Zelený čaj chrání trávicí trakt před nádory

Zelený čaj se zdá být pro lidstvo požehnáním. Dokonale zvládá ochranu buněk trávicího traktu před poškozením a před rakovinným bujením. Navíc optimalizuje funkci zažívání. Na Týdnu nemocí trávicí soustavy v americkém New Orleansu to konstatovali experti z gastroenterologických oddělení celého světa.

Odborníci z Harvardu a Bostonu se shodli na tom, že látky obsažené v zeleném čaji dokážou preventivně chránit jícen před vznikem nádorů a pomáhají tyto nádory léčit. ?Naše závěry hovoří jasně. Výtažky ze zeleného čaje mohou snižovat předpoklady vzniku nádorů jícnu, jednoho z nejrychleji rostoucích a nejnebezpečnějších nádorů západního světa,? tvrdí doktor Howard Chang.

Týden nemocí trávicí soustavy přinesl také jiné objevy. Tak například tým z texaské Baylorovy lékařské fakulty potvrdil, že ovoce a zelenina jsou důležitou složkou stravy dětí a mladistvých. Dvě porce ovoce denně významně utlumí chronické bolesti břicha u takto postižených dětí. Nejčastěji touto chorobou trpí lidé, jejichž největší část jídelníčku tvoří pokrmy připravované ve fastfoodech. Ty jsou ve většině případů bohaté na živočišné tuky, přepálené oleje a škroby. Jen málokdy obsahují čerstvé ovoce nebo zeleninu.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Aktivne uzivaji zeleny caj Asiate,jde o dlouholetou kulturu, techto narodu.Kteri maji velke znalosto o prirodnich produktech.Jeich lecive caje jsou ve svete znami.Napr.Cina,Indie,Tajvan a jini.Evropa by se mela o techto tradicnich prirodnich lecich neustale ucit.Jiste dnes je jiz mnoho informaci k dispozici,ale stale si myslim,ze je mozne tyto potrebne procedury leceni caji rozsirovat.Jsem cizinec,omlouvam se za gramaticke nedostatky.Petr z UK.Mate hezke stranky.

  Dub 07, 2007
 • Obrázek uživatele Eugen
  Eugen (anonym)

  Zajímavý článek http://www.dobrycaj.cz/Article.aspx?id=3

  Čer 21, 2007
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Mám te´d zeleno-jasmínovej čaj. Chutná dobřem, ale má halucinogenní účinky, když se poije ve velkým množství, ale já si jednoud ala před spaním asi 2 a ty noční můry, co jsem měla.:D

  Čer 21, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama