Reklama

Při magnetické bouři pomohou lidem k rovnováze kytičky a zvířátka

K navození rovnováhy rozkolísané magnetickou bouří pomůže člověku, má-li kolem sebe na pracovišti květiny. Zeleň by podle psycholožky Marcely Slavíčkové měl mít i doma, kde mu zklidnění a posílení navodí rovněž zvířátka. Zejména lidé ve velkých městech, na něž doléhají více výkyvy magnetického pole, by měli chovat kočky, psy a jiné domácí miláčky. Přijde-li magnetická bouře, přitulí se ke svému zvířátku a jsou v pohodě.

Podle odborníků amerického Národního oceánografického a atmosférického úřadu v Boulderu směřuje k Zemi velký oblak elektricky nabitých částic, jež pocházejí z mimořádné erupce na Slunci. 

Podle Slavíčkové jsou někteří lidé na tyto vlivy citliví. Pociťují bolesti hlavy, jsou unaveni, nervózní a někdy i agresivní. "Geomagnetická bouře je útokem na oslabeného člověka, obrana spočívá v tom, že se organismus posílí a uvede do rovnováhy,".
K navození rovnováhy by člověk měl zvolit opak toho, jak žil, než obtíž přišla. "Kdo se honil, má se zklidnit, kdo lenošil, má přidat na tempu. Kdo byl zvyklý jíst jen zeleninu, doplní maso," vysvětlila. Obecně by se neměl organismus přetěžovat jídlem, informacemi ani potřebami.

Slavíčková připomněla, že magnetického pole se využívá i k léčení. Místo jehel se při akupunktuře dávají na vybrané body malé magnety, tím se bod ztlumí či povzbudí. Léčba ulevuje od bolesti, řeší záněty, navozuje očištění,zchlazuje nebo zahřívá.
 

Podle vědců z geofyzikálního ústavu Akademie věd však není vliv geomagnetických bouří tak velký, jak se lidé obávají. Hygienici jsou zřejmě podobného názoru, protože před nimi, narozdíl například od horka, nevarují. 

Zdroj: ČTK - Naďa Myslivcová

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama