Reklama

Ochrana pleti před pigmentacemi

Pigmentační skvrny na obličeji zbytečně přidávají roky navíc. A jsou též známkou toho, že v organismu není úplně vše v pořádku.

Pigmentové skvrny se dělají zejména při oslabené funkci jater. K tomuto oslabení může dojít např. po prodělané mononukleóze, hepatitidě či při užívání léků a hormonů, včetně hormonální antikoncepce. Toto oslabení jater může být ještě neprůkazné na klasických jaterních testech, avšak již může způsobovat problémy jako výskyt vyrážek či pigmentací. Funkce jater též klesají s věkem - proto se výskytu pigmentačních skvrn v pozdějším věku říká jaterní skvrny.

Posilnění jater je proto nejlepší cestou k prevenci a snížení výskytu pigmentových skvrn. Slouží k tomu např. bylinky ostropestřec mariánský, pampeliška, šťáva z celých listů aloe vera či bylinné směsi  Regalen a Detoxin.

Pro ochranu před slunčeními paprsky používejte denní krémy s ochranným UV filtrem a nepřehánějte to s opalováním. Pokud chcete získat opálenou barvu, můžete použít přírodní samoopalovací přípravek.

Na vytvořené skvrny lze aplikovat přírodní Manuka Doctor rozjasňující olej.

Reklama

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Reklama