Reklama

Látky pro zdravé opalování

Sluneční světlo je velmi důležité pro náš organismus. Je potřebné pro tvorbu vitamínu D, který má význam pro zdravé kosti, zuby a nervový systém. Slunce též zlepšuje naši náladu a působí proti depresím. U mnohých kožních potíží dochází vlivem působení slunečních paprsků k výraznému zlepšení. Ultrafialové záření má však své stinné stránky. Při nadměrném vystavování slunci dochází k spáleninám, slunečním alergiím, urychlenému stárnutí kůže, ke vzniku pigmentových skvrn, v horších případech i rakoviny kůže. Negativní vliv slunečního záření lze zmírnit používáním vhodných opalovacích prostředků a látek s antioxidačními vlastnostmi:

Beta karoten a další karotenoidy
Může připravit pokožku na účinky slunečního záření. Je vhodné začít s užíváním beta karotenu 28 dní před plánovanou dovolenou a sluněním. Vhodné je užívat 1 - 2 kapsle denně. Během opalování je vhodné užívat 2 kapsle denně a pokračovat s udržovací dávkou 1-2 kapsle do konce letní sezóny. Docílí se tím pěkného a déle trvajícího opálení.

Zinek
Podporuje hojení kůže a je důležitý pro správní účinek beta karotenu. Užívejte 30 mikrogramů zinku denně. Zinek je hodně zastoupen v dýňových semínkách a v plodech moře.

E vitamín
Jako účinný antioxidant pomáhá chránit organismus před působením volných kyslíkových radikálů, které vznikají vlivem působení ultrafialových paprsků. Má též protialergenní účinek. Lze užívat preventivně 100 - 400 U.I. (m.j.) denně. Jeho nejlepšími přírodními zdroji jsou kukuřice, vejce, máslo, sýry, hrách, fazole, obilné klíčky, avokádo, meloun, kukuřičný olej, olej z obilných klíčků a sojový olej.

Zelený čaj
Vědci objevily, že pití zeleného čaje působí díky obsahu polyfenolů antioxidačně a má ochranný účinek při opalování.

Reklama

Směs Super Antioxidans Plus obsahující nejsilnější antiocxidant L-glutathion plus další antioxidanty - ALA, vitamín C, A a E, extrakt z hroznocých semínek, kurkumy, zeleného čaje a borůvek, selen, zinek a koenzym Q10.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

co (Ne, 16. 6. 2013 - 19:06)
používáte na opalování a po opalování.Chtěla bych něco po opalování,nemastného,dobře roztíratelného.Asi lepší z lékárny,než z drogerie.Díky za názory.
Eva Jarošová (Út, 9. 7. 2019 - 10:07)
Nejlepší kombinace a bez jediného spálení bambucké máslo, samozřejmě čerstvé a karotenový olej dělá zázraky, podívejte se na lulalu tělové bambucké máslo s karotenovým olejem.
Andrea (Ne, 25. 6. 2023 - 19:06)
jedná se o moje zdraví, takže jsem zvolila kosmetiku na bio bázi a koupila jsem si bio olej milujubio.cz/alphanova-opalovaci-olej-uva-boost-spf-30-125-ml-bio , abych měla pokožku hebkou a hydratovanou
Návštěvník (Ne, 25. 6. 2023 - 23:06)
Jaký máš problém se zdravím?
Reklama