Častý příznak u menopauzálních žen: silné a dlouhotrvající krvácení

Menopauza je období ustávání menstruačního krvácení, což znamená, že je to přirozený a trvalý konec menstruačního cyklu a plodnosti v životě ženy. Nová výzkumná studie zveřejněná v BJOG: Mezinárodním žurnále gynekologie a porodnictví zjistila, že těžké nebo prodloužené krvácení je častým příznakem u žen, které jsou ve své menopauzální fázi, a vyskytuje se téměř u 91 procent žen.

Studie provedená prof. Siobanem Harlowem a jeho týmem na Michiganské univerzitě zkoumala údaje shromážděné od 1300 žen, které stárly mezi 42 až 52. rokem. Z těchto žen hlásilo 91 procent z nich, že zažily alespoň 10 nebo více dní krvácení. Informovaly také, že krvácení bylo třikrát silnější než krvácení, které probíhalo poslední tři roky. Z těchto žen 88% hlásilo šest nebo více dní špinění a 78% se setkalo s třemi nebo více dny velmi těžkého krvácení. Profesor Harlow vysvětluje, že fáze menopauzy nastává, když funkce vaječníků klesá a regulace hormonů v těle není tak správně řízena jako ve 20. a 30. letech věku.

Ženy musí vědět, kdy je krvácení normální a kdy potřebují lékařskou pomoc

Přestože je tento menopauzální příznak silného a prodlouženého krvácení častý, není to vždy velmi nepříjemný nebo zneklidňující problém. Profesor Sioban Harlow vysvětluje, že když víte, co očekávat, pomáhá vám to přizpůsobovat se těmto změnám a lépe změny pochopit. Důležité je také vědět, co je normální silné krvácení a co je velmi silné krvácení. Pokud je krvácení příliš silné, potřebuje lékařskou pomoc.

Harlow doufá, že v budoucnu mohou lékaři dát lepší metriku k vyhodnocení vzorků krvácení. Také říká, že v budoucnu by ženy měly lépe porozumět tomu, jaký typ krvácení potřebuje lékařskou konzultaci. Dokud budoucí výzkumné studie nenaleznou způsoby a metriky, aby rozhodly, jaký typ krvácení potřebuje nejvíce lékařskou péči, Harlowovo pravidlo by mohlo  ženám pomoci porozumět, jestli je jejich krvácejí během menopauzy normální:

1. Více než tři epizody krvácení do tří měsíců jsou problematické.
2. Objevení krevních sraženin vyžaduje lékařskou péči.
3. Trvalé krvácení po více než dva a půl týdne vyžaduje lékařskou péči.

Pro menopauzální ženy je důležité, aby kontrolovaly své zdraví a zaznamenávaly si své cykly do kalendáře. Zkontrolujte, zda je krvácení bolestivé nebo zda trvá delší dobu.

Je důležité jíst zdravě, dostatečně odpočívat a udržovat vaše emoce pod kontrolou, protože fáze menopauzy může být z důvodu hormonálních výkyvů poměrně namáhavá. Vždy dělejte věci, které vám pomohou cítit se cítit, zvláště když jste v menopauzálních letech života. Snažte se vyhnout těm situacím v životě, které způsobují mimořádné napětí a udržujte si silné duševní, fyzické a emocionální postavení. Nyní, když víte o příznaku prodlouženého a těžkého krvácení  v období menopauzy, budete více informováni o své menopauzální fázi.
Zdroj: curejoy.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele re
  re (anonym)

  VÍTE PROČ MÁME VŠICHNI KAŠEL? PROTOŽE NAD NÁMI LÍTAJÍ STÍHAČKAJI KTERÉ ROZPRAŠUJÍ NA NÁS CHEMTRALIS. OBSAHUJE LÁTKY ABY LIDI BYLY NEMOCNÝ JAKO, RAKOVINA, ZÁNĚTY ATD. CHEMTRALIS OBSAHUJE HLINÍK, BÁRIUM, VÁLIUM. VÁLIUM JE V PODSTATĚ ANTIDEPRESÍVA. JE TO OHAVNOST JAK JSME JIŽ ZOTROČENI. VŠIMNĚTE SI ŽE KAŠLEME JEN TAK NAJEDNOU JAKO KDYBYCHOM SE ZAKUCKALY ALE PRAVDA JE JINÁ. LIDI SPOJME SE, PROBUDME SE. POKUD TAK NEUČINÍME, NAŠÍM DĚTEM , VNOUČATÚM PŘIPRAVUJEME PEKLO NA ZEMI. BABIŠ JE SPOLČENÝ EU, NA VLÁDÁCH TOLIK NEZÁLEŽÍ. ALE POJDME DO ULIC ŽE MÁME PRÁVO NA ZDRAVÍ VZDUCH,ŽE MY JSME TI KTEŘÍ URČÍ JAK BUDOU PRACOVAT POLITICI A JAK BUDOU MUSET BÝT ZODPOVĚDNÝ. PŘIŠEL ČAS.... TOTO VŠECHNO JE ŘÍZENO. PROČ JE TOLIK AUT? ONI UŽ DVACET LET DO PŘEDU VĚDÍ A PŘIPRAVUJÍ KOLIK NÁS ZEMŘE. VŠECHNO MAJÍ POD KONTROLOU. PUSTTE SI SVOBODNÝ VYSÍLAČ ASPON NĚCO,, SE DOZVÍTE. TELEVIZE LŽE JSOU TO PODPRAHOÝ ZPRÁVY. LIDSTVU ZNIČILI BOŽSKOU FREKVENCI A JE TAM LUCIFERSKÁ. UDĚJME TO PRO DALŠÍ GENERACE A NAŠI KRÁSNOU PLANETU. JE DOST VODY A JÍDLA PRO KAŽDÉHO.MOC VÁS PROSÍM SPOJME SE A VYŽENME TU BANDU PSYCHOPATÚ. OMLOUVÁM SE VÁM ZA PRAVOPISNÉ CHYBY. DĚKUJI. A JEŠTĚ DODATEK, VÍTE PROČ ZAKAZUJOU KOUŘENÍ? PROTOŽE CHRÁNÍ PŘED CHEMTRALEM. BOHUŽEL LIKVIDUJOU PŮDU KTERÁ NÁS ŽIVÝ.

  Lis 01, 2017
 • Obrázek uživatele RE
  RE (anonym)

  A PROSÍM NEMAŽTE....

  Lis 01, 2017
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  na období přechodu, menopauzy je dobré užívát nějaké potravinove doplnky

  Črv 28, 2020
 • Obrázek uživatele Sarka
  Sarka (anonym)

  Dobrý den paní doktorko mám takový problém mám silný i slabý krvácení chci se zeptat může to být do přechodu je mi 48 let zítra sem objednaná na gynekologii děkuji vám za odpověď

  Lis 08, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama