Reklama

Lepší péče o pacienty díky moderním technologiím

Monitorování zdraví přes chytrý telefon, sledování interakce účinků léků přes program v počítači nebo online registrace z pohodlí domova. Moderní technologie významně zasahují do oblasti zdravotnictví, a i zdravotní pojišťovny s nimi drží krok.

Kombinace léků hlídá speciální program
Například přímo pro praktické lékaře připravila pojišťovna ve spolupráci s firmou CompuGroup Medical program, který vyhodnocuje bezpečnost užívání léků, tedy přesněji řečeno, přispívá k eliminaci jejich nežádoucích interakcí. „Desítky tisíc klientů u nás pojištěných užívá osm a více druhů různých léků. Účinek léků se buď násobí, anebo naopak potlačuje, mohou se zvyšovat i nežádoucí vedlejší účinky. Ve výsledku pak mohou být takové kombinace léků pro člověka opravdu nebezpečné,“ vysvětluje Hana Kadečková, tisková mluvčí ZP MV ČR (211). Program na možné kontraindikace léků upozorňuje a aktualizuje se s každým nově podávaným lékem. Pro praktické lékaře je tak velkým přínosem.

Online registrace novorozence
Úlevu přináší pojišťovna i čerstvým maminkám. Ty už totiž nemusí po porodu spěchat na pobočku, aby své miminko přihlásily ke zdravotnímu pojištění v osmidenní lhůtě. ZP MV ČR si uvědomuje, že novopečené maminky mají po porodu zcela jiné starosti než běhat po úřadech. Nabízí jim proto možnost registrace právě narozeného miminka online z domova - stačí sednout na moment k počítači a vyplnit na webových stránkách jednoduchý formulář v sekci Registrace novorozence.

Zdravotní údaje v mobilu
Mobilní aplikace jsou cestou, jak klientům zjednodušit komunikaci a přístup k informacím. ZP MV ČR jim nabízí aplikaci ZP211 - mobilní verzi projektu Karta života. „Mobilní aplikace ZP211 je jednou z možností, kterými se snažíme jít svým klientům vstříc a reflektovat požadavky dnešní doby. Zároveň je to i dobrý způsob, jak klienty zapojit a iniciovat je, aby se více zajímali o své zdraví, nevyhýbali se preventivním prohlídkám, měli přehled o našich programech apod.,“ uvádí Hana Kadečková.
Aplikace informuje klienty ZP MV ČR o vykázané zdravotní péči a ceně, kterou za vyšetření, léky, operace atd. zdravotní pojišťovna lékařům zaplatila. Informuje ale také o nejbližším lékaři v okolí i s navigací do ordinace, což je výborná pomůcka například v době dovolených, když klient náhle potřebuje lékařskou pomoc. Aplikace informuje o aktualitách či nabídce příspěvků z fondu prevence, je i pomocníkem živnostníkům (OSVČ), kteří v ní najdou přehled vyúčtování, plateb atd. Je určena především klientům ZP MV ČR, ale v omezeném rozsahu ji mohou využívat i ostatní uživatelé.

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama