Reklama

Prášek z mořských červených řas je bohatým zdrojem křemíku

Oxid křemičitý získaný z mořského prášku z červených řas (Lithothamnium coralloides) je zdrojem přirozeného stopového prvku křemíku. Křemík se nachází v nerafinovaných zrnech a v některých zdrojích mořských živočichů, včetně mušlí. Křemík byl pozitivně spojen se zdravím kostí a je nazýván minerálem krásy.

Oxid křemičitý je přirozeně získaný z prášku červených řas. Tato dobře absorbovaná forma křemíku je také bohatým zdrojem stopových minerálů.

Křemík je důležitý pro silné a zdravé pojivové tkáně, kůži, vlasy, nehty, zuby, klouby a kosti, kvůli své roli při výrobě kolagenu. Oxid křemičitý je jednou z nejdůležitějších složek kolagenu, což je chemická látka, která je odpovědná za vzhled a pocit naší pokožky, vlasů a nehtů. Kolagen, a proto i křemík pomáhá regenerovat kůži, vlasy a nehty tím, že opraví pojivové tkáně, což může mít za následek růst vlasů a výrazné zpoždění v šednutí. Křemík se někdy nazývá “minerál krásy“, protože zlepšuje pružnost pokožky, růst nehtů a vlasů a prášek z červených řas bývá součástí přípravků pro zdravou pleť,  nehty a vlasy.

Křemík poskytuje strukturální stabilitu a pevnost pro všechny tělesné tkáně.
 
Příjem křemíku má pozitivní vliv na zdraví kostí. Křemík je jedním ze 13 stopových minerálů, které zlepšují sílu a hustotu kostí.

Nedostatek oxidu křemičitého může způsobit deformity v periferních kostech a lebce; zredukovat chrupavku (kterou potřebujete pro zdravé klouby); přerušit tvorbu kolagenu a narušit minerální rovnováhu ve stehenní kosti a obratlech. Jinými slovy, můžeme si představit, že křemík je strukturální lepidlo, které drží naše tělo společně.

Reklama

Pokud jde o kosti, křemík má několik použití.  Snižuje rozpad kostí (inhibuje osteoklastům - buňky resorbující kosti) a stimuluje tvorbu nové kosti (stimulujte osteoblasty -buňky, které vytvářejí kostní buňky). To je vzácná kombinace, kterou většina živin nenabízí.
 

Reklama

Komentáře

! (St, 27. 6. 2018 - 17:06)
To víš že jó, ty dealerko.
Petr (Čt, 28. 6. 2018 - 14:06)
Moringa Caribbean je...Při distribuci podivných přípravků je nutno tomu dodat punc vědeckosti použitím kombinací cizích slov, např. "medicínské fytochemikálie", "antioxidační efekt", "modulační efekt" apod.
Reklama