Reklama

Rychlé relaxace

Často jsme v situaci, kdy nemáme čas na realizaci delšího relaxačního cvičení. Jsme před schůzí, před vystoupením, během konference, kdy máme několik minut čas.V takovém případě můžeme udělat částečnou relaxaci jen některých svalových skupin nebo rychle napnout celé tělo.

Popisujeme tři příklady:

- zavřete oči, soustřeďte se na ramena a šíji, napněte svalstvo této oblasti na 10 vteřin a povolte svaly. Uvědomte si pocit uvolnění.

- zavřete oči, pevně je sevřete a současně stáhněte svaly čela a tváře (grimasa). Po 10 vteřinách. je opět uvolněte. Promasírujte si obličej.

- při stojí se snažte najednou stáhnou všechny svaly na těle. Po deseti vteřinách opět uvolněte.

Zdroj: Dr. Felix Irniš: Nauč se zvládat stres, nakladatelství Alternativa

Reklama
Reklama

Komentáře

JASNOVIDEC-MAR… (Pá, 9. 1. 2009 - 12:01)
Dárek zdarma
Pokud je zájem,mohu vám zdarma emailem poslat relaxační program

Intuice /Kreativita: Tento relaxační 12min program hladině Théka vám posili intuici,je
vhodný pro akcionáře-podnikatele.Poslouchejte intuici jeden krát denně,3 týdny,ve sluchátkách.Doporučuji také knihu:Praktická intuice / Laura Dayová / práh.


Beta vlny (13 - 30 Hz)
Tyto vlny převládají v normálním bdělém stavu vědomí. Při vyšších frekvencích nastávají stresové stavy nebo stavy napětí. Zde probíhá logicko-analytické myšlení, často se projevují neklidem, stresem, zlostí nebo strachem. Pozornost je vedena vně a směřuje k problémům spojeným s okolím.

Alfa vlny (8 - 13 Hz)
Převládají v uvolněných a současně bdělých stavech. Klid a mír bez pocitu ospalosti nebo únavy jsou charakteristické pocity pod vlivem alfa frekvencí. Zde vznikají představy, kreativní řešení problémů a idejí. Mozek pracuje harmonicky a bez vysokých ztrát vzniklých třením.

Theta vlny (4 - 8 Hz)
Tyto mozkové vlny charakterizují stav hlubokého uvolnění, meditace, určité fáze spánku. Při theta frekvencích lze nacházet v bdělém stavu vědomí neobvyklá řešení problémů, mohou nastat hluboké náhledy, rozvoj intuice a vize.

Delta vlny (0 - 4 Hz)
Delta frekvence se vyskytuje hlavně v hlubokém spánku nebo stavu hlubokého uvolnění. Tyto mozkové frekvence doprovázejí procesy obsahující tělesnou regeneraci.
Rigrová Vladimíra (Út, 10. 2. 2009 - 13:02)
Dobrý den mám zájem o relaxační program.
Praktikuji Jógu již řadu let a o alfa vlnách jsem již slyšela,ale je to již dlouho.
Děkuji Vám můj meil:
Rigrova.V"seznam.cz
Reklama