Reklama

Správná obuv pro zdravou chůzi

Prioritou číslo jedna je pro všechny lidi, kteří se věnují pravidelné chůzi, vhodná obuv. Pro nákup vhodných chodeckých bot platí následující doporučení.

Pružnost. Chodecká bota by se měla ohýbat tam, kde se ohýbá vaše chodidlo, totiž v bříšku za špičkou, nikoliv uprostřed.

Dostatečný prostor ve špičce. Při chůzi se špička nohy ohýbá a funguje i při odrazu. Od konce nejdelšího prstu k okraji boty by mělo být místo přibližně na šířku palce. Jestliže nebudete mít ve špičce dostatek prostoru, hudou vás brnět prsty již po pouhých dvaceti minutách chůze.

Lehké a tenké materiály. Vybírejte si boty z lehkého materiálu s tenkou patou a pružnou podrážkou.

Běžecké ani jiné boty s příliš silnou a vyvložkovanou podrážkou nejsou pro chůzi vhodné. Nevybírejte si ani boty na aerobik, tenis nebo basketbal. Obuv pro trénink na multifunkčním posilovacím přístroji je zase příliš tuhá a nepružná, a neposkytuje potřebnou oporu.

Reklama

Zdroj: Zeštíhlete svoje břícho, zadek a stehna - nakladatelství Pragma

Reklama

Komentáře

Gebauer Rich.st. (Po, 27. 3. 2006 - 08:03)
Na slovenské televizi ukazovali šněrovací boty na nateklé nohy vyrábějí je na moravě je ostuda že na naši TV neukáži náš výrobek to člověk musí se dívat u sousedů zajímalo by mě kde se ty boty šíji(jsou šité kožené boty a ukazovali je tam jen neřekli firmu.
vevo (Po, 27. 3. 2006 - 14:03)
já bych zase ráda věděla jestli je vhodné, aby děti běhaly doma bosy.Jako dítě školou povinné jsem se učila, že je zdravé chodit bosky,ale jen venku,kdy je chodidlo stimulováno nerovným povrchem.Doma to údajně vhodné není hrozí PLOCHÉ NOHY.
Zmněnilo se něco ?
Samsonek (Ne, 10. 8. 2008 - 18:08)
Žadam všechny kdo znají adresu firmy která
šije boty na nateklé nohy aby mě dal adresu,
moc ty boty potřebuji.Předem děkuji.Muj mejl
je samo4"seznam.cz
Ladislav Vlaciha (Čt, 26. 7. 2012 - 16:07)
Rad bych se dovedel jakou obuv mam nosit v lete(mam plochou nohu podelne i pricne a prave chodidlo vyce se naklani na pravou stranu.Kdyz pridu z venku mam priserne bolesti celeho chodidla.Boli me snad vsechny kosti v chdidle kdo mi poradico stim. p.Vlaciha
Botová (Čt, 19. 2. 2015 - 20:02)
Dobrý den,

přijde mi hodně důležité vybírat boty podle kvality (jednak jestli neničí nohy a také něco vydrží). Mrkněte sem http://www.vansboty.cz - není to žádný prodej, jen informace o značce - z čeho a jak vyrábí :-)
Petr (Pá, 17. 6. 2016 - 15:06)
Na kvalitní boty už si taky dost potrpím. Hlavně při sportu. Teď si kupuji boty v eshopu u Naboso, kde se specialuzijí na dzravou obuv.
martaa38 (St, 9. 3. 2016 - 09:03)
Kvalitní boty jsou prostě základ. Sama mám problémy se zády a trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, že nosím nekvalitní boty. Zkuste třeba https://goo.gl/HjnkGd, tam jsem si vybrala a boty mi vydržely fakt dlouho.
Reklama