Zvyšte svou odolnost proklepáváním brzlíku v rytmu valčíku

Brzlík je jednou z endokrinních žláz a je zapojen do lymfatického systému a imunitního systému. Jako hlavní žláza imunitního systému leží hned pod horní částí prsní kosti uprostřed hrudníku a je odpovědný za programování všech buněk jejich vlastním kódem.

Tento kód je zaznamenán a udržován v paměťové bance imunitního systému, takže tělo umí rozpoznat své vlastní buňky od cizích buněk. Brzlík navíc připravuje T-lymfocyty k jejich práci, jíž je rozpoznávání přítele od nepřítele a ničení cizích či abnormálních buněk.

Po mnoho let se o brzlíku myslelo, že v dospělosti má pouze malou, ne-li žádnou funkci. Tento předpoklad vzešel většinou na základě výsledků pitev, kdy brzlík byl nalezen jako velmi malý či atrofovaný. Dnes se ví, že brzlík významně reaguje na vážné onemocnění či stres a může se scvrknout na polovinu své velikostí během 24 hodin. Brzlík hraje v imunitním systému základní roli, zvláště v boji proti rakovině. Extrakt brzlíku byl používán již v roce 1920 pro léčbu rakoviny. Všichni máme v těle rakovinné buňky, avšak imunitní systém je udržuje pod kontrolou a umí je zničit.

Proklepávání této oblasti povzbudí uzdravující funkci vašeho imunitního systému, neboť stimuluje funkci brzlíku. Poklepávejte na prsní kost v místě, kde se připojuje ke druhému obratli právě pod bulkovitými výběžky. Proklepávání provádějte asi tak 20 minut, klepejte v rytmu valčíku nebo stabilním poklepem.


Zdroj: Ann Holdway - Kineziologie, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele šťoura
    šťoura (anonym)

    K poslednímu odstavci bych se chtěl zeptat. Kde se hrudní (pro vás "prsní") kost připojuje k obratli? :-)

    Zář 15, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama