Reklama

Transibiřské magistrály budou mít zaveden systém telemedicíny

Společnost KT vytvoří digitální systémy zdravotní péče v transsibiřských vlacích a umožní využívání řešení digitální zdravotní péče díky propojení nemocnic přidružených ke státním Ruským železnicím.

Pilotní plán je součástí projektu rozšíření zdravotnického systému založeného na informačních a komunikačních technologiích, který je veden Korejským institutem pro rozvoj zdravotnictví, agenturou Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb. Společnost KT, přední poskytovatel telefonních a internetových služeb v Jižní Koreji, se také podílel na projektu v roce 2017, kdy vytvořil platformu pro digitální zdravotnictví a řešení pro 12 nemocnic v Kazachstánu.

Společnost KT a Ruské železnice podepsaly v prosinci 2017 dohodu o společném vytvoření mobilního diagnostického řešení pro primární péči v nemocnicích na ruských železničních stanicích a také v transsibiřských vlacích. Ruské dráhy, jedna z největších světových železničních dopravních společností, spravuje 173 po celém Rusku 173 nemocnic.

Podle této dohody bude společnost KT spolupracovat s nemocnicí Soul National University Bundang, aby do června zavedla systém telemedicíny v šesti nemocnicích, jeden v Moskvě a pět v různých regionech. Společnost KT dodá digitální zdravotní řešení a nemocnice SNU poskytne diagnostické poradenství korejskému a ruskému zdravotnickému personálu a pomůže při výcviku personálu.

Platforma a řešení digitální zdravotní péče společnosti KT získalo ocenění za Nejlepší mobilní inovaci ve zdravotnictví na kongresu Mobile World Congress 2018, který se konal v únoru v Barceloně ve Španělsku.

Reklama

Transsibiřská železnice, provozovaná Ruskými železnicemi, spojuje Moskvu s Vladivostokem. Jednosměrná cesta trvá sedm dní. V současné době mají transsibiřské vlaky pouze základní diagnostická zařízení, jako jsou teploměry a měřiče krevního tlaku. Proto je obtížné kontrolovat stav cestujících, kteří by měli být pozorně sledováni, jako jsou těhotné ženy a pacienti se srdečními chorobami, nebo zjistit, že některý z cestujících má problém s vnitřním orgánem, který vyžaduje naléhavou léčbu.

Společnost KT plánuje ve vlacích instalovat svá digitální zařízení pro zdravotnická řešení. Budou umožňovat rychlou diagnostiku s malým množstvím krve a moči u takových kardiovaskulárních onemocnění, jako je srdeční záchvat a infarkt myokardu, stejně jako onemocnění dýchacích cest, cukrovka a rakovina prostaty. Řešení také poskytuje ultrasonografii pro diagnostiku ledvin, jater a žlučníku, fetální sonografii a základní vyšetření krevních a muskuloskeletálních systémů.

Zdroj: PROTEX

Reklama

Komentáře

Reklama