Ze světa očkování proti prasečí chřipce

Německá pobočka antikorupční organizace Transparency Internacional se vyslovila v souvislosti s plánovaným očkováním proti prasečí chřipce pro prošetřující proces se Stálou očkovací komisí (STIKO). Neprůhlednost a potencionální konflikty zájmů podkopávají její důvěryhodnost a vyživují v současnosti podezření, že H1N1 chřipková pandemická vlna bude uvedena na trh farmaceutickýcm průmyslem.

Od roku 2008 členové STIKO své potenciální konflikty zájmů zveřejnily na své webové stránce. Aktuální údaje z března 2009 ukazují, že většina z 16 členů komise měla míň či víc intenzivní kontakty  s výrobci vakcín a též pro ně vykonávala placené činnosti. Dále je možno se dočíst, že jeden člen očkovací komise se angažoval ve fóru na podporu očkovaní, za což byl finančně odměněn od firmy Sanofi-Pasteur –MSD.

Schvalování očkovací látky probíhalo u evropského schvalovacího úřadu (EMEA), jehož činnost organizace Transparency Deutschland již několik lek velmi kriticky pozoruje .Jak podřízení EMEA pod generální ředitelství  hospodářství a nikoliv pod zdravotnictví a ochranu spotřebitele Evropské komise, tak také její financování ze dvou třetin farmaceutickým průmyslem, je nahlíženo velmi problematicky, zvláště když přezkoumání schvalovacích podkladů skrz externí vědce je možné až po úspěšném schválení vakcíny.

Zdroj: 14.09.2009 Transparency International

Nakonec si firma GlaxoSmithKline nechala smluvně zajistit dlouhodobé osvobození od odpovědnosti:

„ Na základě zvláštní Situace a případu pandemie, kdy není možno předložit rozsáhlá klinická data ani zkušenosti s vakcínou proti pandemii tohoto konkrétního složení“, bude firma za okolností, kdy převáží škody nad užitkem vakcíny a kdy škodlivé účinky nebudou obsaženy v informacích o produktu nutných pro schvalení,osvobozena od odpovědnosti.

Zdroj: 25.09.2009 A.T.I. Informace o léčivech Berlin GmbH

Spolky a zdravotníci v Německu kritizují „dvoutřídní“ očkování. Jedná se o skandál, kdy spolková vláda pro sebe a přední politiky objednala jinou alternativní vakcínu (bez nebezpečného adjuvans) než má dostat zbytek obyvatelstva.

Zdroj: 19.10.2009 , Spiegel

Silné vedlejší účinky vakcinace ve Švédsku. Jak informoval švédský magazin Expres, utrpělo 190 zdravotních sester těžké vedlejší účinky po očkování proti prasečí chřipce. Použita byla švédská vakcína Pandemrix, se stejnou přídavnou látkou, jaká je plánována pro očkování v Německu. Mezitím bylo očkováno přes 1000 Švédů a Institut pro nakažlivé nemoci byl zaplaven zprávami o vedlejších účincích.

Zdroj: 26.10.2009; shz

Sotva proběhne ve Švédsku den, kdy není zveřejněn nový případ úmrtí po očkování proti prasečí chřipce. Zatím vyšlo najevo: kromě 53-letého muže a jedné 65.leté ženy zemřela také jedna 74-letá a jedna 90-letá. Německá média o úmrtímch mlčí. VON GERHARD WISNEWSKI

Zdroj: 26.10.2009; Kopp-Verlag

4 mrtví ve Švédsku po očkování proti prasečí chřipce. Zatímco prezident Obama vyhlásil v USA stav nouze kvůli chřipce, roste ve Švédsku skepse. Tam zemřeli 4 pacienti krátce po vakcinaci. VON REINHRAD WOLFF

Zdroj: 27.10.2009; taz

Doktoři v Německu si stěžují na hrozbu finančích postihů, pokud nepoužijí  všechny dávky vakcíny. Například ve spolkové zemi Porýní- Falcko dostanou lékaři za jednu dávku vakcíny zaplaceno 6 euro, za nepoužitou dávku musí zaplatit pojišťovně 9 euro. 1 ampule obsahuje 10 dávek a musí být od 24 hodin po otevření spotřebována.

Zdroj: 28.10.2009 Spiegel

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Svět očkuje proti prasečí chřipce a mezitím se rozšiřují neznámé viry chřipky - http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/182968-zahadny-kmen-chripky-zabiji-na-ukrajine-u-slovenskych-hranic.html

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  Mě by zajímalo, co budou vlády dělat, až půlka všech lidí bude mít chronické zdravotní problémy následkem vedlejších účinků očkování. To už nikdo náklady na léčbu nezaplatí. Asi je nás opravdu moc...

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Mě by zajímalo, co budou...Ale zaplatí, drahé léčby se budou platit, ale běžně nemocní pacienti - ti, co si posilují imunitu a jsou nemocní 1x za tři roky si budou vše hradit sami. Do farmaceutického průmyslu se budou cpát peníze pořád, i kdyby na chleba nebylo. Copak je normální, aby se jinak nakupovali pochybné vakcíny a antivirotika za obrovské sumy na nemoci , které možná přijdou a možná taky ne, když např. učitelům se snižují platy?

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  "Obchodování s nemocemi"to je lukrativní byznys. Najdete na doktorce.Není co dodat.

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Kdy konečně se začnou také zabývat nevhodným očkování dětí, což je velký byznis, který nelze zastavit a následky dětského očkování jsou známy hlavně jen v lékařských kruzích ale sami lékaři si ani netroufnou se proti tomu postavit.

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Vakcinace je třeba
  Vakcinace je třeba (anonym)

  Kdyby nebylo vakcín, celá řada chcípáků by onemocněla záškrtem a TBC a třetina z nich by zemřela. Za první republiky umíralo ročně kolem 6000 lidí na záškrt ročně a 20 000 na tuberu. Ještě horší by to bylo na pravé neštovice. V Evropě byla úmrtnost ve všech poválečných epidemiích u neočkovaných kolem 80%, u očkovaných jenom 20%

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Klára
  Klára (anonym)

  Ano, bylo by třeba očkování na pár let zastavit a lidi by viděli, že se smrtelné nemoci vracejí a dobrovolně by se nechali očkovat.

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Sára
  Sára (anonym)

  Vakcína proti tuberkulóze zajišťuje pouze omezenou obranu proti nákaze, může jen snížit výskyt těžkých komplikovaných případů pouze o 60– 80 %,podle některých prací dokonce jen o 40 %. Na rozdíl od jiných očkování tato očkovací látka nedokáže spolehlivě zabránit onemocnění a navíc je její aplikace provázena vysokým výskytem komplikací,“ říká MUDr. Hana Cabrnochová, pediatrička a předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

  Lis 02, 2009
 • Obrázek uživatele Hugo
  Hugo (anonym)

  Kdyby nebylo vakcín, celá...A Vy si myslíte, že je to zásluhou očkování, že se snížil výskyt těchto nemocí? Jak jste na to přišel? Jak si vysvětlujete proč jeden člověk, který má v práci bohužel povinné očkování proti chřipce, vždy pak hned onemocní chřipkou? Ve Finsku je největší proočkovanost populace a lidé tam nejsou o nic zdravější než v jiných zemích Evropy.

  Lis 06, 2009
 • Obrázek uživatele Hugo
  Hugo (anonym)

  pro zastánce očkování jedno video ze zajímavé přednášky http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9308 Ten závěr s očkováním proti tetanu je také dobrý. V Německu (80 milionů obyvatel) se za rok nakazí tetanem 7-10 lidí z čehoř dvě třetiny byly očkované... Přestávám věřit tomu, že očkování chrání.

  Lis 06, 2009
 • Obrázek uživatele Nebezpečné očkování
  Nebezpečné očkování (anonym)

  Přednáška ze Švýcarska, o tom, ajk to je ze slavným očkováním - s titulky http://www.mustwatch.cz/film/anita-petek-dimmer-ockovani-impflugen/

  Lis 26, 2009
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Ahoj,21 prosince jsem se nechala očkovat proti prasečí chřipce.Od té doby mám velké potíže od začínající migrény následně tří dení horečky,bolest v krku a ted momentálně mito zasáhlo dýchací sesty.Jsem totálně našrot a nic nezabírá.já osobně to nikomu nedoporučuju.

  Pro 30, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama