří při naší běžné teplotě a ta vyšší znamená jejich záhubu. Při vyšší teplotě lépe pracuje imunitní systém. Proto nechme tělo pracovat a nesrážejme horečku, pokud nepřesáhne 38,5 stupňů Celsia. Důležitý je však dostatečný příjem tekutin a řádný odpočinek v posteli.
Dle fyzioterapeutů může časté zatahování břicha přetěžovat svaly dna pánevního, způsobit ztuhlost v dolní části zad a kyčlí i zhoršit dýchání.
SMIS – Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků zjistilo větší virovou nálož u symptomatických očkovaných než u neočkovaných. Dle studie publikované v The New England Journal of Medicine (NEJM) imunita proti delta variantě SARS-CoV-2 zeslábla ve všech věkových skupinách několik měsíců po podání druhé dávky vakcíny Pfizer–BioNTech.
Podpora ženských potřeb nebyla nikdy jednodušší, Solgar® MenoPrime obsahuje rovnou dva klinicky zkoumané rostlinné extrakty, u nichž bylo prokázáno, že podporují tělo a mysl během menopauzy.
Negativní fenomén posledních desetiletí představuje tzv. antibiotická rezistence, neboli stále větší odolnost bakterií na účinky antibiotik. Pokud by probíhal ve stejném tempu, bude mít v roce 2050 na svědomí až 10 milionů úmrtí ročně. Na vině je nesprávné nebo nadměrné užívání antibiotik. Proto u nás startuje projekt „Prevence antibiotické rezistence“, jehož cílem je šířit této problematice osvětu.

Stránky