Zuby

Statistiky uvádějí, že více než 90% obyvatel západních zemí trpí zubními kazy a vypadáváním zubů, což představuje bezpochyby jednu z největších zdravotních civilizačních škod, podmíněnou nesprávným způsobem výživy.

Za hlavní důvod je označována spotřeba cukru, který bakteriemi a kyselinami vznikajícími v povlacích zubů způsobuje zničení minerální zubní substance. Při nadměrném užívání cukru, sladkostí a jiných denaturizovaných uhlohydrátů mohou nastat také stavy nedostatku vitamínů a poruch - zprostředkující - látkové výměny.

Účinná prevence a úspěšný boj se zubními kazy a vypadáváním zubů jsou zaručeny jen v tom případě, když je konzumace cukru drasticky omezena a když jsou vytvořeny dostatečné hygienické návyky.

Pro vývoj a upevnění skloviny je nezbytný vitamín A, příp. provitamín A. Ten se vyskytuje mimo jiné v karotce, salátu, rajských jablíčkách nebo meruňkách.Krvácení dásní může být způsobeno nedostatkem vitamínu C. Ten se mimo jiné nachází v petrželi, řeřiše, bramborách, citrusových plodech, jablcích nebo špenátu.

Vápník ve spojení s vitamíny D a C, fosforem, magnéziem a mědí jsou účinné látky, které mají pro zuby mimořádný význam. Tyto minerální látky a vitamíny se vyskytují ve vyvážené, přírodní smíšené stravě. Přirozený prostředek, který vzájemně spojuje všechny tyto substance, je pyl z květů. Pravidelné masírování dásní, nejlépe prostředníkem, prospívá prokrvování tkáně a tím zpevňuje zuby.Zuby jsou symbolem energie a životní síly. Z duchovně-duševního hlediska prozrazují špatné zuby nedostatek odolnosti a jsou znamením klesající vitality.Také smutek, žal a starosti mohou přivodit onemocnění zubů, protože v důsledku emocionální zátěže se mohou otevřít už existující vlasové trhliny, čímž je drážděna měkká tkáň a zubní dřeň s nervovými zakončeními.

Skřípání zubů ve spánku, které je projevem určitého odreagování potlačených agresivních reakcí, tento problém ještě zvětšuje. Nejlepší pomocí naopak je, když spíme pokud možno bez polštářů, protože se čelist při ležení na rovině může uvolnit.

Dásně jsou základnou zubů a dávají jim oporu, a tak se dáseň stává symbolem pro vnitřní stálost, kterou člověk niterně disponuje.

Když dáseň ustupuje, znamená to vnitřní stahování se v důsledku nejistoty a nebo přetížení, které se zdají přesahovat individuální odolnost.

O člověku, který je zcela přetížen, se říká: "Jde až na dáseň."

Řeč těla to znázorňuje v ustupování dásně.

Krvácející dáseň signalizuje, že člověk je přetížen a pociťuje tento fakt jako omezování života.

Když byla otřesena prazákladní důvěra člověka, přichází o zuby.

Při problémech se zuby by si člověk měl položit následující otázky:

 • Které neprožité, potlačené agrese mne zatěžují?
 • Co nedokážu vzít za správný konec?
 • Jak řeším obtížnou situaci, kterou už nedokážu zvládat?
 • Co blokuje mou vůli, mou vitalitu a životní sílu?
 • Která situace mne nutí k tomu, abych musel mít stále "zafaté zuby"?
 • Co mi uloupilo mou pevnost a životní sílu, že ted' musím jít až na doraz (na dáseň)?


  Pozitivní autosugesce:

  Přivolávám do svého života mocné, milostiplné působení Boží!
  Vkládám sebe a všechny své záležitosti, starosti a usilování s dětskou důvěrou a s láskou do rukou Otce. Co pro mne je tím nejlepším, ke mně nyní přijde. Nic než dobro tedy nemůže vstoupit do mého života, protože On se o to postará.
  Těším se na Boží hojnost a děkuji za obohacení mého života.

  Harmonizující barvy:

  Zanícené a hnisající dásně je možné ozařovat modrým světlem nebo na ně přikládat modré obklady.
  Červené světlo podporuje prokrvení a stimuluje.

  Harmonizující drahokamy:

  Zuby: bílý korál, kalcit, gagát a jantar. Dáseň: pyrolusit.
  Důležité: Postižený by se měl bezpodmínečně dvakrát ročně podrobit kontrole u zubního lékaře - i když se neprojevují žádné potíže!

  Ošetřované zuby jsou zdravé zuby:

  Péče o zuby a ústa s kartáčkem a pastou nestačí ještě na to, aby se odstranil zubní povlak - hlavní příčina paradentózy a kazů - a stimulovalo prokrvení dásní.

  Existují ještě další prostředky, které slouží čištění nesnadno přístupných míst a umožňují účelnou masáž dásní.

  Zubní kartáček pro mezizubní prostory:

  Velký význam má kartáček pro mezizubní prostory. Je to speciální kartáček se zvláštním držátkem a jediným svazkem štětin. S jeho pomocí je možné vyčistit krátkými krouživými pohyby i těžko přístupná místa.

  Mimořádně dobře se s tímto kartáčkem dají odstranit také povlaky z vnitřní strany předních zubů. Tam totiž i povlaky ulpívají zvláště pevně, způsobují zubní kámen a vyvolávají tím zánětlivé změny na citlivém kraji dásni.  Stimulátor dásní:

  Gumový nebo umělohmotný stimulátor dásní upevněný I na vhodné rukojeti se zasouvá do prostorů mezi zuby v těsném kontaktu s dásněmi.

  Kruhovými pohyby se provede základní očištění mezizubních prostorů a současně intenzívní masáž dásně. Tímto způsobem se posiluje krycí vrstva dásně, tak že je odolnější vůči zdrojům zánětů. Zvýšené prokrvení posiluje dásně.


  Dentální niť:

  Čistí těžko přístupné mezizubní prostory nad a pod body, kde se zuby dotýkají. Zde nit proklouzává a čistí místa, na nichž zvláště pevně utkvívají povlaky. Dentální niť by se měla používat nejlépe každý večer.

  Čištění zubů by mělo trvat alespoň tři minuty. Tento dosti dlouhý čas je nezbytný, aby se zajistilo skutečně důkladné čištění. K dodatečnému propláchnutí je velmi vhodná zubní sprcha. Čištění zubů ráno a večer je bezpodmínečnou nutností!

  Krvácivost dásní

  Vezmeme 2 lžíce citronové šťávy, špetku mořské soli a jednu lžičku silicea.
  Touto směsí masírujeme jemně, ale vydatně každý den dásně, nejlépe prostředníkem. Nakonec se touto šťávou vypláchnou i zuby.

  Jde také o velmi účinný prostředek proti dásňové atrofii.

  Zánět dásní

  Vezmeme 1 sklenici vlažného šalvějového čaje a přidáme špetku hřebíčku v prášku, špetku muškátového oříšku v prášku, špetku mořské soli a 2 kapky japonského léčivého oleje.

  Tímto roztokem si denně vydatně vyplachujeme ústa.

  Pach z úst

  Vezmeme šťávu z jednoho grapefruitu a z jednoho pomeranče a přidáme špetku hřebíčku v prášku, špetku zázvorového prášku a 3 kapky japonského léčivého rostlinného oleje.

  Šťávu nalijeme do tmavé skleničky a během dne polkneme vždy jeden doušek.
  Šťávu připravujeme každý den čerstvou.
  Navíc: Intenzívnímu zápachu z úst (např. od česneku) je možné se účinně bránit chlorofylovým dražé.

  Tato přírodní látka váže nepříjemné pachy už v ústech a je možné tím zahnat zápach nejen z úst, ale i tělesný pach na 6-8 hodin, když se spolknou bez rozžvýkání, 1 až 2 dražé, která jsou absolutně přírodní a dobře stravitelná.  zdroj: Waltraud-Maria Hulke - Základní kniha léčivých energií

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (61)

  • Obrázek uživatele josef
   josef (anonym)

   Vážená Jano, s tímto problémem se prosím obraťte na kteréhokoliv zubního lékaře, který tyto situace běžně řeší v ordinaci.

   Feb 06, 2006
  • Obrázek uživatele Jana
   Jana (anonym)

   Dobry den, rada bych konzultovala zajimavost, o ktere jsem se docetla na jinych www strankach. Kazivosti (rozsahle) pry prispiva vyskyt candidozy (kvasinkove onemocneni) v dutine ustni. Myslim, ze toto je muj problem. Muzete mi nekdo poradit na jakeho lekare se obratit, ci jak se da proti candidoze v ustech bojovat. Mozna je to i otazka imunity. Za vsechny nazory a zkusenosti predem dekuji.

   Bře 30, 2002
  • Obrázek uživatele čakes
   čakes (anonym)

   kde je v článku kalcit

   Lis 08, 2006
  • Obrázek uživatele Milada
   Milada (anonym)

   Proti kazivosti zubů výrazně pomáhá pití zeleného čaje a hlavně omezit sladké.To je pro kvasinky živná půda.

   Lis 08, 2006
  • Obrázek uživatele Lenka
   Lenka (anonym)

   Dobrý den,byla bych ráda,kdyby mi mohl někdo poradit s mým problémem,mám pěti měsíční dítě a už má dva zuby,ale strašně ji zapáchá z úst.Poraďte prosím.

   Pro 14, 2006
  • Obrázek uživatele Charlo
   Charlo (anonym)

   To je opravdu divné, jestli nemá nějaké žaludeční potíže. Dojdi s ní k lékařce, asi by to chtělo vyšetřit, aby se něco nezanedbalo.

   Pro 14, 2006
  • Obrázek uživatele andrea
   andrea (anonym)

   Vždy ráno mě smrdí z pusy? Ale když posnídám tak už ne. Čím to je?

   Kvě 29, 2007
  • Obrázek uživatele Marta
   Marta (anonym)

   Po jídle mě nesmrdí z puse, ale když po jídle tak 2 hodiny nic nejím tak mě začne smrdět z puse. A to je vždy! Nevíte čím to je, že mě smrdí z puse až tak po 2 hodinách po jídle?

   Kvě 29, 2007
  • Obrázek uživatele kristýna
   kristýna (anonym)

   dobrý den, mám problém už od ledna mám zasádrovaný 2 zuby a už se to drolí zubař mě vyhodil jelikoš mám malé dítě a jednou jsem nepřišla včas :( pak mi šíleně krvácejí dásně někdy ráno mám i zaschlou krev na ustech ...nevím co s tím opravdu nemůžu se ani pořádně dotknout dásní nebolí ale stačí málo a teče krev :( a zápach z ust mě trápí hodně čistím si zuby snad 5 krát deně a nepomáhá to :(co s tím :( zubaře nemám je tu všude plno a nikdo mě nevezme :(

   Črv 19, 2007
  • Obrázek uživatele Jana
   Jana (anonym)

   Obrať se na svou zdravotní pojišťovnu.Pokud si řádně platíš pojištění musí tě někde ošetřit.S tímhle ti tady žádný laik neporadí.Nebo řekni zubaři,že si ošetření zaplatíš,a budeš vidět,že to zabere.Pokud se týče dásní,bude to nejspíš paradontoza.Speciální zubní pasta se dá koupit v lékárně.Ahoj a hodně štěstí přihledání zubaře.

   Črv 19, 2007
  • Obrázek uživatele Sambal
   Sambal (anonym)

   Nemusí to být nutně to nejhorší -> paradontóza, já jsem měl taky problém s krvácejícími dásněmi a pomohl mi skvěle corsodyl, nebo listerine na vyplachování. Seženeš v každé lékárně.

   Črv 19, 2007
  • Obrázek uživatele Pavlína
   Pavlína (anonym)

   No a co mám říkat já která má v 15 zuby od mala hnědéa škaredé a nikdo mi je nechce vybělit.

   Pro 04, 2007
  • Obrázek uživatele 1125
   1125 (anonym)

   Dobrý den.Zubní lékařka mi podle rentgenu zjistila poslední stupen paradentozy.Čeká mě řezání horního a dolního patra,která bude provedena ambulantně v její ordinaci při umrtvení pater.Prosím o radu kdo má s touto diagnózou zkušenosti.Děkuji.

   Bře 04, 2008
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   http://cz.iq-test.eu/?d=9024 Mezinárodní IQ test...Podpořte ČR

   Bře 04, 2008
  • Obrázek uživatele jitu
   jitu (anonym)

   dotaz: mám vytrhlou osmičku,jak Vás to dlouho bolelo??? děkuji

   Kvě 06, 2008
  • Obrázek uživatele Jana Klimesova
   Jana Klimesova (anonym)

   Dobry den, muzete mi prosim poradit.Potrebovala bych nove zuby a cetla jsem o implantatech , je jeste nejaka jina metoda vsazeni novych zubu , nez tyto implantaty? Dekuji.

   Srp 25, 2009
  • Obrázek uživatele Karel
   Karel (anonym)

   Obávám se,že mimo "do skleničky",asi ne.Mě to bude zajímat časem,teď mám ještě celkem ucházející stav.Mezi zubaři,kteří implantáty dělají,jsou velké rozdíly.Jak v kvalitě,tak ceně.Máma by potřebovala celé dolní patro,tak jsem si zjišťoval "kde a za kolik".Praha buda asi nejdražší,ale zase (asi)nejkratší termíny na objednání.Cenu mi řekli od několika set korun(za vyndavací),po skoro sto tisíc,za řešení s implantátů.Někde tvrdí to,někde ono.Kdo implantáty nedělá,tak je většinou(záměrně?)pomlouvá.Aby mohl dělat můstky a jiná svá řešení.Možná,že nám časem nabídne genové inženýrství i třetí zuby,které nám vyrostou,ale to asi ještě dlouho potrvá.

   Srp 26, 2009
  • Obrázek uživatele Barunka
   Barunka (anonym)

   Nemusí to být nutně to...Dobrý den jmenuji se Barunka a je mi 12 let prosím pomoc mám škaredé zuby a vybělit si je mohu až v 18-ti letech je mi tolik trapně a ve třidě se mi smějí neznáte nějaky zpusob jak mít bíle zuby ??? prosím kdyby vás něco napadlo tak to napište děkuji !!

   Feb 06, 2010
  • Obrázek uživatele g
   g (anonym)

   Dobrý den jmenuji se Barunka...v

   Feb 06, 2010
  • Obrázek uživatele Michal
   Michal (anonym)

   Ahoj, mám takový problém že už asi dva roky mě bolí zub na levé straně. Byl jsem u zubaře a ne u jednoho a ten mi řekl že tam kaz nevidí, že je to asi osmičkama. Poslední rok mi to docela solidně vystřeluje do levého spánku, mám za to že je to od těch zubů. Nevíte co by to mohlo být? Jo a když spím tak je to v pohodě, díky za radu.

   Lis 01, 2010
  • Obrázek uživatele Jara
   Jara (anonym)

   Prosím,máte někdo zkušenosti,co pomáhá na bolestivé dásně?

   Led 18, 2011
  • Obrázek uživatele petra
   petra (anonym)

   dobry den chtela jsem se zeptat mam nad zubem nejakye modre newim co to je tak jestli byste mi mohla poradit ?dekuji

   Led 20, 2011
  • Obrázek uživatele RADEK
   RADEK (anonym)

   Dobrý den.CHtěl bych se zeptat.Synovi je 6let.Před 2roky mu musela doktorka vytrhnout nahoře 4zuby,řekla,že v 7letech by mu měly narůst,je to možné,tak dlouho.

   Črv 14, 2011
  • Obrázek uživatele jindra
   jindra (anonym)

   Ahoj, mám takový problém...proč vám zubař neudělal rentgen? jestli ho to nenapadlo ,měl jste si o to zažádat sám

   Říj 23, 2011
  • Obrázek uživatele Michaela
   Michaela (anonym)

   Dobrý den ,mám takový dotaz,chtěla bych si nechat vytrhnou všechny moje zuby a mít protezu. Moje zuby jsou v katastrofálním stavu,můžu si za to sama já vím ,strašně se bojím zubaře,tak proto už asi 8 let jsem nikde nebyla-mám paradontozu a hlavně se mi udělali asi na 7 zubech krčky ,zuby mám strašně slabé až někdy se mi drolí, Před tím jsem chodila k panu zubaři ale nebyla jsem sním spokojená,a když jsem chtěla vyměnit zubaře tak mě nikde nechtěli vzít že už nové pacienty neberou.Tak bych chtěla poprosit jesi by se mi nějaký odborník neozval a neporadil mi kam zajít, a už se nedá vydržet ta bolest.Děkuji předem. Je mi 28 let.

   Led 19, 2012
  • Obrázek uživatele Michaela
   Michaela (anonym)

   muj email je Modisska@seznam.cz ohledně vytrhání zubů.

   Led 19, 2012
  • Obrázek uživatele Lukáš
   Lukáš (anonym)

   Dobry den, chtěl jsem se zeptat .. Je mi 16 let a cca před 3 - 4 roky jsem vylejzal z vany , uklouzl jsem a předními zuby jsem si dal o umyvadlo ... nebolelo to ale pak jsem viděl že přední pravou jedničku jsem si posunul k levé jedničce takže je křivý a plus k tomu malinkej kousíček jsem si vyrazil ... Nevíte někdo jak by se to dalo narovnat ? .. Je to sice kosmetický detail ale opravdu mě to štve.. Předem děkuji za všecky rady . Lukáš.

   Feb 21, 2012
  • Obrázek uživatele Dominik
   Dominik (anonym)

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu používat ústní vodu , když jsem byl před týdnem na extrakci spodní osmičky. Díky

   Kvě 10, 2012
  • Obrázek uživatele Richard
   Richard (anonym)

   Děkuji za hezký článek. Rád bych zájemcům o zdravé zuby také doporučil web Orbitklub a konkrétně sekci Prevence a dentální hygiena, která nabízí mnoho článků na toto téma.

   Lis 14, 2012
  • Obrázek uživatele Richard
   Richard (anonym)

   Děkuji za hezký článek. Rád bych zájemcům o zdravé zuby také doporučil web www.Orbitklub.cz a konkrétně sekci Prevence a dentální hygiena, která nabízí mnoho článků na toto téma.

   Lis 14, 2012
  • Obrázek uživatele Hanka
   Hanka (anonym)

   Dobrý den, několikrát za den mě začnou z ničeho nic vždy bolet zuby.A po každé je to jinej zub.Dásně mám uplně bílé a někdy to bolí až tak že bolest vstupuje až do hlavy a bolí mě z toho hlava.Byla už jsem u zubaře dal mi na to kysličník a ten pomohl ale po nějaké době to začalo bolet opět.

   Led 03, 2013
  • Obrázek uživatele Michaela
   Michaela (anonym)

   Dobry den potrebuju poradit. Mela jsem zanet dole v zubu. Delali mi resekci rezali mi hrot korene. Uz je to pul roku. Dneska me to dasno zacalo bolet jak jedna velka modrina. Mam strach prosim pokud mozno napiste mi na mejl Michaela10.9@seznam.cz mockrat dekuju za odpoved

   Čer 06, 2013
  • Obrázek uživatele Nicolas
   Nicolas (anonym)

   Dobrý večer, mám dotaz... Včera jsme se nepohodli s kamarádem, atd.. dostal jsem slušnou ránu do zubů a teď se mi hýbou a bolí... Jeden se skoro nehýbe ale když na něj zatlačím ( třeba při kousání ) tak bolí, a druhý se kýve a bolí když se ho dotknu... Slyšel jsem že buď se můžou zuby nějak zotavit sami a nebo že prý vypadnou... Jak to tedy je ? Nerad bych o zuby přišel Děkuji.

   Čer 16, 2013
  • Obrázek uživatele sonickaaa
   sonickaaa

   Dobrý den, jako samostatnou práci na lékařské fakultě jsem si dal za úkol vytvořit stránku, kde budou pěkně a přehledně veškeré informace o zubní hygieně a o kvalitní zubní péči. http://www.zubzazubem.cz/?page_id=22 Co vy na to ?

   Lis 09, 2013
  • Obrázek uživatele Ich
   Ich (anonym)

   Dobrý den, jako samostatnou...Pěkné stránky, akorát v této sekci: http://www.zubzazubem.cz/?page_id=22 v části "Metody čištění zubů" tam, kde popisuješ plochy zubů, by mohla být přece jen huba s lepšími zuby. Nicméně, jinak hezky zpracováno, vysvětleno a trochu mi to zvedlo sebevědomí, myslela jsem si, jak mám hrozné zuby ale po tom, co jsem viděla vidím, že spousta lidí je na tom úplně katastrofálně. Nejvíc mě dorazily ty zuby s tím plakem!

   Lis 09, 2013
  • Obrázek uživatele Novic
   Novic (anonym)

   Pěkné stránky, akorát v...Mám radost, že se vám stránka líbí. Naopak jsem chtěl umístit na stránku ještě horší obrázky jako odstrašující případ ;)

   Lis 09, 2013
  • Obrázek uživatele Ich
   Ich (anonym)

   Mám radost, že se vám...:-)

   Lis 09, 2013
  • Obrázek uživatele Lizzy
   Lizzy (anonym)

   Dobrý den, ráda bych se zeptala na kamaráda. Má zuby v katastrofickém stavu (hodně mu jich chybí kvůli paradontóze a zbylé už asi taky nebudou moc k použití) a u zubaře nebyl už možná 10 let. Je to skvělý člověk a já bych mu ráda zaplatila protézu (tzv. klapačky) a ošetření, protože ty zuby mu dost brání v sociálním kontaktu. Je toto někde možné bez účasti pojišťovny a je šance zjistit, kolik by takový zákrok přibližně stál? Děkuji za odpověď.

   Kvě 20, 2014
  • Obrázek uživatele anonim
   anonim (anonym)

   Zdravím všimnul jsem si že mi začal černat přední horní zub. Ten už jsem měl přeražený. Dá se něak černání zastavit? Například zvýšenou zubní hygienou nebo je třeba zub nahradit implantátem? Předem ďekuji za odpověď

   Srp 05, 2014
  • Obrázek uživatele Markéta
   Markéta (anonym)

   Zkuste popta ještě někde jinde raději :). Osobně myslím, že hygiena už průběh nezmění.Pokud se myslím správně z toho co popisujete jde už o odumřelou tkáň. Určitě navštivtě zubaře.

   Srp 05, 2014
  • Obrázek uživatele Aneticek
   Aneticek (anonym)

   Není možné já jsi zuby čistím pořád a pořád se kazí.Jím sladké ale málo.Poraďte čím by to mohlo být?

   Kvě 28, 2017
  • Obrázek uživatele Loboš
   Loboš (anonym)

   Je to způsobeno hlavně nedostatkem v?pníku,deně si ke stravě beru v tabletkách vápník i další vytamíny a minerály a problémy se zuby nemám a to ani se zubním kazem.

   Kvě 28, 2017
  • Obrázek uživatele rada
   rada (anonym)

   Není možné já jsi zuby...Blbou technikou čištění. Nějaké minerály a vápník jsou ti na prd. Ve škole jsi chyběl, že ano? A klidně piš pod jedním jménem...

   Kvě 28, 2017
  • Obrázek uživatele Loboš
   Loboš (anonym)

   Technika je důležitá stejně jako vápník,je potřeba si o tom něco zjistit.Správné čistění zubů není vše.

   Kvě 29, 2017
  • Obrázek uživatele Tom
   Tom (anonym)

   Přečkat dobu do objednání k lékaři se zaníceným zubem mi pomohlo vyplachování úst koloidním stříbrem (i pozitivní vliv na dásně) a na zanícený zub dávat olejíček z rozkouslé kapsličky oregánového oleje (hořké, trochu pálí).

   Říj 03, 2017
  • Obrázek uživatele Mira
   Mira (anonym)

   Ahoj, hrozně nerad používám mezizubní kartáčky, krvací mi dásně a je mi to nepříjemné. Prý se dá na toto čištění použít dentální sprcha? Má někdo zkušenost? Díky

   Říj 24, 2017
  • Obrázek uživatele Simona
   Simona (anonym)

   Ahoj, hrozně nerad...Když si je budeš čistit mezizubními kartáčky pravidelně, tak dasně přestanou krvácet. Ale jinak by mne ta sprcha též zajímala.

   Říj 24, 2017
  • Obrázek uživatele Makina
   Makina (anonym)

   Já nahradila mezizubní kartáčky už dávno, dentální sprcha je super... na dočištění zubů podle mě nej, používám s el.kartáčkem a nití

   Říj 24, 2017
  • Obrázek uživatele Mira
   Mira (anonym)

   A jaký používáš? Výběr je totiž hrozně velký, tak jestli můžeš případně doporučit? Díky

   Říj 25, 2017
  • Obrázek uživatele :).
   :). (anonym)

   A jaký používáš? Výběr...no tak se vyžvejkni, abychom věděli čemu se vyhnout. Že ústní sprchy jsou dávno out ví i malé dítě. Obyčejné pořádné propláchnutí ústní vodou je účinnější. Samozřejmě po vyčištění kartáčkem a zubní nití.

   Říj 25, 2017

  Stránky

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama