Reklama

Třetí čakra

Všechny čakry od pasu dolů obsahují energii, která vás činí spokojené ve vašem vnějším světě: první čakra ovládá váš vztah ke skupině nebo společenství, druhá určuje, v jakém jste vztahu s ostatními v rámci skupiny, a třetí čakra řídí váš vztah k vám samotným. Jsou to vaše centra přežití.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Třetí čakra

Orgány: břicho, žaludek, střeva, játra, žlučník, ledviny, slinivka břišní, nadledvinkové žlázy, slezina, střední část páteře a zad.
Mentální a emoční témata: důvěra, strach a zastrašování, sebeúcta, sebedůvěra, starost o druhé, odpovědnost za svá rozhodnutí, citlivost ke kritice, osobní čest.

Rozvíjení vztahu se sebou zahrnuje vytváření osobních hranic, které jsou nedílnou součástí při budování sebeúcty. Osobní hranice vám dovolují dosáhnout vašich životních cílů, aniž byste museli manipulovat ostatními.

Využití energie třetí čakry vám také umožňuje žít se souhlasem vás samotných spíše, než se souhlasem ostatních, a přivádí vás do styku s vaší intuicí potřebnou pro přežití.

Reklama

U dospělých přináší nedostatek osobní síly bezpočet nejistot a vnitřních krizí, od neschopnosti věřit druhým k neschopnosti věřit sobě či ke ztrátě schopnosti reagovat na své vlastní emoční potřeby. Vzorce strachu a zlosti, které ukazují, že člověk trpí velkým nedostatkem osobní síly, jsou tyto:
Strach ze zastrašování, jenž vám zabraňuje navázat vztahy nebo se dostat do situací, které jsou založeny na rovnosti.
Strach z převzetí odpovědnosti za sebe, své potřeby, své závazky, svou finanční situaci a za své názory, postoje a vlastní chování.
Nelibost nad tím, když musíte převzít odpovědnost za druhého, který je buď emočně neschopný nebo sám odmítá převzít za sebe odpovědnost. Pocit nelibosti roste, když člověk také cítí, že je neschopný apelovat na svého nezodpovědného a nespolehlivého partnera, a zůstává tak v neudržitelné situaci skrze negativní volbu tento stav neřešit.
Strach, který pramení z přesvědčení, že nejste schopni ve svém vlastním životě činit rozhodnutí. Zlost, která se objevuje, když je vaše vlastní síla volby znesvěcena, násilně omezena nebo rušena druhými. Zlost, která se objevuje, když má člověk pocit, že je opomíjen nebo přehlížen. To se často stává lidem, kteří si rozvíjejí vzorec trvalého dávání druhým, zatímco si odepírají své vlastní potřeby, protože mají strach, že nebudou milováni. Strach z kritiky nebo potřeba kritizovat ostatní z pocitu, že máte navrch. Zlost a frustrace, které pramení z neschopnosti osvobodit se z toho, že jste ovládáni očekáváním druhých.
Vzorec vylévání si zlosti na "bezbranných a nevinných obětech", což se děje při nedostatečné osobní odvaze, která je nutná k odhalení zdroje svého hněvu či zlosti. Strach z neúspěchu.
Je velice důležité poznamenat, že kvalita našeho zdraví není ovlivňována pouze našimi strachy a pocity zlosti, ale také tím, jak jsou naše životy a naše chování těmito negativními vzorci ovlivňováno. Uvolňování zlosti nevhodnými a nepřiměřenými způsoby, takovými, jako skrze dítě, zneužívání svého životního partnera, užívání drog či nadměrné pití alkoholu, podporuje smrtelný cyklus viny, sebenenávisti a ztráty sebeúcty. Člověk nemůže udržet své zdraví, je-li vyčerpáván svou sebenenávistí. V lidském životě nemůže být vytvořeno nic kladného, je-li člověk vnitřně zahanben svým chováním.

Nejběžnější tělesné poruchy, které jsou tvořeny skrze energii těchto jednotlivých negativních vzorců, jsou artritida, vředy a všechny další podobné žaludeční potíže, problémy se střevy, s tlustým střevem a jejich rakovina, zánět a rakovina slinivky břišní, cukrovka, problémy s ledvinami (mohou být ovlivněny i druhou čakrou), potíže s játry včetně žloutenky, problémy se žlučníkem, poruchy nadledvinkových žláz, chronické nebo akutní poruchy trávení, anorexie a bulimie, pocity na zvracení, chřipka.

Reklama

Komentáře

jarmila (So, 4. 1. 2003 - 18:01)
Mám stejnou otázku jak Jana,jsou konkrétní rady jak z toho? Popsané problémy jsou i mým problémem.Nemám ale možnost cestovat do velkých měst,kde bych mohla navštěvovat semináře,kursy,lékaře.Co a jak mohu sama zvládnout? Děkuji předem za odpověď?
Jana (St, 13. 11. 2002 - 03:11)
Dobry den,
vlastne ani nechci prispet zadnym komentarem, spise mam jenu otazku. Jak proti tomu vse bojovat, jak by si clovek me vybudovat sebevedomi, sebeuctu apod.,
Souvisi toto vse s detstvim a vychovou?
Mocx dekuji a zdravi Jana
Zdenka (Po, 4. 7. 2005 - 23:07)
Tu som sa dostala po upornom hladani, preco som musela tak ochoriet. Som v akutnom stadiu ulceroznej kolitidy a som zufala. Hladala som pricinu aj duchovnu, az som sa dostala sem. Uz som si aj myslela, ze som vsetko pochopila, ale opat sa to zhorsilo a tak hladam dalej. Je to hrozne ked citate clanok kde zistite, ze Vas niekto pozna lepsie ako vy sam.Ale som vdacna, za tieto slova, ktore prispeli k pochopeniu. Z mojej choroby som uz obvynovala kazdeho v mojom zivote az som pochopila, ze kazdy krocik uz od utleho detstva k tomu smeroval. Ale preco prave ja ? Chcem to pochopit,mohla som tomu predist ? Mohla som si zvolit inu cestu, alebo som si ju vybrala sama ? Dokedy este ? Tisic otazok skrytych v hladani pravdy o svojom Ja. Clanok a komentare ma povzbudili, viem, ze v tom niesom sama. Dakujem.
Lenka (Čt, 28. 4. 2005 - 09:04)
Děkuji za informace ke třetí čakře. Opět se mi potvrdilo, jak všechno souvisí se vším.Momentálně jsem ve fázi léčby zánětu tlustého střeva a shaním různé informace, přičemž jsem narazila i na léčbu vizualizací. Jedná se o ochranu představou. Spočívá v tom, že si představíte v oblasti kolem pupku (solar plexus) bílé světlo jako opasek a přímo před solarem žluté světlo jako sponu k opasku. Představujte se to tak dlouho, než se Vám začne ulevovat.
Důležité je hodně a vědomě tuto oblast prodýchávát. Přeju Vám všem hodně zdraví tělesného i duševního!!!
denisa (Po, 24. 10. 2005 - 19:10)
Ahojte.Trpím kolitíditou od osemnástich.V osemnástich sa mi objavila a mesiac som sa liečila a prešlo to. Pred dvoma rokmi sa mi objavila znova,ale žial ma trápi až doteraz.Riadi mi celý život.Prestala som chodiť na dlhšie trate,mám strach pred každým dlhsím výletom.Neviem čo je to sa ísť zabaviť. Je to príšerné. Neviem ako sa mám stravovať.Rada by som získala informácie a rady ako ďalej.Ďakujem
Robert (So, 21. 1. 2006 - 19:01)
Také jsem se ve článku našel. Tělo nekompromisně ukatuje co nefunguje, jak je pravdivé.... Nevěřím na léčebné metody upravování čaker - je to alibismus. To co nefunguje je život sám. Ten se musí změnít, je to vztah k sobě samému k partnerovi k lidem... Nejde to změnit nejakým cvičením je potřeba měni zásadní věci. Tělo pakk ukáže jestli ti co děláme je skutečně ten správný směr...
PVratislava (Po, 17. 1. 2005 - 07:01)
Je až k nevíře jak poslední odstaves vašeho článku popisuje mé problémy. Již jsem vyzkoušela snad všechno možné a výsledek se nedosta´vil. Připadám si čím dál tím hůř. Jak mám vyřešit můj problém, který tak krásně popisujete ve vašem příspěvku. Dík za radu
Lenka (Čt, 28. 4. 2005 - 09:04)
Vážená paní Marie! Již několik let se zajímám o čakrovou léčbu a podobné léčby přírodní a duchovní metodou. Posilování čaker je výborná metoda a je víc možností, jak je posilovat. Proto bych Vás ráda odkázala na knihy: Kniha o čakrách a Síla čaker, ze kterých neustále čerpám. Bohužel nevím z hlavy autory. Také můžete čakry a energetické dráhy posilovat akupresurou a to Vás odkážu na knuhu: AKUPRESURA od Maitri Hillebrecht. Přeju Vám plno síly a zdraví. Vytrvejte a udržujte pozitivní mysl.
Držím Vám palce. Lenka
Marie (Út, 1. 3. 2005 - 16:03)
Taky mi ten článek sedí jako vyšitý. Jak prosím posílit tyto čakry? Občas přikládám Léčivé kameny.Děkuji za radu.
Kamila (Út, 13. 6. 2006 - 23:06)
Ahojky...Nedá mi nenapsat pár řádků.Mám crohn.chorobu zjištěnou v 18 letech.Jsem po 3 operacích,půl roku jsem měla vývod - ileostomii,mám za sebou resekci tenk.střeva,1/3 tlustého střeva,odebranou část vaječníků,navíc jsem píštělový typ...Před dvěma lety jsem byla tak trochu "nevěřící tomáš" ve všem ,co se čaker,jejich síly a energie týče. Pak jsem ale navštívila člověka, který mi pomohl s očištěním a posílením čaker.Každopádně to byl neuvěřitelný zážitek s úžasným výsledkem.Do 14 dnů po této "seanci" jsem otěhotněla. Teď je mi 27 let,před rokem jsem porodila (císař.řezem)krásného zdravého syna. Nemoc je ZATÍM v útlumu,samozřejmě nevím,zda nebo jak dlouho to vydrží.Každopádně moc děkuji človíčkovi,který mi pomohl dát se dokupy a vám všem,co řešíte podobné stavy jako já v roce 2002 můžu jen říct,zkuste čakrovou metodu,myslím,že budete příjemně překvapeni....
michal (Po, 31. 7. 2006 - 18:07)
asi je to jen trosilinku blizko a přeptejte se kdyžtak na účinky čaje VILCACORA. Michal
Marcela (So, 11. 10. 2008 - 00:10)
Já mám radu, jíst prášky tak jak určil lékař a navíc chodím na infuze, která 100%zabírají. A nevrátilo se mi to už 1rok
Katka (Pá, 6. 3. 2015 - 18:03)
Jestli chcete posilovat čakry tak si kupte čakrovou sadu od aura-somy nabo si vybrat jednu lahvičku patřící k dané čakře.Úžasný a přináší to zážitky.Já se naučila hospodařit penězma (Flakón východu a západu slunce).
Lenka (St, 15. 7. 2020 - 00:07)
Už dlouhou dobu mám problémy se střevy a jsem opravdu bezradná. Jak tady pročítám ten článek a diskuzi, ráda bych vyzkoušela i nějakou alternativní medicínu. Nevím ale kde hledat.
Markéta (Čt, 16. 7. 2020 - 23:07)
Pokud nemáte žádné zkušenosti s léčitelem, bude lepší, pokud zamíříte do specializovaného centra. Samoléčba by mohla být i nebezpečná.
Lenka (So, 18. 7. 2020 - 00:07)
Máte prosím nějaký tip na to centrum? Děkuji.
Markéta (Po, 20. 7. 2020 - 00:07)
Vyzkoušejte kristalovapostel .cz, zde se léčí pomocí speciálních krystalů, které zvýší a vyváží vibrace čaker.
Reklama