Zelný zábal pro lepší prokrvení

Zelový zábal se předepisuje u poruch prokrvení, tj. na špatně prokrvené na špatně prokrvené nohy, na špatně se hojící záněty, vředy, revmatické choroby (zejména onemocnění kloubů), ale i v případech bolestí bederní páteře při tzv. ústřelu, a také při špatném prokrvení oblasti malé pánve, zejména u žen.

Účinky zelí na lidský organismus jsou často podceňovány. Je pro nás důležité nejen jako zelenina, ale i při vnějším použití. V mnoha asijských zemích je zelí jako příloha na jídelníčku denně. Věnuje se mu velká pozornost i při léčení nemocí.

 

I když jsou použitelné v podstatě všechny druhy zelí, dává se přednost zelí bílému. Používají se listy, ze kterých se odstraní tuhá žebra. Zbytky listů se důkladně uválcují válečkem na nudle nebo skleněnou lahví, aniž se ale poruší jejich celková struktura. Je samozřejmé, že listy je před použitím nutno důkladně omýt. Mokré listy se potom ve dvou nebo více vrstvách přiloží na klouby, nohy, břicho, hruď nebo ramena a fixují se obvazem.

 

Nejlepší je aplikovat tyto zábaly večer a nechat je působit celou noc. To p1ati zejména při poruchách prokrvení nohou. Je samozřejmé, že se přitom musí zachovávat pravidla hygieny. Čerstvé rány se tímto způsobem neošetřují, protože tady hrozí nebezpečí infekce vzhledem k tomu, že použitý materiál není sterilní. I v tomto případě je možno zelné listy použít jenom jednou.

Zdroj. Přírodní léčivé síly, nakladatelství Blesk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele ivana
    ivana (anonym)

    dobrý den, chtěla jsem si již několikrát něco přečíst na vašich stránkách, ale nodvoluje mi to reklama na nějaký nesmysl, kterou nejde nikam přesunout ani vypnout

    Feb 26, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama