Reklama

Vilkakora a její zdravotní účinky

Vyskytuje se v tropických lesích Peru, Kolumbie, Ekvádoru, Guayany, Venezuely, Trinidadu a ve Střední Americe. Cenné léčivé vlastnosti má však pouze z oblasti peruánské Amazonie. Je to velká popínavá rostlina, někdy označována za liánu. Známá je i pod názvy Uňa de gato, Cat's claw, Kočičí dráp.

Ve fytoterapii se používá hlavně vnitřní část kůry.

Původními obyvateli Peru byla pro své vlastnosti uctívána [název Vilcacora znamená v jazyku kečua „svátá rostlina"] a o jejích účincích se vypráví mnoho legend. Její použití v tradiční medicíně je velice široké a dodnes je jednou z hlavních složek všech léčebných kůr fytoterapie.

Tato rostlina byla v posledních letech podrobena rozsáhlým výzkumům vědci na celém světě a preparáty z ní jsou zaregistrovány na trhu v mnoha zemích. Mimo jiné v USA, Německu, Rakousku, Velké Británii a Španělsku. Uncaria tomentosa obsahuje různé biologicky aktivní substance, z nichž nejdůležitější jsou alkaloidy indolové a oxindolové, polyfenoly, steroly, aminoglykosidy, terpeny a jejich deriváty a mnoho dalších sloučenin. Tyto složky mají účinky protirakovinové, antioxydační, protivirové, protizánětlivé, chrání sliznice zažívacího ústrojí, podporuje léčbu žaludečních vředů, působí aktivaci buněk imunitního systému, brzdí proliferaci leukemických buněk, chrání cévní systém, mají vliv na peristaltiku střevní a žlučových cest. Výzkumy bylo rovněž prokázáno, že brzdí růst a iniciují apoptosu novotvarových buněk: rakoviny plic, vaječníků, kůže, mozku, tlustého střeva, žaludku, melanomu a leukémie.

Pomáhá při:

Reklama
  • zánětlivých onemocněních trávicího traktu, Crohnově chorobě, zánětech tlustého střeva, narušení bakteriální flóry tlustého střeva po léčbě antibiotiky
  • chorobách spojených s poškozením funkce imunitního systému
  • prevenci virových onemocnění [chřipky] a při chronických infekcích horních cest dýchacích
  • léčbě virových onemocnění [herpes viry, retroviry]
  • alergiích
  • revmatickém onemocnění kloubů
  • normalizaci krevního tlaku v případě jeho zvýšení
  • zabraňuje vzniku krevních trombů a tím předchází srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici
  • léčbě lupénky

Vilkakoru můžete zakoupit na: https://www.001shop.cz/potravinove-doplnky-vilcacora/

Reklama

Komentáře

Reklama