Reklama

Pozor na bujaré večírky

S Vánocemi je také spojena zvýšená spotřeba alkoholu. Teplá medovina, svařené víno nebo grog pro zahřátí patří ke správné atmosféře Vánoc téměř jako smažený kapr a bramborový salát.

Pro naše zdraví a štíhlou linii by bylo nejlepší vynechat alkohol úplně. Jestliže se ho však nehodláme zcela vzdát, měli bychom vždy chránit játra, která konzumací alkoholu trpí nejvíce.

Pomoci může silymarin. „Silymarin je extrakt z ostropestřce mariánského, který podporuje zdraví jater a přispívá k jejich správné funkci. Protože napomáhá ochraně buněk a tkání také před toxiny a oxidačním stresem, doporučuje se i pro detoxikaci jater a pročištění těla. Je tedy dobré užívat ho nejen v období vánočních svátků, ale i na jaře, kdy si tělo žádá očistu nejvíc,“ říká Klára Minczinger ze společnosti Generica.

Nicméně měli bychom mít na paměti, že lékaři považují konzumaci alkoholu za rizikovou i v malém množství. A pokud se nám přeci jen přihodí nějaký alkoholový exces, nezapomeňme druhý den doplnit vitamíny a minerály, které se vlivem etanolu nevstřebávají správně.   

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama